Kraków – ferie 2021: zajęcia i półkolonie dla dzieci

krakow-ferie-atrakcje-opinie
Ferie zimowe to czas, na który zdecydowanie czekają dzieci, gdyż to wtedy będą mogły odpocząć od szkoły. To jednak oczywiście od nas — rodziców, zależy to, jak nasze dzieci spędzą swój czas! W dzisiejszym artykule postaramy się pokazać wam, co ciekawego czeka na dzieci w Krakowie w okresie ferii 2021!

Ferie 2021 w województwie małopolskim, jak i całej Polsce rozpoczynają się 4 stycznia i potrwają do 15 stycznia 2021 r. Mimo panującej obecnie sytuacji epidemiologicznej, tym czasie warto zdecydować się na co najmniej jedną z dostępnych w tym czasie atrakcji, które naprawdę są ciekawe! Oprócz warsztatów i zajęć o zróżnicowanej tematyce nie zabraknie tam również półkolonii, będących idealną zabawą dla najmłodszych.

Warsztaty i zajęcia — Ferie Kraków 

Na początku wspomnimy o zajęciach prowadzonymi przez Muzeum Etnograficzne w Krakowie! W myśl obecnych warunków epidemiologicznych odbędą się nowe domowe ferie z MEK, które wyjątkowo odbędą się w formule online. Dla wszystkich chętnych przygotowane zostały warsztaty – zarówno rodzinne, jak i dla grup. W centrum programu warsztatowego znajdzie się nasze najbliższe otoczenie. Podczas zajęć będzie można spojrzeć na to miejsce z innej perspektywy, a także przyjrzeć się bliżej przedmiotom codziennego użytku.
Aby móc się wziąć udział w tych zajęciach, potrzebny jest komputer lub telefon podłączony do Internetu z głośnikami lub słuchawkami. Warsztaty odbędą się za pomocą platformy do wideokonferencji ​Zoom.
nowe ferie z mek krakow atrakcje ferie 2021

W krakowskiej Szkole Rysunku Zalubowski, przez dwa tygodnie odbędą się warsztaty rysunku, gwarantujące kreatywne spędzanie czasu w trakcie ferii. Zajęcia będą miały wiele ciekawych tematów i niespodziankę w postaci Chemical World! Są to zajęcia dzięki którym dzieci dowiedzą się, w jaki sposób połączyć eksperymenty chemiczne ze sztuką! Czegoś takiego jeszcze nie było!

W krakowskim Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży odbędą się ferie inspirowane twórczością Stanisława Lema, nazwane „Okiem Kosmity”. Przez całe ferie odbywać się tu będą kreatywne zajęcia inspirujące do wielu działań twórczych, odbywające się w 7 wydzielonych przestrzeniach. Jeżeli więc wśród waszych dzieci znajdują się miłośnicy dobrej zabawy, to będzie to idealna okazja na spędzenie czasu! Na miejscu czekają na was zajęcia ruchowo-taneczne, plastyczne, manualne oraz zabawy i gry, a nie wykluczone są także spacery i ruch na świeżym powietrzu. Koszt udziału to 100 zł od osoby za tydzień bez obiadu i 150 zł od osoby za tydzień z obiadem. Uczestnicy są proszeni o przyniesienie dodatkowego prowiantu, napoi oraz obuwia sportowego na zmianę.

Warto też rozważyć w Centrum Kultury Podgórza w Krakowie. Odbędą się tam indywidualne warsztaty muzyczne, dla dzieci i młodzieży, odbędą się w następujących dniach: 4, 5, 7, 8 stycznia 2021 roku. Ferie te będą przebiegać w rytm wspólnej pracy audio i wideo dla jednej z lub dwóch wybranych kolęd, a efektem pracy będzie teledysk! Próby odbywać się będą indywidualnie z zachowaniem wszelkich zasad obowiązujących w pandemii COVID-19.

Półkolonie — Ferie Kraków 2021

Jeżeli mówimy o spędzanie czasu w trakcie ferii, to nie sposób nie zapomnieć o półkoloniach, które w tym roku zachwycają różnorodnością. Jesteśmy pewni, że każde krakowskie dziecko znajdzie tu coś dla siebie — od zajęć typowo sportowych po te nastawione na naukę języków, kreatywne działania plastyczne lub naukowe.

Pierwsze półkolonie, jakie omówimy to te organizowane przez Centrum Sportowo-Edukacyjne SkakAnka. Co ciekawe, będziemy tam mieli do czynienia aż z dwoma, całkowicie innymi od siebie turnusami. Pierwszy z nas będzie przebiegał pod hasłem “Zima należy do Polski” a w trakcie zajęć zorganizowanych na jego potrzeby dzieci poznają osobistości takie jak Krzysztof Wielicki czy Leszek Cichy.

skakanka centrum krakow ferie 2021 ferie dla dzieci atrakcje

To będzie prawdziwy zew przygody! Drugi turnus będzie nieco inny i skupi się na haśle “Zimowe zwycięstwa”, gdzie dzieci poznają postaci pokroju Artura Hajzera i Jerzego Kukuczki. Koszt uczestnictwa w turnusie pięciodniowym wynosi 750 zł, a w turnusie czterodniowym 600 zł. Istnieje też możliwość rezerwacji pojedynczych dni wspomnianych półkolonii – w cenie 160 zł za jeden dzień.

