Ciepłe wakacje zimą – Europa i okolice

Gdy nadchodzą zimniejsze dni czujecie się zmęczeni i przygnębieni? Może warto wtedy wyjechać gdzieś, gdzie jest ciepło i słonecznie? I wcale nie musi to być daleka egzotyczna podróż.

 

Zimowy urlop z rodziną w ciepłych krajach to marzenie niejednego Polaka. Po takim wyjeździe, choćby trwał tylko kilka dni, możemy na nowo nabrać energii, którą skutecznie odbiera nam chłód, wiatr, deszcz i brak słońca. Przed oczami stają nam tropikalne raje, jednak daleka podróż zazwyczaj sporo kosztuje, a długi lot samolotem, zwłaszcza z małymi dziećmi, wydaje się być mało komfortowy. Ale przecież w samej Europie i najbliższych okolicach nie brakuje miejsc, w których i zimą utrzymuje się wysoka temperatura i ładna pogoda. A dzięki rozwojowi linii lotniczych wiele takich lokalizacji jest w zasięgu ręki. Podpowiadamy Wam, gdzie w Europie i tuż przy jej granicach można spędzić ciepłe wakacje zimą.

Sprawdź koniecznie: Egipt, Malta, Cypr - ferie zimowe już 1890 pln - zestawienie ofert

Wyspy Kanaryjskie (Hiszpania)

Popularna wakacyjna destynacja Polaków okazuje się być także doskonałą alternatywą dla zimowej aury. Wyspy leżące na Oceanie Atlantyckim, administracyjnie przynależne do Hiszpanii, mogą zaoferować turystom masę atrakcji i piękną pogodę. Nawet w grudniu i styczniu średnia temperatura powietrza w dzień wynosi tu 24 °C, a temperatura wody 19 °C, a więc tyle, ile często ma Bałtyk w lecie. Na Lanzarote i Fuerteventurze jest nieco cieplej ze względu na położenie blisko Afryki (jest tu też zdecydowanie wietrznie), ale na Teneryfie i Gran Canarii także możemy liczyć na urlop spędzony ze słońcem. Na „Kanary” warto przyjechać nie tylko ze względu na klimat i piękne plaże. Jest tu sporo do zobaczenia. Na przykład na Teneryfie znajduje się wulkan Teide wraz z parkiem narodowym i miasto La Laguna wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Polecamy nasz przewodnik po atrakcjach na Teneryfie.

Polecamy: Hotel i Apartamenty przyjazne dzieciom - Teneryfa

Teneryfa zimą - ciepło temperatury hotel

Madera (Portugalia)

Wyspa, od której nazwę wziął popularny gatunek wina, leży na Oceanie Atlantyckim na północ od Wysp Kanaryjskich. Klimat panujący na Maderze określa się „wieczną wiosną”. W najchłodniejszym okresie zimowym średnia temperatura w dzień oscyluje tu wokół 20 °C, ale nawet latem rzadko zdarzają się upały powyżej 30 °C, więc jest to pogoda idealna dla dzieci i osób starszych. Gdy u nas pada śnieg, tutaj morze ma około 18 °C. Niestety, zdarzają się wtedy deszcze, ale właśnie dzięki temu na wyspie można podziwiać tak piękną roślinność podzwrotnikową. Szczególnie okazale prezentują się tutejsze lasy wawrzynowe. Na blisko 2/3 powierzchni Madery ustanowiono rezerwat. Ciekawą atrakcją wyspy jest lewada – sieć kanałów służących do transportu wody deszczowej.

madera wakacje zimą gdzie Europa z dzieckiem opinie

Cypr

Kolejna wyspa, tym razem położona na Morzu Śródziemnym, na granicy Europy i Azji. Ponoć to tu z morskiej piany narodziła się Afrodyta, co udowadniać ma Skała Afrodyty na wybrzeżu w rejonie Pafos. Wyspa bogini miłości musi być słoneczna, dlatego nawet zimą możemy tu liczyć na 17-18 °C. Może to nieco za mało, aby się opalać, ale wystarczająco, by komfortowo zwiedzać wyspę. A do zwiedzania jest tu naprawdę sporo, bowiem Cypr od czasów starożytnych był ważnym ośrodkiem kulturalnym i handlowym. Pod miejscowością Salamina odbyła się najważniejsza morska bitwa podczas wojen perskich. Miasto Pafos na południowo-zachodnim brzegu wyspy zostało wpisane na Listę światowego Dziedzictwa UNESCO. Można tam zobaczyć Grobowce Królewskie z IV-III wieku p.n.e., Zamek Bizantyjski z XIII wieku czy latarnię morską z 1888 roku. Warto też zobaczyć Zamek Kantara z X wieku położony 40 km od Famagusty czy zabytkowe bizantyjskie kościoły w rejonie masywu górskiego Troodos. Uważajcie, jeśli będziecie chcieli zwiedzać wyspę samochodem – obowiązuje tu ruch lewostronny.

Czytaj również: Cypr z dzieckiem - atrakcje,plaże informacje praktyczne

cypr zimą temperatury wakacje z dzieckiem europa gdzie

Izrael

Państwo chętnie odwiedzane przez turystów ze względu na Jerozolimę, pełen zabytków ważny ośrodek dla 3 wielkich religii, leżący na Ziemi Świętej. Klimat Izraela jest zróżnicowany, choć w całym kraju można liczyć na piękną pogodę. W Tel Awiwie nad Morzem Śródziemnym w zimowe dni panują temperatury rzędu 18-19 °C. Cieplej jest nad Morzem Czerwonym. Ze względu na bardzo wysokie temperatury w lecie, dzieci i osoby słabo znoszące upał lepiej będą się tu czuły właśnie zimą. W znanym kurorcie Eljat temperatury w dzień raczej nie spadają wówczas poniżej 20 °C, ale zdarza się, że dochodzą i do 27°C. Woda może mieć wtedy 19 °C lub więcej. Eljat oferuje podobne atrakcje jak egipskie kurorty w tym rejonie, choć ze względu na obecną sytuację polityczną, jest miejscem bardziej bezpiecznym. Są tu piękne plaże i świetne warunki do uprawiania sportów wodnych. Dużym atutem miasta jest Rafa Delfinów, Podwodne Obserwatorium i Park Morski oraz biblijny park tematyczny Miasto Królów.

Sprawdź: TEL AWIW - atrakcje, pogoda, plaże

Izrael wakacje zimą ciepło gdzie z dzieckiem

Malta

Położona na Morzu Śródziemnym, na południe od Włoch, Malta mabardzo ciekawą historię. Cywilizacja na wyspie kwitła już 7000 lat temu, tutaj znajdują się najstarsze na świecie budowle – megalityczne świątynie datowane na 3600 lat p.n.e. Średnie temperatury powietrza w miesiącach zimowych wahają się od w granicach 16-17°C. Co ciekawe, woda wówczas jest nieco cieplejsza, bo ma mniej więcej 17-18°C. Na Malcie nie można się więc wówczas opalać, ale nie męcząc się w skwarze, można zwiedzać liczne zabytki. W samej Valletcie jest ich 320, dzięki czemu miasto znalazło się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Koniecznie trzeba tu zobaczyć Pałac Wielkich Mistrzów, kiedyś siedzibę Wielkiego Mistrza Zakonu Maltańskiego, dziś prezydenta. Na wyspie jest też wiele pięknych atrakcji naturalnych, jak Błękitna Grota, zjawiskowe klify i liczne mosty skalne. Można spędzić miło czas w którymś z aquaparków i parków rozrywki. Najciekawszy jest Mediterraneo Marine Park z delfinami w miejscowości Pembroke.

Czytaj koniecznie: Malta z dzieckiem [relacja,atrakcje,porady]

Malta zimą opinie wakacje gdzie europa temperatury

2 comments

Leave Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *