Malaga – pogoda zimą – jakie temperatury?

Marzą Ci się rodzinne wakacje zimą, ale brakuje Ci pomysłów na miejsce docelowe? A może szukasz ciekawego miejsca na spędzenie rodzinnych ferii zimowych, niekoniecznie wśród mrozu i śniegu? Postaw na hiszpańską Malagę. Podpowiadamy co warto zobaczyć i jakiej pogody można spodziewać się na Maladze zimą!

Malaga – co warto zobaczyć?

Malaga jest jedną z najstarszych miejscowości w południowej Hiszpanii  i jednocześnie szóstym miastem w kraju pod względem wielkości! Szacuje się, że w tej metropolii mieszka ponad milion mieszkańców! To miejsce narodzin Antonio Banderasa i Pabla Picassa. Zamieszkałe od VIII wieku p.n.e. miasto położone jest u podnóża Gór Betyckich, nad  Morzem Śródziemnym, w regionie Andaluzja. Dlaczego warto się tutaj wybrać? Już odpowiadamy!

Sprawdź również:
20 miejsc na ciepłe wakacje w lutym

Malaga – rodzinne atrakcje

Mówi się, że stolicą hiszpańskiego wybrzeża Costa de Sol jest właśnie Malaga. Na rodziny z dziećmi czeka tutaj aż szesnaście plaż! Jedną z najpopularniejszych jest plaża La Misericordia, wzdłuż której ciągnie się również nadmorska promenada imienia Antonio Banderasa. Jesteśmy pewni, że bez względu na to, którą z plaż wybierzecie na odpoczynek – będziecie zadowoleni.

Jednak Malaga to nie tylko plaże, ale i fantastyczne atrakcje turystyczne. Warto zobaczyć ruiny wybudowanej przez Rzymian twierdzy – Alcazaba, liczne kościoły i Katedrę, Muzeum Sztuk Pięknych (to tutaj urodził się Picasso) czy Zamek Gibralfaro. Na uwagę zasługuje też ciągnący się wzdłuż stromych ścian wapiennego wąwozu szlak turystyczny El Caminito del Rey. To miejsce znajduje się w Parku Narodowym Desfiladero de los Gaitanes i z pewnością dostarczy nam niezapomnianych wrażeń.

Będąc w Maladze warto spróbować ensalada malagueña – sałatki z gorzkich pomarańczy, smażonych w oliwie ryb i owoców morza – pescaíto frito czy zupy z krewetek, omułówi warzyw z różnorodnymi przyprawami – sopa malagueña.

malaga pogoda zimą styczeń luty temperatury gdzie z dzieckiem opinie dzieckowpodróży

Malaga zimą – jaka pogoda?

Wiemy już, jakie atrakcje czekają na nas na miejscu i na które plaże warto się wybrać, ale co z temperaturami? Czy pogoda w Maladze przypomina chociaż trochę nasze zimowe temperatury i z plażowania nici? Absolutnie nie! Pamiętajmy, że Malaga znajduje się w słonecznej Hiszpanii, a do tego na południu tego kraju. To strefa klimatu subtropikalnego typu śródziemnomorskiego – w efekcie czego zima w Maladze jest bardzo łagodna, właściwie nieodczuwalna. Nie ma co liczyć tutaj na mróz czy jakiekolwiek opady śniegu! W najzimniejszym w tym mieście miesiącu w roku – w styczniu, średnie temperatury wahają się od 12 do 20°C w ciągu dnia i od 4 do 12°C nocą, zaś średnia temperatura wody w tym miesiącu to aż 16°C.

malaga pogoda zimą jakie temperatury styczeń luty

Malaga – temperatury zimą

MALAGA –  TEMPERATURY GRUDZIEŃ

  • Średnia temperatura powietrza w ciągu dnia: 17,5°C
  • Średnia temperatura powietrza nocą: 8,9°C
  • Średnia temperatura wody: 16,6°C

MALAGA – TEMPERATURY STYCZEŃ

  • Średnia temperatura powietrza w ciągu dnia: 16,8°C
  • Średnia temperatura powietrza nocą: 8°C
  • Średnia temperatura wody: 15°C

MALAGA – TEMPERATURY LUTY

  • Średnia temperatura powietrza w ciągu dnia: 17,7°C
  • Średnia temperatura powietrza nocą: 8°C
  • Średnia temperatura wody: 15,6°C

Sprawdź również: Temperatury i pogoda zimą w Alicante

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *