MagicznyBotaniczny-ogród rozświetlony tysiącami świateł

Od 11 listopada, przez całą jesień i zimę, o zmroku, Ogród Botaniczny UW snuł będzie czarodziejską opowieść o świecie roślin i zwierząt. Przed zwiedzającymi niezwykła przygoda odkrywania sekretów ze świata fauny i flory, które przepięknie obrazują iluminacyjne rzeźby.  Wszystko za sprawą w tysięcy lampek, które ułożone w spektakularne konstrukcje stworzą wystawę Magiczny Botaniczny. Choć główną rolę odgrywać będzie tutaj światło, wystawa pobierze tylko tyle energii, co winda w czteropiętrowym budynku.

Konkurs – do wygrania 15 wejściówek
Szczegóły niżej!

MagicznyBotaniczny Ogród Świateł Warszawa Uniwersytet opinie atrakcje ceny godziny otwarcia (7)

Niesamowita natura skrywa w sobie wiele tajemnic. Uniwersytet Warszawski i Lumagica – międzynarodowy kreator ogrodów świetlnych, zapraszają do ich odkrywania podczas jesiennych i zimowych spacerów alejkami Ogrodu Botanicznego UW. To tu dowiecie się dlaczego biedronka to boża krówka? Czy bez wiatru możliwe byłoby życie na Ziemi? Ile wody jest w roślinie i z kim dzieli norę lis?

Magiczny Botaniczny Ogród Świateł Warszawa Uniwersytet opinie atrakcje ceny godziny otwarcia (1) magicznybotaniczny-atrakcie-dla-rodzin-z-dziecmi-mazowieckie-warszawa-2

MagicznyBotaniczny – tak nazywa się wystawa inspirowana światem roślin i zwierząt, która już po raz drugi zagości w sercu Warszawy. Obok rzeźb świetlnych, takich jak naturalnych rozmiarów mamut, olbrzymi kwiat dziwidła oraz unoszący się w powietrzu koliber staną zupełnie nowe, zachwycające konstrukcje. Jakie? To jeden z pilnie strzeżonych sekretów, który będą mogli poznać goście ogrodu od 11 listopada do 26 lutego. Z pewnością nie zabraknie zachwytów nad dywanem tulipanów czy kolekcją roślin chronionych. Oczywiście czeka na Was również spotkanie z sympatycznymi, „trochę” przerośniętymi wiewiórkami oraz pełnym gracji jeleniem.  W MagicznymBotanicznym spotkacie również drzewo miłorzębu, który można tu podziwiać przez cały rok w różnych odsłonach, ale także jego wielkiego, niegdysiejszego towarzysza – mamuta.

MagicznyBotaniczny Ogród Świateł Warszawa opinie atrakcje otwarcie

Organizatorzy przygotowali więcej niespodzianek dla zwiedzających wystawę po zmroku. Spacer po ośnieżonych alejkach zamieni się w fantastyczną przygodę dla wszystkich, którzy wezmą udział w grze terenowej. Na gości wystawy będzie czekał również MagicznyNapój – rozgrzewający napar, którego recepturę stworzyli pracownicy Ogrodu Botanicznego UW w oparciu o rośliny ze świata baśni i legend.

Ogród Botaniczny UW powstał, by odkrywać, chronić i uczyć o świecie natury, która od wieków była inspiracją dla mitów i bajek, dlatego MagicznyBotaniczny świetnie wpisuje się w wartości pielęgnowane przez nas od lat  – mówi Marcin Zych, dyrektor Ogrodu Botanicznego UW.Ubiegłoroczna edycja okazała się ogromnym sukcesem. W okresie zimowym odwiedziło nas ponad 50 tys. osób – dodaje. 

Magiczny Botaniczny Ogród UW Warszawa ogród Świateł opinie otwarcie atrakcjeMagicznyBotaniczny Ogród Świateł Warszawa Uniwersytet opinie atrakcje ceny godziny otwarcia (2)

Chcemy spędzić najbliższe miesiące z mieszkańcami Warszawy, być miejscem spotkań, pobudzenia zmysłów i radości. W ostatnim czasie pojawiło się wiele niepokojów i niepewności, dlatego zależy nam na tym, by wizyta w ogrodzie Lumagica była dla naszych gości chwilą wytchnienia – mówi Marzena Seweryniak, kierownik projektu Lumagica w Polsce. 

Wystawa MagicznyBotaniczny składa się z dziesiątek konstrukcji oświetlonych przez wielobarwne światełka. Pozostaje jednak energooszczędna, ponieważ iluminacje oparte są w 100% na technologii LED. Użyte w ogrodzie ledówki zużywają nawet 90% prądu mniej w porównaniu z tradycyjnymi żarówkami, dlatego ilość energii zużywanej przez świetlne dekoracje jest podobna do zużycia, które generuje winda w czteropiętrowym budynku.

MagicznyBotaniczny Ogród Świateł Warszawa Uniwersytet opinie atrakcje ceny godziny otwarcia (5)

Mimo niewielkiego zużycia energii, w geście solidarności, wobec zagrożeń energetycznych, przed którymi stoi cała Europa, organizatorzy zdecydowali się skrócić godziny otwarcia świetlnego parku względem ubiegłorocznych. Wystawę MagicznyBotaniczny można odwiedzić od wtorku do niedzieli po zmroku.  Studenci, doktoranci i pracownicy UW mogą również zajrzeć do systemu MojeKontoUW. Znajdą w nim darmowe wejściówki na wystawę. 

Ogród Świateł – Magiczny Botaniczny –  godziny otwarcia

 • otwarty 11.11.2022 r. – 26.02.2023 r.
 • wtorek – czwartek: 17:00 – 20:00
 • piątek – niedziela: 16:00 – 21:00
 • poniedziałek: zamknięte

Ceny biletów już od 20 zł !

Szczegóły dostępne >>tutaj<<

Konkurs

Do wygrania 5 x 3 pojedyncze bilety do MagicznyBotaniczny

Zasady:

 • udostępnij publicznie na Facebooku zdjęcie konkursowe
 • pod zdjęciem konkursowym dodaj komentarz będący odpowiedzią na pytanie: „Dlaczego chcemy odwiedzić MagicznyBotaniczny?”.
 • nagrodzimy 5 najbardziej kreatywnych komentarzy 
 • na odpowiedzi czekamy do 21.11.2022 r. do godziny 23:59
 • wyniki pod postem konkursowym nie później niż 24.11.2022 r.
 • regulamin konkursu dostępny tutaj
 • Konkurs nie jest sponsorowany, administrowany ani organizowany przez Facebook

Magiczny Ogród Botaniczny UW Warszawa godziny otwarcia ogród Świateł 2022 2023MagicznyBotaniczny Ogród Świateł Warszawa Uniwersytet opinie atrakcje ceny godziny otwarcia (3)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *