Królestwo Rycerzy LEGOLAND®

atrakcje Legoland Dania

Średniowieczne baśnie i legendy odżywają w Królestwie Rycerzy, gdzie czekają atrakcje godne nawet króla. Sprawdźcie kolejne atrakcje czekające na Ciebie i Twoje dzieci w LEGOLAND® Billund.

Sprawdź nasz
przewodnik po LEGOLAND® Billund - dowiedz się od ilu lat i od jakiego wzrostu dostępne są poszczególne atrakcje dla dzieci 
we wszystkich strefach parku!

Mali rycerze i księżniczki zachwycą się tą niezwykłą krainą, w której można spotkać walecznych Vikingów, zobaczyć majestatyczne zamki i pokazy walk rycerskich. Tutaj nawet najmniejsze detale przywołują atmosferę średniowiecza, a w lochach wciąż czają się smoki. Ale jak to w baśniach, czyhają tu także niebezpieczeństwa. Jesteście gotowi się z nimi zmierzyć?

Atrakcje Królestwo Rycerzy LEGOLAND Billund

Zamek Króla – największa inwestycja w dziejach duńskiego Legolandu, zajmuje powierzchnię aż 2500 m2, a najwyższa wieża ma wysokość 18 m. Spotkacie tu rycerzy i księżniczki i zobaczycie iście królewskie dekoracje. Na górze znajduje się Rycerska Restauracja.

rodzinne atrakcje Królestwo Rycerzy

Show Zamku Króla – przedstawienie pokazywane w sezonie letnim codziennie, odbywa się na murach mniejszego zamku otoczonego fosą. Wyszkolenie kaskaderzy odgrywają opowieść o rycerzach walczących o rękę księżniczki. Wykonywane przez nich ewolucje są bardzo śmieszne, a ich pojedynki często kończą się kąpielą w fosie.

atrakcje Show Zamek Króla

Smok – iście średniowieczny roller coaster, poczujecie się jakbyście lecieli na grzbiecie smoka. Zwiedzicie w ten sposób wnętrza Zamku Króla, zobaczycie Pracownię Czarodzieja i Smoka mieszkającego w jaskini, usłyszycie przeraźliwe dźwięki i wpadniecie w opary dymu. Po wyjeździe z zamku powolny do tej pory smok przyspiesza i zabiera nas na zapierającą dech w piersiach przejażdżkę. Roller coaster przeznaczony jest do samodzielnej jazdy dla dzieci o wzroście przynajmniej 120 cm, natomiast maluchy pomiędzy 100 a 120 cm mogą podróżować pod opieką dorosłych.

kolejka górska Królestwo Rycerzy Legoland

Viking’s River Splash – emocjonująca wodna atrakcja, do której potrzeba odwagi prawdziwego Vikinga. W kilkuosobowych łodziach wyruszacie z przystani Vikingów i wyruszacie w niebezpieczny rejs, podczas którego spotkacie czerwonego smoka oraz uzbrojonych po zęby skandynawskich wojowników. Wyprawa kończy się wyniesieniem przez wodną windę i spektakularnym zjazdem z wodospadu. Dzieci mające co najmniej 130 cm wzrostu mogą jechać same, a dzieci pomiędzy 115 a 130 cm wymagają opiekuna.

łódki Królestwo Rycerzy Legoland Dania