Kupujemy polisę na wakacyjny wyjazd z dziećmi. Na co zwrócić uwagę?

Rodzinny wakacyjny wyjazd to upragniony czas zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Podczas urlopu powinniśmy się odprężyć, zrelaksować i spędzić miło czas, bez niepotrzebnego stresu. Dlatego zakup polisy na wakacyjny wyjazd zagraniczny to must have każdego odpowiedzialnego rodzica, który jest przewidujący i pragnie zabezpieczyć się na różne, nieprzewidziane wypadki i sytuacje.

Nie wszyscy jednak wiedzą, na co zwrócić uwagę podczas kupowania takiej polisy. Duża liczba ryzyk oraz sum, które wchodzą w skład pakietu ubezpieczeniowego dodatkowo utrudniają wybór. Co powinna zawierać polisa na wyjazd wakacyjny? W poniższym artykule postaramy się wyczerpująco te kwestie rozstrzygnąć.

Pobyt dziecka w zagranicznym szpitalu

Wakacje to czas relaksu, odpoczynku i przyjemnych przygód. Niestety, czasami podczas urlopu przydarzają się niespodziewane sytuacje, wymagające pobytu w szpitalu. Wybierając się na wakacje za granicę musimy być świadomi, że nie w każdej miejscowości zostaniemy przyjęci z dzieckiem do szpitala. Czasami zdarza się, że konkretny przypadek może być skierowany do szpitala oddalonego od miejsca naszego noclegu. Co w takiej sytuacji z kwaterunkiem rodzica, który spędza wakacje w innym miejscu? W momencie wykupienia rodzinnej polisy na wyjazd wakacyjny z dziećmi mamy możliwość kwaterunku w miejscowości, do której na pobyt szpitalny zostało skierowane nasze dziecko. Zyskujemy dzięki temu możliwość bycia przy nim, a także nie narażamy się na dodatkowe koszty. Nagłe poszukiwanie noclegu na własną rękę za granicą może być po pierwsze trudne, a po drugie – bardzo kosztowne. Ubezpieczenie zapewnia zakwaterowanie rodzica również w sytuacji, kiedy pobyt dziecka w szpitalu przedłuża się poza planowany termin wyjazdu.

koszty leczenia za granicą dzieci wakacje ubezpieczenie podróży na co zwrócić uwagę opinie

Centrum alarmowe dostępne całą dobę

Wystąpienie u dziecka jakichkolwiek objawów chorobowych to duży stres dla rodzica. Nieszczęśliwy wypadek, choroba, a nawet wysoka gorączka pojawiająca się nad ranem to nie lada problem podczas zagranicznych wakacji. W głowach mamy i taty pojawia się wówczas podstawowe pytanie – gdzie szukać pomocy, z kim się skontaktować? Wykupując polisę na wakacyjny wyjazd z dziećmi zyskujemy dostępność do centrum alarmowego. W przypadku ERGO Ubezpieczenia Podróży dzwoniąc pod numer centrum uzyskamy przez całą dobę niezbędną pomoc, a konsultanci mówiący po polsku pokierują nas w odpowiednie miejsce. Choroba czy gorączka nie wybierają godziny, warto zatem zabezpieczyć się na wypadek nieprzewidzianych sytuacji. Dzięki temu zyskamy spokojną głowę, że o każdej porze dnia i nocy otrzymamy profesjonalną pomoc i podpowiedź, gdzie jej szukać.

Koszty transportu do przychodni czy szpitala

Dzieci są pełne energii i nie zawsze łatwe do upilnowania. Nagły wypadek, złamanie nogi czy oparzenie słoneczne – każda z takich sytuacji wymaga szybkiej wizyty w przychodni, a nawet w szpitalu. Niejednokrotnie w przypadku zdrowia liczy się czas, a zestresowani rodzice chcą jak najszybciej uzyskać profesjonalną pomoc dla swojego dziecka. Podczas urlopu, szczególnie zagranicznego, trudno czasem o sprawną organizację transportu, na przykład w momencie nagłej choroby w środku nocy. Wiąże się to też nierzadko ze sporym kosztem. Polisa turystyczna pokrywa koszty transportu związane ze zdrowiem, np. przejazd taksówką do najbliższej przychodni. Posiadając stosowne ubezpieczenie możemy być też spokojni o koszty transportu do kraju. Przykładowo – złamanie nogi u dziecka może wymagać dodatkowego miejsca w samolocie, co wiąże się z kosztem. Ten może być pokryty właśnie z naszej polisy.

 

Przeczytaj koniecznie:podróże z dzieckiem 2022 ubezpieczenie wakacje

Ubezpieczenie bagażu

Wyjazd wakacyjny z dziećmi wiąże się z zabraniem ze sobą niemałej ilości bagażu. Podczas podróży mogą wydarzyć się różne nieprzewidziane sytuacje dotyczące nie tylko zdrowia, ale również rzeczy, jakie ze sobą zabieramy. Z pewnością nie raz i nie dwa słyszeliście o zagubionym na lotnisku bagażu czy opóźnieniach w jego dostarczeniu. Wybierając się na urlop warto zadbać o jego ubezpieczenie. Co dzięki niemu zyskamy? Przede wszystkim będziemy mogli kupić niezbędne rzeczy w momencie, gdy dostęp do bagażu będzie nie z naszej winy uniemożliwiony, nawet czasowo. Wylądowanie z dzieckiem w obcym kraju bez podstawowych rzeczy, takich jak pieluchy, ubranka czy niezbędne kremy do pielęgnacji mogą wywołać stres i frustrację. Ze środkami od ubezpieczyciela będziemy mogli swobodnie kupić najpotrzebniejsze produkty dla siebie i dzieci.

ubezpieczenie bagażu - na co zwrócić uwagę opinie

Wysokie koszty leczenia bez polisy

W przypadku choroby czy wypadku, koszty leczenia za granicą mogą przyprawić nas o potężny zawrót głowy. Niestety wiele osób nie myśli o tym przed wyjazdem, licząc, że akurat naszej rodzinie nie przydarzy się nic złego. Wielu sytuacji życiowych nie jesteśmy w stanie przewidzieć, a wypadki i choroby zdarzają się dość często zarówno w codziennym życiu, jak i na wyjazdach wakacyjnych. Niezależnie, czy ruszamy w bliższą czy dalszą od Polski podróż, planujemy uprawiać ekstremalne sporty czy po prostu – odpoczywać pod palmą w ciepłym kraju, wykup ubezpieczenia turystycznego może nas uchronić przed horrendalnymi kosztami. Leczenie za granicą bez polisy może sięgać kilku, a nawet kilkunastu tysięcy złotych. Dla porównania, polisę na wyjazd wakacyjny w ERGO Ubezpieczenia Podróży możemy nabyć w bardzo atrakcyjnej cenie, już od 105 zł za tydzień dla całej rodziny.

Leczenie często występujących oparzeń słonecznych bez polisy może nas kosztować nawet 6 000 zł. W przypadku polis na wyjazdy wakacyjne warto więc kierować się słynnym powiedzeniem, że “lepiej zapobiegać niż leczyć” (co może słono kosztować).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *