Gdańsk – miasto przyjazne dzieciom!

Gdańsk weekend z dzieckiem

Dzieckowpodrozy.pl to obecnie jeden z najpopularniejszych portali o rodzinnym podróżowaniu. Wspólnie z czytelnikami prezentujemy najciekawsze rodzinne atrakcje z całej Polski. Jednak to właśnie Gdańsk podczas kończących się wakacji był jednym z najczęściej poszukiwanych miast i jego atrakcji najczęściej poszukiwali nasi czytelnicy.

Miasto-Przyjazne-Dzieciom — kopia

Rodzinne wakacje w kraju to wyraźny trend od kilku lat. Na mapie turystycznych wyborów polskich rodzin Gdańsk staje się niezaprzeczalnym liderem. Nic w tym dziwnego: przyciągają tutaj 1000-letnia historia, nadmorskie położenie, bogata oferta kulturalna, ale też wyjątkowo dużo atrakcji dla najmłodszych.

- Prawie 500 000 rodziców w ciągu ostatnich miesięcy poszukiwało wakacyjnych i weekendowych inspiracji na stronach Dzieckowpodrozy.pl. Okazuje się, że najwięcej zapytań i największe zainteresowanie dotyczyło Gdańska i jego rodzinnej oferty - wyjaśnia Wojciech Kreft - wydawca portalu i e-magazynu Dzieckowpodrozy.pl.

Około 40 % całego zainteresowania zainteresowania pochodzi z województwa Mazowieckiego, spore zainteresowanie pochodzi z województw Małopolskiego, Śląskiego, Wielkopolskiego, Kujawsko-Pomorskiego, jednak aż 20 % to zainteresowanie samych Pomorzan oraz gości przebywających w naszym regionie. To jednoznacznie pokazuje, że Gdańsk jest magnesem nie tylko dla turystów, ale również dla mieszkańców województwa Pomorskiego.

Sprawdź: 21 rodzinnych atrakcji w Gdańsku

Jednym ze źródeł tak dużego zainteresowania miastem jest bogata oferta atrakcji zarówno na słoneczne dni, jak i na niepogodę. Świetne place zabaw, uwielbiane przez rodziny z dziećmi ZOO czy takie miejsca jak Ośrodek Kultury Morskiej czy Centrum Hewelianum - to jedne z najpopularniejszych miejsc poszukiwanych przez turystów. Nie bez znaczenia jest wzrost zainteresowania krajową ofertą turystyczną. Na stronach dzieckowpodrozy.pl znajdziemy ponad 250 opisów rodzinnych atrakcji z całej Polski i to właśnie krajowe, a nie zagraniczne atrakcje cieszyły się w tym roku największym zainteresowaniem czytelników.  

Fontanna atrakcja dla dzieci Gdańsk