Park Owadów Mikrokosmos Ujazd (k. Tomaszów Mazowiecki)

Park rozrywki Mikrokosmos Ujazd

W pięknie utrzymanym ogrodzie, w niewielkiej miejscowości Ujazd, znajduje się park edukacyjno-rozrywkowy dla całej rodziny. Ustawione tu ogromne modele owadów pozwalają poznać z bliska świat tych niezwykłych istot.

Mikrokosmos daje szansę zobaczenia gołym okiem tego, co na co dzień jest niewidoczne. Rzeźby owadów przeróżnych gatunków są tu wykonane bardzo realistycznie i wielokrotnie większe od oryginałów, przez co robią piorunujące wrażenie. Park ma powierzchnię około 10000 m2, usytuowany jest w ogrodzie z egzotycznymi roślinami – m.in. kaktusami i storczykami. Wytyczono tutaj ścieżki edukacyjne, przy których umieszczone są tablice z informacjami na temat owadów.

Rodzinne atrakcje Ujazd

Atrakcje Park Edukacyjno-Rozrywkowy Mikrokosmos

 

 

Oprócz spaceru ścieżkami edukacyjnymi i możliwością zdobywania wiedzy, Mikrokosmos oferuje także wiele innych atrakcji, skierowanych głównie do dzieci. Nauka łączy się więc tutaj z dobra zabawą. Najmłodsi mają do dyspozycji duży plac zabaw z mnóstwem przyrządów, domków, wieżyczek, huśtawek, piaskownicą z zabawkami i zjeżdżalnią. Jest tu też ścianka wspinaczkowa i kolej tyrolska. Warto też zagrać w szachy. Tutejsze są ogromne, nie jest to więc rozrywka jedynie intelektualna. W razie kłopotów zawsze można wykorzystać do ich przestawiania rodzicówwink Jak przystało na park owadów, mamy tu też wielką pajęczynę. Funkcjonuje jednak jako mini park linowy, choć w nią także można się zaplątać. W parku organizowane są także warsztaty malowania gipsowych odlewów owadów. Na terenie parku znajduje się też kawiarnia, grill bar i sklepy ze słodyczami i pamiątkami.

Park owadów Ujazd

Ceny biletów Park Edukacyjno-Rozrywkowy Mikrokosmos Ujazd

ulgowy – 9 zł
normalny – 13 zł
rodzinny (2dorosłych+2dzieci) – 35 zł

Dojazd - położenie w pobliżu Tomaszowa Mazowieckiego