Miasto z Piernika – Kolejkowo Gliwice

Zima w mieście z piernika kolejkowo atrakcje opinie z dziecmi
Gliwicki park miniatur Kolejkowo, zlokalizowany w Centrum Handlowym Europa Centralna to niezmiennie jedna z najciekawszych tego typu atrakcji w regionie. Jeżeli jednak dawno nie odwiedziliście tego miejsca lub też jeszcze ani razu tam nie byliście, to mamy dla Was ciekawą informację — Kolejkowo zostało wzbogacone o niezwykle ciekawą i… zniewalająco pachnącą atrakcję! O czym mowa i dlaczego warto skierować się do Gliwic już od 3 grudnia? Odpowiedź czeka w dalszej części artykułu.

Miasto z… piernika?

Otóż powodem waszego rodzinnego wypadu do Gliwic powinna być całkowicie nowa atrakcja tego niezwykle ciekawego centrum miniatur — Miasto z Piernika, czyli bez wątpienia największa makieta kolejowa na całym świecie, a na dodatek — wykonana w całości z piernika! Ta miniatura, będąca owocem pracy “budowniczych” Kolejkowa ma powierzchnię 80 metrów kwadratowych i składa się aż z… 1,1 tony ciasta piernikowego! Aby wizyta w takim “piernikowym raju” była jeszcze przyjemniejsza, kuszący zapach tego świątecznego ciasta został wzbogacony o aż 105 kilogramów złocistego miodu i aż 32 kilogramy aromatycznych korzennych przypraw.

miasto z piernika kolejkowo atrakcje opinie gliwice

Cała ta imponująca konstrukcja została ozdobiona słodziutkim lukrem, do którego wykorzystano 308 jaj, 150 cytryn i aż 36 kilogramów cukru pudru. Aż chce się schrupać przynajmniej jeden element miasteczka, jednak nie zalecamy tego! Piernikową makietę można jednak do woli podziwiać i fotografować. Zaufajcie nam — wasze dzieci będą niezwykle wdzięczne za zapewnienie tak ciekawej przygody!

Sprawdź również: Palmiarnia Gliwice – atrakcje, godziny, ceny

Co znajdziemy w Mieście z Piernika?

Co jednak znajduje się w tak skrupulatnie przygotowanej replice miasta wykonanej z przepysznego ciasta? Otóż z piernika wykonano aż tu 237 domków i kamienic, warownię, zamek książęcy czy nawet ruchomy czekoladowy pociąg! A wszystko to w towarzystwie kilkudziesięciu piernikowych ludzików, będących “mieszkańcami” tego miejsca. Gdy dodamy do tego pięknie prezentujące się oświetlenie blaskiem choinek oraz kuszący zapach, uzyskamy atrakcję zadowalającą niemal wszystkie zmysły!

Piernikowe chatki opinie atrakcje kolejkowo gliwice

Miasteczko te przeznaczone jest dla absolutnie każdego, niezależnie od wieku. Możemy być pewni, że będziemy się świetnie tam bawić, a co więcej, będzie to kapitalna okazja na rozpoczęcie przygotowania do świątecznego szaleństwa w rodzinnym gronie.

Od kiedy będzie to możliwe? Bramy piernikowego miasteczka otwierają się już 3 grudnia w samo południe, punktualnie o 12:00. Musicie odwiedzić to miejsce i zobaczyć całą tę konstrukcję na własne oczy — gdyż żadne zdjęcia nie oddadzą dokładności wykonania tej atrakcji.

Miasto z piernika nocą gliwice kolejkowo dzieci

Wystawę Miasta z Piernika w Kolejkowie możecie podziwiać do 6 stycznia włącznie. Aby odwiedzić to miejsce, należy udać się do Centrum Handlowego Europa Centralna, zlokalizowanego na ulicy Pszczyńskiej 315 w Gliwicach.

Godziny otwarcia:

poniedziałek — niedziela: 10:00 – 18:00

Godziny otwarcia obejmują także święta oraz niedziele niehandlowe. W trakcie trwania wystawy Miasto z Piernika Kolejkowo będzie otwarte także w pierwszy i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia.