Kolejkowo Gliwice

Macie ochotę poczuć się jak olbrzym i przenieść się do cudownego świata, który został pomniejszony aż dwadzieścia pięć razy? W Gliwicach czeka na Was jedna z największych w Polsce makiet kolejowych –  to po prostu trzeba zobaczyć!

⬇⬇Sprawdź promocję⬇⬇
Śląsk ciekawe atrakcje dla dzieci

Makieta Kolejkowo w Gliwicach  

Jak na co dzień wygląd życie mieszkańców Kolejkowa? Dowiecie się tego odwiedzając mieszczące się w Centrum Handlowe Europa Centralna w Gliwicach – Kolejkowo. Śląsk rodzinne atrakcje dla dzieci kolejkowo Gliwice ceny opinieWłaśnie tutaj znajduje się makieta, której poszczególne elementy zostały dopieszczone, aby dokładnie odwzorowywać rzeczywistość. Możemy towarzyszyć turystom w górskich wyprawach, poznać życie na wsi, lub wcielić się w rolę cyrkowca i plażowicza! Makieta w Gliwicach jest jedyną w Polsce, po której pływa statek, chociaż oczywiście znajdziemy tutaj również pociągi i samochody. Doba w Kolejkowie trwa 18 minut – po pełnych atrakcji dziewięciu minutach na makiecie zapada zmrok i zapalają się światła w oknach budynków i uliczne lampy, a widok jest naprawdę zdumiewający!

Śląsk atrakcje dla dzieci Gliwice Kolejkowo czy warto opinie

Oczywiście, jak na prawdziwe Kolejkowo przystało – w tym w Gliwicach znajdziemy również miniaturowe wersje autentycznych budowli, takie jak kamienice, gliwicki ratusz czy dworzec kolejowy z peronami. Na makiecie znalazło się też miejsce dla westernowego miasteczka „Dzikie Gliwice„, gdzie czekają na nas szeryf, saloon, Indianie i miniatura pływającego po Missisipi statku „Western River”.

Sprawdź również:
Śląsk atrakcje na niepogodę!

Kolejkowo w Gliwicach to aż 235 budynków, 195 samochodów, 3200 figurek zwierząt i ludzi, 460 metrów torów i 12 pociągów ciągnących 58 wagonów! A do tego pełno akwenów, tuneli i mostów! Całość naprawdę robi ogromne wrażenie i z pewnością skradnie serca nie tylko dzieci, ale i również dorosłych! Zobaczcie sami:

Za daleko do Gliwic? Sprawdź zatem:
–> Kolejkowo we Wrocławiu <–

Kolejkowo Gliwice – cennik i godziny otwarcia

Bilet normalny – 19 zł
Bilet ulgowy – 15 zł
Bilet grupowy normalny – 15 zł od osoby
Bilet grupowy ulgowy – 12 zł od osoby
Dzieci do lat 3 – bezpłatnie

Makietę Kolejkowo w Gliwicach oglądać można codziennie (również w święta i niedziele) od godziny 10:00 do godziny 18:00.

atrakcje dla dzieci Kolejkowo Gliwice czy warto ceny opinie

Lokalizacja:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *