Park Owadów Mikrokosmos Ujazd (k. Tomaszów Mazowiecki)

Park rozrywki Mikrokosmos Ujazd

Owady mają to do siebie, że często się ich obawiamy... lecz tak być nie powinno! Być może zechcecie poznać je nieco bliżej! W pięknie utrzymanym ogrodzie, w niewielkiej miejscowości Ujazd, znajduje się niezwykle interesujący i rzadko spotykany park edukacyjno-rozrywkowy dla całej rodziny. Ustawione tu ogromne (to nie przesada_ modele owadów pozwalają poznać z bliska świat tych niezwykłych istot, które towarzyszą nam przez całe życie. Sprawdźmy więc, co czeka na was na miejscu!

Park Edukacyjno-Rozrywkowy Mikrokosmos daje szansę zobaczenia gołym okiem tego, co na co dzień jest niewidoczne. Rzeźby owadów przeróżnych gatunków są tu wykonane bardzo realistycznie i wielokrotnie większe od oryginałów, przez co robią piorunujące wrażenie. Park, o którym dziś mówimy ma powierzchnię około 10000 m2, usytuowany jest w ogrodzie z egzotycznymi roślinami – m.in. kaktusami i storczykami. Wytyczono tutaj ścieżki edukacyjne, przy których umieszczone są tablice z informacjami na temat owadów. To doskonała rozrywka dla najmłodszych i nie tylko!

Rodzinne atrakcje Ujazd

Atrakcje Park Edukacyjno-Rozrywkowy Mikrokosmos

Oprócz miłego spaceru ścieżkami edukacyjnymi i możliwością zdobywania wiedzy, Mikrokosmos oferuje także wiele innych atrakcji, skierowanych głównie do dzieci. Nauka łączy się więc tutaj z dobra zabawą. Najmłodsi mają do dyspozycji duży plac zabaw z mnóstwem przyrządów, domków, wieżyczek, huśtawek, piaskownicą z zabawkami i zjeżdżalnią. Jest tu też ścianka wspinaczkowa i kolej tyrolska. Warto też zagrać w szachy. Tutejsze są ogromne, nie jest to więc rozrywka jedynie intelektualna, ale też testująca waszą siłę! W razie kłopotów zawsze można wykorzystać do ich przestawiania rodziców, którzy na pewno chętnie pomogą w zabawie, szczególnie tak niecodziennej! Jak przystało na park owadów, mamy tu też wielką pajęczynę... która wcale nie jest tym, czym powinna! Funkcjonuje ona jako mini park linowy, choć w nią także można się nieźle zaplątać. W parku organizowane są także warsztaty malowania gipsowych odlewów owadów, co szczególnie ucieszy miłośników kreatywnej zabawy!. Na terenie parku znajduje się też kawiarnia, grill bar i sklepy ze słodyczami i pamiątkami.

Park owadów Ujazd

Ceny biletów Park Edukacyjno-Rozrywkowy Mikrokosmos Ujazd

  • BILET NORMALNY: 19 zł
  • BILET ULGOWY: 16 zł
  • BILET RODZINNY MAŁY: 45 zł
  • BILET RODZINNY DUŻY: 60 zł
  • BILET URODZINOWY (do 18-tych urodzin włącznie): 1 zł

Godziny otwarcia Park Edukacyjno-Rozrywkowy Mikrokosmos Ujazd

Aktualne godziny otwarcia Parku Edukacyjno-Rozrywkowego Mikrokosmos dostępne są tutaj.

Lokalizacja Park Edukacyjno-Rozrywkowy Mikrokosmos Ujazd

Poniżej znajdziecie dokładną mapę lokalizacji Parku Edukacyjno-Rozrywkowego Mikrokosmos. Jak już wspomnieliśmy, znajduje się on w niewielkiej miejscowości Ujazd.

Sprawdź także nasz świeży artykuł:

Dni wolne i długie weekendy 2021 [terminy i kalendarz]