Mielno – atrakcje dla dzieci

mielno atrakcje dla dzieci zachodniopomorskie
Urlop spędzony w rodzinnym gronie to świetna nagroda od życia, szczególnie gdy odwiedzamy tak piękne i urokliwe miasto jak właśnie Mielno. Ważnym jest także to aby umiejętnie zorganizować swój czas na miejscu — tak aby nikt się nie nudził! Właśnie dlatego, dziś pokazując wam Mielno, skupimy się na ciekawych atrakcjach, szczególnie takich dla dzieci. Sprawdźcie naszą listę atrakcji wartych uwagi w Mielnie!

Plaża Mielno

Nie sposób nie zacząć artykułu o atrakcjach Mielna, bez wspomnienia o lokalnej plaży. Piasek obecny na niej jest drobny, lecz zdarzają się tam fragmenty kamieniste, co jednak nie powinno przeszkodzić wam! Jest ona naprawdę piękna — czysta i strzeżona, a wokół niej znajdują się liczne punkty handlowe i gastronomiczne, lecz to nie wszystko! atrakcje dla dzieci mielno zachodniopomorskie Na miejscu prężnie działają tu wypożyczalnie leżaków czy sprzętu do wodnego szaleństwa, a miłośnikom sportowej rywalizacji na pewno nie umknie fakt obecności boiska do siatkówki plażowej. Dzięki tak rozbudowanej ofercie, możemy spędzić tu cały dzień, nie nudząc się! Przy okazji, możecie także zaobserwować drewniane falochrony! Plaża w Mielnie to prawdziwy raj!

Sprawdź również: Zachodniopomorskie z dzieckiem - najlepsze atrakcje

Promenada Przyjaźni Mielno

Promenada Przyjaźni to nic innego, jak miejsce spacerów nad brzegiem plaży właśnie w Mielnie. Pokusilibyśmy się nawet o określenie, że jest to “obowiązkowy” punkt przy odwiedzaniu tego miasta. Przechadzka po tej promenadzie to przede wszystkim relaks w towarzystwie pięknego widoku morza, jak i miasta! Przez całość tego bulwaru ciągną się ławeczki, które umożliwią wam odpowiedni wypoczynek. Wartym odnotowania faktem jest także to, że promenada ta ma aż 3 kilometry długości i łączy Mielno z pobliskim Unieściem. Być może zdecydujecie się na taką małą wyprawę? promenada przyjaźni atrakcje dla dzieci mielno zachodniopomorskie

Mielno — rejs po jeziorze

Trzymając się wodnych atrakcji, to w Mielnie, a dokładniej na pobliskim jeziorze Jamno organizowane są rejsy statkiem, tramwajem wodnym czy nawet jachtem. To wręcz fenomenalna okazja na wypoczynek “na wodzie”, szczególnie jeżeli waszej rodzinie bliskie są klimaty żeglarskie. 

Piernikowy Dom do Góry Nogami

Mielno jest także miejscem, w którym znajdziemy Piernikowy Dom do Góry Nogami, który stanowi wręcz fenomenalną atrakcję dla najmłodszych… lecz nie tylko! Jeżeli wasze dzieci zaznajomione są z bajką o Babie Jadze, to przygoda będzie jeszcze lepsza! Zapytacie pewnie: dlaczego? Otóż przed znajdującym się w nadmorskim Mielnie Piernikowym Domu do Góry Nogami zasiada właśnie ona: Baba Jaga!

Escape Room Mielno

W Mielnie nie brakuje także rozrywki jakże popularnej wśród rodzin z dziećmi i nie tylko! Mowa oczywiście o escape roomach, czyli sprytnie skonstruowanych zagadkach, rozpoczynających się od zamknięcia uczestników w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu. Cel tej zabawy jest jeden: wydostać się z niego w ciągu 60 minut! Wszystkie wskazówki i przedmioty niezbędne do wygrania zabawy znajdziecie wewnątrz pomieszczenia, więc wy i wasze dzieci będziecie musieli naprawdę pogłówkować! W Mielnie znajdziecie aż 3 escape roomy: Monster House, Czacha oraz Out of The Box Escape Room! Odwiedźcie wszystkie z nich.

