Malta – pogoda zimą – jakie temperatury?

Malta – niewielka śródziemnomorska wyspa i jednocześnie najdalej wysunięte na południe państwo w Europie. Czy poszukując wytchnienia od mrozu i zimna warto odwiedzić ten kraj? Jakich temperatur możemy spodziewać się na Malcie zimą? Czy na Malcie pada śnieg? Sprawdź koniecznie!

malta czy warto zimą jaka pogoda na malcie zimą opinie

Zima na Malcie

Malta oddalona jest od Włoch o około 80 km i jest 14 państwem na świecie pod względem jakości zadowolenia z życia. Liczba słonecznych dni w ciągu roku to aż 300, a zimy są wyjątkowo łagodne – wynika to z faktu, że kraj ten leży w strefie klimatu subtropikalnego typu śródziemnomorskiego. Stolica Malty – Valletta – uznawana jest najsłoneczniejszą miejscowość w Europie, a według rankingu International Living, jest to państwo z najlepszym klimatem na świecie.

Sprawdź koniecznie:
Malta z dzieckiem – co zobaczyć?

Zważywszy na te informacje łatwo domyślić się, że Malta jest popularnym kierunkiem wakacyjnym, do którego turyści przybywają przez cały rok – prawdopodobieństwo pięknej i bezchmurnej pogody to aż 71% w skali roku! Średnia roczna temperatura na Malcie to 23°C w ciągu dnia i 16°C nocą! Nawet zimą nie uświadczymy tutaj mrozu czy śniegu, ale jak wygląda kwestia temperatur o tej porze roku?

Temperatury listopad-luty

W listopadzie możemy spodziewać się około 21°C w ciągu dnia i 16°C nocą, a średnia temperatura wody w tym miesiącu to aż 19°C! W grudniu jest już nieco chłodniej – w ciągu dnia 16°C, nocą zaś 12°C. Styczeń prezentuje się podobnie – średnia temperatura powietrza w ciągu dnia to 14°C i 10°C w nocy. W lutym możemy spodziewać się około 15°C w dzień i 10°C nocą. Jak łatwo zauważyć temperatury te mimo wszystko sprzyjają wycieczkom. Wyobrażacie sobie takie temperatury zimą w Polsce?

Wybierasz się na Maltę? Sprawdź najlepsze oferty >>tutaj<<

Śmiało można powiedzieć, że sezon turystyczny na Malcie trwa właściwie przez cały rok, a okres zimowy również jest dobrym czasem na krótkie wakacje. Liczne atrakcje wyspy sprawią, że czas tutaj spędzony na długo zapisze się w naszej pamięci.

Sprawdź również:
Gdzie na bezpieczne wakacje z dzieckiem?