Manufaktura Cukierków Toruń

Nie jest tajemnicą, że wszystkie dzieci uwielbiają słodkości i często, gdyby tylko mogły – podjadałyby je również zamiast głównych posiłków. Zresztą również my – dorośli, nie mamy czasem sumienia odmówić sobie małego co nie co. Czy mieliście jednak kiedyś okazję zobaczyć na własne oczy, jak powstają nasze ulubione słodkości?

Manufaktura Cukierków Słodyczy Toruń atrakcje opinie (4)

Manufaktura Cukierków – rodzinne atrakcje

Toruń może poszczycić się wieloma miejscami, w których rodziny z dziećmi świetnie spędzą czas. I choć większości z nas miejscowość ta kojarzy się głównie z piernikami – kryją się tutaj także inne słodkości! Niewątpliwie jedną z najciekawszych atrakcji jest Manufaktura Cukierków. W tym miejscu przenosimy się do bajkowej krainy słodkości, którą pokocha każdy – bez względu na wiek!

W Manufakturze Cukierków możemy na własne oczy zobaczyć, jak wytwarzane są słodkości. Warto dodać, że metoda jaką się tam stosuje pochodzi z  XVI wieku! Wszystkie łakocie wytwarzane są z naturalnych składników i są bezglutenowe. Darmowe pokazy wytwarzania słodkości odbywają się co godzinę, po czym ma miejsce ich nieograniczona degustacja!

Prawdziwą rodzinną atrakcją są jednak warsztaty kręcenia lizaka, które przypadną do gustu nie tylko dzieciom! Warsztaty odbywają się w wybranych godzinach w soboty i niedziele (również te niehandlowe) i cieszą się dużym zainteresowaniem. Któż z nas nie chciałby własnoręcznie ukręcić słodkiego lizaka? To wspaniałe doświadczenie dla dzieci, które z pewnością pozostanie w ich pamięci na długi czas. Dodatkowo, każda osoba uczestnicząca w warsztatach otrzyma swojego lizaka na pamiątkę, oraz dyplom cukiernika. Jaki kształt będzie miał Wasz lizak?

co robić z dzieckiem w toruniu manufaktura cukierków czy warto

Zobacz również:
–> Toruń – atrakcje dla dzieci <–

Manufaktura Cukierków jest również świetnym miejscem na szkolną wycieczkę – nie od dzisiaj przecież wiadomo, że nauka poprzez zabawę, to najlepsza forma edukacji! Dla grup zorganizowanych przewidziane są trzy pakiety, dostosowane do potrzeb. Pakiet mały obejmuje obserwację wytwarzania wzoru na cukierkach a każdy uczestnik otrzymuje rożek z cukierkami. Pakiet średni to z kolei obserwacja wytwarzania kolorowych lizaków na drewnianych patyczkach – poza różkiem z cukierkami uczestnicy otrzymuję lizaka prosto z produkcji! Ostatni –  pakiet duży – pozwoli dzieciom zamienić się w prawdziwego cukiernika! Będą one miały okazję własnoręcznie ukręcić lizaka i otrzymają dyplom Małego Karmelarza.

Manufaktura Cukierków – cennik

Pokazy na żywo
Uczestnictwo darmowe (dodatkowo degustacja słodyczy)

Warsztaty kręcenia lizaka
W każdą sobotę i niedzielę o godzinie: 11:00, 13:00, 15:00 i 17:00
Koszt uczestnictwa: 15 zł (dziecko otrzymuje ukręconego lizaka oraz dyplom)

Grupy zorganizowane
Pakiet mały – 10 zł / osoba
Pakiet średni – 14 zł / osoba
Pakiet duży –  15 zł / osoba

Manufaktura Cukierków w Toruniu atrakcje dla dzieci opinieManufaktura Cukierków Słodyczy Toruń atrakcje opinie (1)

Opinie:

Wygląda na to, że Manufaktura Cukierków skrada Wasze serca – większość opinii w internecie jest bardzo pozytywnych!

opinie ManuFaktura Cukierków Toruń atrakcje

Lokalizacja: