Spotkaj Króla i zostań Rycerzem!

Pomóż Krystianowi IV obronić 750 letni Pałac Królewski. Dla posiadaczy Karty Zniżkowej BE HAPPY PASS przygotowano specjalną atrakcję. Dołączycie do armii i zostaniecie pasowani na rycerza. Jak na rycerza przystało otrzymasz też własny herb i potwierdzenie mianowania na rycerza. Spotkasz się z Królem a na koniec otrzymasz królewski upominek.

Atrakcja “In Service Of The King”​ dostępna jest:
od 6 maja do 1 lipca May: we wszystkie czwartki i niedziele w godzinach 11-16
od 2 lipca do 2 września: codziennie 11-16
od 6 września do 30 września: w każdy czwartek i niedzielę w godzinach 11-16

W dni, w których atrakcja “In Service Of The King”​ jest niedostępna, posiadacze karty BE HAPPY PASS otrzymają inne zadanie – “In The King’s Footsteps”, które pozwoli na zwiedzenie Zamku wraz z rodzicami i rozwiązanie królewskich zagadek. Podobnie jak w podczas pierwszej atrakcji, tak i tu na koniec przewidziano królewski upominek.

Dowiedzcie się więcej o Zamku Koldinghus i jego atrakcjach poniżej.

Zamek Koldinghus

Średniowieczny zamek Koldinghus w Danii to nie tylko wspaniały zabytek i źródło historycznej wiedzy, ale także świetne miejsce do rodzinnego spędzenia czasu.

Historia

Królewski zamek w mieście Kolding przez kilka wieków był jedną z najważniejszych twierdz w Danii. Powstał w 1268 roku z rozkazu króla Krzysztofa I, który chciał w ten sposób wzmocnić obronę granicy z Księstwem Szlezwiku, gdzie władał mający pretensje do tronu jego bratanek Waldemar. Potem kolejni królowie rozbudowywali zamek, tworząc z niego swoją rezydencję. Pod koniec XVI wieku Krystian IV dobudował wielkich rozmiarów Wieżę Gigantów, zwaną tak od zdobiących ją 4 figur (Heraklesa, Hektora, Scypiona i Hannibala). Ostateczny kształt nadał mu około roku 1720 Fryderyk IV. Niestety, w 1808 roku, w czasie wojen napoleońskich, stacjonujące tu wojsko hiszpańskie wznieciło ogień i zamek w dużej mierze spłonął. Pieczołowicie odrestaurowany został w 1991 roku.

Atrakcje

Obecnie w Koldinghus mieści się muzeum prezentujące jedną z największych w Danii kolekcji sreber, a także obrazy, meble i inne dzieła sztuki. Jest też wystawa poświęcona królowi Krystianowi IV. Na miejscu działa również biblioteka. Zwiedzanie zamku najlepiej jednak rozpocząć od Centrum Historycznego, w którym znajdują się plany, fotografie i modele zamku odzwierciedlające jego różne historyczne formy. Można tu dowiedzieć się, jakie role pełnił na przestrzeni wieków i jakich gościł dostojników.

Dla dzieci

Odwiedzające zamek dzieci również mogą liczyć na wspaniałe atrakcje, które jednocześnie stanowią świetną lekcję historii. Odbywa się tu rodzinne zwiedzanie zamku z przewodnikiem czy warsztaty kostiumowe, podczas których dzieci mogą przebierać się w stroje z epoki i utrwalić swoje wizerunki na zdjęciach. W wybrane dni w od maja do października dostępna jest specjalna oferta – program animacyjny dla dzieci „W służbie króla”, polegający na wykonywaniu różnych zadań, które udowodnią ich przydatność w królewskiej armii. Potem zostają pasowane na rycerza, spotykają króla i otrzymują order. W pozostałe dni realizowany jest program „Śladami króla”, w którym dzieci wraz z rodzicami rozwiązują zagadki wokół zamku.

Godziny otwarcia Zamek Koldinghus

Codziennie od 10.00 do 17.00

W styczniu nieczynne w poniedziałki.

Koldinghus (zaledwie 40 km od LEGOLAND Billund)

Markdanersgade 11,

6000 Kolding

Dodatkowe atrakcje dostępne dla rodzin: 

  • zwiedzenie z przewodnikiem
  • warsztaty i przebieranie w Rycerzy/Księżniczki (3-16 lat)
  • trening rycerski (7-16 lat)

Wybierasz się do LEGOLAND? To może Cię również zainteresować...


Warning: preg_match(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 12 in /nowe_dzieckowpodrozy/strona/legoland/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/shortcodes/vc-basic-grid.php on line 184
[Głosów:1    Średnia:3/5]