Kolejkowo Gliwice

Macie ochotę poczuć się jak olbrzym i przenieść się do cudownego świata, który został pomniejszony aż dwadzieścia pięć razy? A może po prostu czujecie sympatię do klimatów kolejowych? Mamy dla was coś idealnego! W Gliwicach czeka na Was jedna z największych w Polsce makiet kolejowych –  to po prostu trzeba zobaczyć! Jeżeli nam nie ufacie, to koniecznie sprawdzajcie dalszą część naszego artykułu!

⬇⬇ Sprawdź koniecznie ⬇⬇
śląskie z dzieckiem atrakcje weekend wiosna

Makieta Kolejkowo w Gliwicach  

Jak na co dzień wygląd życie mieszkańców Kolejkowa? Dowiecie się tego odwiedzając mieszczące się w Centrum Handlowe Europa Centralna w GliwicachKolejkowo. Śląsk rodzinne atrakcje dla dzieci kolejkowo Gliwice ceny opinieWłaśnie tutaj znajduje się makieta, której poszczególne elementy zostały dopieszczone, aby dokładnie odwzorowywać rzeczywistość. Możemy towarzyszyć turystom w górskich wyprawach, poznać życie na wsi, lub wcielić się w rolę cyrkowca i plażowicza! Jeżeli o tym jeszcze nie wiecie, to makieta w Gliwicach jest jedyną w Polsce, po której pływa statek, chociaż oczywiście znajdziemy tutaj również pociągi i samochody. W przeciwieństwie do „normalnego” świata, doba w Kolejkowie trwa 18 minut – po pełnych atrakcji dziewięciu minutach na makiecie zapada zmrok i zapalają się światła w oknach budynków i uliczne lampy, a widok jest naprawdę zdumiewający!

Śląsk atrakcje dla dzieci Gliwice Kolejkowo czy warto opinie

Oczywiście, jak na prawdziwe Kolejkowo przystało – w tym w Gliwicach znajdziemy również miniaturowe wersje autentycznych budowli, takie jak kamienice, gliwicki ratusz czy dworzec kolejowy z peronami. Na makiecie znalazło się też miejsce dla westernowego miasteczka „Dzikie Gliwice„, gdzie czekają na nas szeryf, saloon, Indianie i miniatura pływającego po rzece Mississipi statku „Western River”. Poczujecie się tu jak w westernie… lecz miniaturowym! Dobra zabawa gwarantowana

Sprawdź również:
Śląsk atrakcje na niepogodę!

Kolejkowo w Gliwicach to aż 235 budynków, 195 samochodów, 3200 figurek zwierząt i ludzi, 460 metrów torów i 12 pociągów ciągnących 58 wagonów! A do tego pełno akwenów, tuneli i mostów! Całość naprawdę robi ogromne wrażenie i z pewnością skradnie serca nie tylko dzieci, ale i również dorosłych! Bez wątpliwości musicie zobaczyć to miejsce na własne oczy! Zresztą nie ma co więcej opowiadać – koniecznie zobaczcie jak to wygląda na filmie poniżej:

Za daleko do Gliwic? Sprawdź zatem inną makietę Kolejkowo:
–> Kolejkowo we Wrocławiu <–

Kolejkowo Gliwice – cennik

  • Indywidualne:
    Normalny- 43 zł
    Ulgowy- 35 zł 

Kolejkowo Gliwice – godziny otwarcia

Makietę Kolejkowo w Gliwicach oglądać można codziennie (również w święta i niedziele) od godziny 10:00 do godziny 18:00. Zwiedzanie całego Kolejkowa zajmuje około 1,5 godziny.

atrakcje dla dzieci Kolejkowo Gliwice czy warto ceny opinie

Lokalizacja Kolejkowo Gliwice

Sprawdź też:

Śląskie – najlepsze atrakcje dla dzieci na niepogodę