Park Linowy Tukan

Mielno ma także coś do zaoferowania dla rodzin z dziećmi szukających także bardziej aktywnej rozrywki. Park Linowy Tukan to miejsce, w którym znajdziemy kilka tras o zróżnicowanej trudności i długości, co zdecydowanie zadowoli wielu z was! Celem zapewnienia pełnego bezpieczeństwa zabawy, na miejscu stosowany jest profesjonalny sprzęt asekuracyjny, ale też każdy uczestnik musi przejść szkolenie, mające zagwarantować bezpieczną i odpowiedzialną zabawę. park linowy tukan atrakcje dla dzieci mielno zachodniopomorskie

Ścieżka Edukacyjna nad jeziorem Jamno

Wspomnieliśmy już o tym, że po jeziorze Jamno można popływać jednym ze środków transportu wodnego, jednak to nie wszystko, co możemy zrobić nad tym pięknym zbiornikiem wodnym. Mowa tutaj o ścieżce edukacyjnej, obecnej nad jeziorem Jamno. Nie zabraknie tu tablic informacyjnych dostarczających wartościowych informacji na temat składowania i rozkładania się różnych typów odpadów, a w parku gdzie znajduje się ta ścieżka, czeka na was także punkt widokowy, gdzie zobaczymy piękną panoramę. Czemu więc nie połączyć nauki wraz z pięknymi widokami?

Leśna Pętla Przygód i Tajemnic

W Mielnie obecna jest również druga, równie ciekawa ścieżka edukacyjna, świetna dla rodzin z dziećmi. Leśna Pętla Przygód i TajemnicMielnie prowadzi przez wydmy i tereny militarne trasa, skupiając się na pokazaniu turystom miejsc, ważnych dla Mielna pod względem zarówno kulturalnym, jak i przyrodniczym.  Co najlepsze, trasa ta łączy aż 3 miejscowości: Mielno, Mielenko i Chłopy! lesna petla przygod i tajemnic atrakcje dla dzieci mielno zachodniopomorskie

Grodzisko słowiańskie

Szukając śladów historii w Mielnie, nie sposób nie zwrócić uwagi na grodzisko słowiańskie, odtworzone na podstawie tego, znajdującego się tam w IX wieku. Otoczona przez las atrakcja oferuje niezwykle ciekawą i wartościową lekcję historii wraz z rozrywką! Odbywające się na miejscu pokazy walki bronią białą, warsztaty rzemieślnicze, czy nawet degustacje jedzenia i trunków spożywanych w czasach istnienia pierwotnego grodziska słowiańskiego na pewno spodobają się one wam i waszym dzieciom!

Pomniki w Mielnie

W Mielnie nie brakuje także pomników, które stanowią niezwykle ważną spuściznę dla całego miasta. Przede wszystkim, trzeba tu wspomnieć o pomniku morsa, zlokalizowanym przy głównym zejściu na lokalną plażę. Od lat stanowi on obowiązkowy punkt wizyty w Mielnie! pomnik morsa atrakcje dla dzieci mielno zachodniopomorskie Poza tym nie sposób nie wspomnieć o pomniku jelenia, położonemu tuż przed Urzędem Gminy, stanowiącym wręcz legendarny symbol Mielna. Naturalnej wielkości jeleń na pewno jest obowiązkowym punktem do sfotografowania. pomnik jelenia atrakcje dla dzieci mielno zachodniopomorskie Ostatnim “pomnikowym punktem” jest pomnik lotników, obecny przy wejściu na plaże obok ulicy Słonecznej. Dedykowany pilotom wojskowym, którzy zginęli w katastrofie lotniczej w 1987 roku, przedstawia część ogona samolotu, umieszczonego na granitowej podstawie.

Zabytkowa zabudowa w Mielnie

Warto też zwrócić uwagę na to, że w Mielnie znajdziemy wiele przykładów starej zabudowy letniskowej. Są to głównie przedwojenne wille i pensjonaty. To nie lada gratka dla miłośników zabytków!

Czy według Was pominęliśmy którąś atrakcję w Mielnie?

Dajcie znać w komentarzach!

Sprawdź koniecznie nasz artykuł: Hotele przyjazne dzieciom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *