Malta – pogoda zimą – jakie temperatury?

Malta – niewielka śródziemnomorska wyspa i jednocześnie najdalej wysunięte na południe państwo w Europie. Czy poszukując wytchnienia od mrozu i zimna warto odwiedzić ten kraj? Jakich temperatur możemy spodziewać się na Malcie zimą? Czy na Malcie pada śnieg? Już odpowiadamy!

Zima na Malcie

Malta oddalona jest od Włoch o około 80 km i jest 14 państwem na świecie pod względem jakości zadowolenia z życia. Liczba słonecznych dni w ciągu roku to aż 300, a zimy są wyjątkowo łagodne – wynika to z faktu, że kraj ten leży w strefie klimatu subtropikalnego typu śródziemnomorskiego. Stolica Malty – Valletta – uznawana jest najsłoneczniejszą miejscowość w Europie, a według rankingu International Living, jest to państwo z najlepszym klimatem na świecie. Nic więc dziwnego, że ten mały kraj często wybierany jest na cel rodzinnego wypoczynku nie tylko w szczycie sezonu.

Sprawdź: Malta najlepsze hotele dla rodzin z dziećmi

malta czy warto zimą jaka pogoda na malcie zimą opinie

Sprawdź koniecznie:
Malta z dzieckiem – co zobaczyć?

Skoro to kraj z najlepszym klimatem na świecie, łatwo domyślić się, że Malta jest popularnym kierunkiem wakacyjnym, do którego turyści przybywają przez cały rok – prawdopodobieństwo pięknej i bezchmurnej pogody to aż 71% w skali roku! Średnia roczna temperatura na Malcie to 23°C w ciągu dnia i 16°C nocą! Nawet zimą nie uświadczymy tutaj mrozu czy śniegu, ale jak wygląda kwestia temperatur o tej porze roku? Jaka jest tu pogoda zimą czy późną jesienią?

Malta – Temperatury listopad-luty

W listopadzie możemy spodziewać się około 21°C w ciągu dnia i 16°C nocą, a średnia temperatura wody w tym miesiącu to aż 19°C! W grudniu jest już nieco chłodniej – w ciągu dnia 16°C, nocą zaś 12°C. Styczeń prezentuje się podobnie – średnia temperatura powietrza w ciągu dnia to 14°C i 10°C w nocy. W lutym możemy spodziewać się około 15°C w dzień i 10°C nocą. Jak łatwo zauważyć temperatury te mimo wszystko sprzyjają wycieczkom. Wyobrażacie sobie takie temperatury zimą w Polsce? Oczywiście zimą mogą zdarzyć się również dni bardzo deszczowe, jednak nadal Malta pozostaje jednym z ciekawszych miejsc na przedłużony weekend czy mini-wakacje jesienią czy zimą. To tam możemy połączyć zwiedzanie z odrobiną słońca. Jeśli natomiast szukacie miejsca, gdzie zimą jest znacznie cieplej, powinniście sprawdzić pogodę zimą w Egipcie – to jedno z tych miejsc, gdzie nawet w lutym możecie liczyć na wyjątkowy komfort termiczny.

Wybierasz się na Maltę? Sprawdź najlepsze oferty >>tutaj<<

Śmiało można powiedzieć, że sezon turystyczny na Malcie trwa właściwie przez cały rok, a okres zimowy również jest dobrym czasem na krótkie wakacje. Liczne atrakcje wyspy sprawią, że czas tutaj spędzony na długo zapisze się w naszej pamięci.

Sprawdź również:
Gdzie na bezpieczne wakacje z dzieckiem?