W te ferie GOjump & GOair & GOkidz! w Krakowie szykują dla dzieciaków mnóstwo atrakcji na spędzanie wolnego czasu! Cała zabawa dostosowana jest do wszystkich zaleceń GIS! Park jest regularnie dezynfekowany i wprowadzono tam gwarancję dezynfekcji z procedurą ANTIGERM+. 

MEGA CAMP, to 3 turnusy aktywnego wypoczynku z zajęciami sportowymi, zabawą i super wyzwaniami oraz warsztatami kreatywnymi o tematyce podróży w czasie! Wszystko to w regularnie dezynfekowanym otoczeniu, pod okiem wykwalifikowanej kadry. Uczestnicy będą mieli zapewnione pełne wyżywienie. Pierwszy turnus startuje już 28 grudnia i trwa do 31 grudnia. Kolejna dwa turnusy odbędą się 4 – 8 stycznia 2021 oraz 11 – 15 stycznia 2021. MEGA CAMP odbywa się w dwóch lokalizacjach w Krakowie – GOjump&GOkidz! przy ul. Rzemieślniczej 20G oraz w GOair&GOjump przy ul. Sikorki 23. Zapraszamy dzieci w wieku 6-12 lat.  

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o MEGA CAMP, sprawdź szczegóły tutaj: GOKidz MEGA CAMP

ferie gokidz krakow 2021 atrakcje dla dzieci

Dla miłośników sportu i dobrego treningu GOjump przygotował też aż 3h zajęć sportowych dziennie, przez 5 dni w tygodniu! Do wyboru dzieci otrzymują takie dyscypliny, jak m.in.: akrobatyka, gimnastyka, flipping, parkour czy też zajęcia ogólnorozwojowe. Zajęcia odbywają się pod okiem doświadczonych trenerów i z wykorzystaniem regularnie dezynfekowanych sprzętów sportowych. Każdemu Skoczkowi zapewniamy nieograniczony dostęp do wody oraz przekąskę na koniec zajęć. 

Innymi interesującymi półkoloniami są te, które przygotowała Kraina Zabaw Dziecięcych Anikino. Tutaj także odbędą się dwa całkowicie inne od siebie turnusy. Pierwszy z nich (27.01 – 31.01), nazwany “Ogień i Woda” przebiegać będzie na zdobywaniu wartościowej wiedzy, między innymi o duchu zero waste, lecz nie tylko! W programie półkolonii przewidziane są także ciekawe wyjścia, zajęcia integracyjne, konkursy i gra terenowa “W Krainie Lodu”. Drugi turnus (3 – 7.02) tej półkolonii nazwany został “Ziemia i Powietrze”. Podczas jego trwania dzieci nie tylko stworzą ekologiczne zabawki czy wiatrak, ale też odwiedzą Centrum Edukacji Ekologicznej Symbioza i wezmą udział w grze terenowej “Planeta Ziemia”. Koszt pojedynczego turnusy wynosi 470 złotych.

W tym roku odbędą się też Ferie w Rodzinnym Centrum Sportu, przebiegające w rytmie squasha i zabawy w ninja! Poza tym, czekają tu na was zajęcia artystyczne, zabawy w ogrodzie klubu czy kinoteka małego człowieka! i nie tylko! Koszt takich półkolonii to 550 złotych za 4 dni.

Kolejną z naszych propozycji będą Ferie z Planetą Robotów. To doskonała propozycja dla osób w wieku od 6 do 10 lat. Zajęcia podczas ferii 2021 trwają przez 10 godzin dziennie. Uczestnikom zapewnione jest wyżywienie, opieka doświadczonej kadry, właściwe dla wytycznych GIS warunki sanitarne oraz niesamowite atrakcje! Cena za I turnus to 632 PLN, a za II turnus – 790 PLN.

Ostatnią z omawianych dziś półkolonii na ferie 2020 w Krakowie jest ta, organizowana przez Mania Pływania. Aż pięć dni spędzonych na Krytej Pływalni AWF Kraków oraz sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 100 w rytmie zabawy na basenie, oraz innych zajęć artystycznych… i nie tylko! Jeżeli pozwoli na to pogoda, to nie zabraknie tu śnieżnego szaleństwa w postaci wojny na śnieżki lub lepienia bałwana! Cena za turnus tych półkolonii wynosi 600 złotych za osobę.

krakow-ferie-atrakcje-opinie-maniaplywania-polkolonie.jpg

Sprawdź także: 

Kraków – atrakcje dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *