Loro Park Teneryfa – zoo,akwarium,delfinarium…

zoo Wyspy Kanaryjskie

W rejonie Puerto de la Cruz na Teneryfie znajduje się jedyny w swoim rodzaju ogród zoo-botaniczny, w którym rodziny z dziećmi wspaniale spędzą czas.

Loro Park (hiszp. Loro Parque) działa już od 1972 roku. Zasłynął przygotowaniem pierwszych w Europie spektakli z udziałem papug, które w tutejszych tropikalnych ogrodach czują się świetnie. Dziś zresztą można zobaczyć tu całą gamę pokazów, w których uczestniczą różne egzotyczne zwierzęta. Na terenie ogromnego kompleksu (ponad 33 ha) mnóstwo jest też bajecznie wyglądającej roślinności, organizowane są zajęcia edukacyjne i działają rozrywki typowe dla wesołych miasteczek. Do tej pory park odwiedziło ponad 40 milionów turystów z całego świata.

ogród botaniczny Loro Park Teneryfa

Atrakcje Loro Park Teneryfa - zoo, oceanarium...

W Loro Park spotkać można zwierzęta z całego świata. Honorowymi mieszkańcami są tu ptaki – przede wszystkim pochodzące z wielu gatunków kolorowe papugi, które można tu zobaczyć zarówno na wolierach, jak i w środowisku zbliżonym do dżungli. Pięknie prezentują się też różowe flamingi. Niedawno uruchomiono kino 3D, w którym wyświetlane są filmy o przygodach znanej papugi Rio. Warto zobaczyć też szympansy, goryle, jaguary, tygrysy, mrówkojady, ogromne żółwie, aligatory, iguany, surykatki czy leniwce. Codziennie odbywają się pokazy z udziałem delfinów, orek, pingwinów, papug i lwów morskich.

Jest też spektakl prezentujący niezwykłe barwy meduz. Dużym zainteresowaniem cieszy się Akwarium o łącznej objętości 1200000 litrów wody, podzielone na 12 obszarów tematycznych. Zasilane jest wodą pochodzącą bezpośrednio ze znajdującego się zaledwie 150 metrów od parku Oceanu Atlantyckiego. Najbardziej spektakularny jest tunel, którym można przejść przez środek akwarium z rekinami.

oceanarium Teneryfa

Kompleks Loro Park otacza bujna, tropikalna roślinność. Jest tu nawet ogromny ogród z orchideami. Można też podziwiać tajską wioskę, odwiedzić muzeum porcelany, pobawić się w parku linowym lub przejechać się roller coasterem w krainie Kinderlandii. Działania parku wspierają ochronę ginących gatunków. Podczas specjalnych wycieczek po kompleksie poznaje się zwyczaje poszczególnych zwierząt, a oglądając film „Planet Life” można uzmysłowić sobie niezwykłość Ziemi. Są tu także sklepy i kilka restauracji do wyboru.

zoo Teneryfa atrakcje dla dzieci

Godziny otwarcia Loro Park Teneryfa

Loro Park otwarty jest przez cały rok codziennie od 8.30 do 18.45.

Ceny biletów Loro Park Teneryfa

dorośli – 34 euro
dzieci – 23 euro
dojazd autobusem do parku – 13,5 euro

Polecamy: Teneryfa z dzieckiem - hotel i apartamenty 100 m od morza 
10 min od Loro Park