Kraków – ferie 2023: zajęcia i półkolonie dla dzieci

krakow-ferie-atrakcje-opinie
Ferie zimowe to czas, na który zdecydowanie czekają dzieci, gdyż to wtedy będą mogły odpocząć od szkoły. To jednak oczywiście od nas — rodziców, zależy to, jak nasze dzieci spędzą swój czas! W dzisiejszym artykule postaramy się pokazać wam, co ciekawego czeka na dzieci w Krakowie w okresie ferii 2023!

Ferie 2023 w województwie małopolskim, jak i całej Polsce rozpoczynają się 30 stycznia i potrwają do 12 lutego 2023 r. W tym czasie warto zdecydować się na co najmniej jedną z dostępnych w tym czasie atrakcji, które naprawdę są ciekawe! Oprócz warsztatów i zajęć o zróżnicowanej tematyce nie zabraknie tam również półkolonii, będących idealną zabawą dla najmłodszych.

>Ferie z dzieckiem – pakiety hoteli<<

Zima w szkole 2023 – Kraków

Do tegorocznego programu „Zima w szkole” zgłosiło się aż  29 krakowskich szkół podstawowych, w tym 1 specjalna. W ramach przygotowanej oferty znajdziemy tu zajęcia plastyczne, muzyczne, komputerowe, językowe, sportowe, itp. oraz te odbywające się w terenie – wyjścia do kina, teatru, muzeum, na lodowisko, basen, czy spacery po Krakowie. Gmina Miejska Kraków w trakcie trwania Zimy w Szkole zapewnia bezpłatną opiekę dla dzieci, natomiast pozostałe wydatki pokrywają rodzice. Jeżeli jesteście zainteresowani udziałem w akcji, należy udać się do organizatora/dyrektora szkoły/placówki oświatowej, która organizuje wypoczynek dla najmłodszych.

Warsztaty i zajęcia — Ferie Kraków 

Na początku wspomnimy o zajęciach prowadzonymi przez Muzeum Etnograficzne w Krakowie. Dla wszystkich chętnych przygotowane zostały ferie podczas których wyruszymy… na Syberię! Od poniedziałku do piątku, wraz z członkami grup nieformalnych i zorganizowanych, podążymy szlakiem wędrujących reniferów, poprzez przygody, odkrycia i doświadczenia osób związanych z projektem badawczym „Kolekcja syberyjska – nowe spojrzenie”
ferie mek kraków 2022

W krakowskim Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży odbędą się ferie nazwane MOCARZE – skąd czerpać MOC„. Przez całe ferie odbywać się tu będą kreatywne zajęcia inspirujące do wielu działań twórczych, odbywające się w 7 wydzielonych przestrzeniach. Jeżeli więc wśród waszych dzieci znajdują się miłośnicy dobrej zabawy, to będzie to idealna okazja na spędzenie czasu! Na miejscu czekają na was zajęcia ruchowo-taneczne, plastyczne, manualne oraz zabawy i gry, a nie wykluczone są także spacery i ruch na świeżym powietrzu. Koszt udziału to 100 zł od osoby za tydzień bez obiadu i 150 zł od osoby za tydzień z obiadem. Uczestnicy są proszeni o przyniesienie dodatkowego prowiantu, napoi oraz obuwia sportowego na zmianę.

Warto też rozważyć w Centrum Kultury Podgórza w Krakowie. Odbędzie się tam Zimowy Klub Juniora – indywidualne warsztaty dla dzieci i młodzieży, odbędą się w następujących dniach: poniedziałki, środy, piątki, 17, 19, 21, 24, 26, 28 stycznia, w godzinach 10:00–14:00. Ferie te będą przebiegać w kreatywności, gdyż odbędą się tu warsztaty artystyczne – malowanie płóciennych toreb, tworzenie mydełek, warsztaty tkackie, decoupage, zajęcia z tworzenia biżuterii, warsztaty literackie, teatralne, zajęcia muzyczno-wokalne, taneczno–gimnastyczne, kreatywne warsztaty tworzenia gier planszowych, bal karnawałowy z konkursami muzycznymi i tanecznymi, zajęcia animacyjne, jak również gry i konkursy z nagrodami.

Półkolonie — Ferie Kraków

Jeżeli mówimy o spędzanie czasu w trakcie ferii, to nie sposób nie zapomnieć o półkoloniach, które w tym roku zachwycają różnorodnością. Jesteśmy pewni, że każde krakowskie dziecko znajdzie tu coś dla siebie — od zajęć typowo sportowych po te nastawione na naukę języków, kreatywne działania plastyczne lub naukowe.

W te ferie GOjump & GOair & GOkidz! w Krakowie szykują dla dzieciaków mnóstwo atrakcji na spędzanie wolnego czasu! Cała zabawa dostosowana jest do wszystkich zaleceń GIS! Park jest regularnie dezynfekowany i wprowadzono tam gwarancję dezynfekcji z procedurą ANTIGERM+. 

GOWehikuł, to 2 turnusy aktywnego wypoczynku z zajęciami sportowymi, zabawą i super wyzwaniami oraz warsztatami kreatywnymi o tematyce podróży w czasie! Wszystko to w regularnie dezynfekowanym otoczeniu, pod okiem wykwalifikowanej kadry. Uczestnicy będą mieli zapewnione pełne wyżywienie. Pierwszy turnus startuje już 17 stycznia i trwa do 21 stycznia. Kolejny turnus odbędzie się 24 – 28 stycznia 2022.

gojump ferie kraków 2022

Innymi interesującymi półkoloniami są te, które przygotowała Kraina Zabaw Dziecięcych Anikino. Pierwszy turnus – „Turnus Słodki” trwać będzie w dniach 17.01 – 21.01, a w jego czasie odbędą się wycieczka do Apilandii, wyjście do Ciuciu, warsztaty cukiernicze, warsztaty mydlarskie, zajęcia plastyczne i …słodki eksperyment! Natomiast turnus trwający w dniach 24.01 – 28.01, nazwany “Turnus słony” będzie nieco inny, gdyż tam czekają na nas wycieczka do Kopalni soli w Wieliczce, wyjście do Żywego Muzeum Obwarzanka ale też warsztaty kulinarne, plastyczne i kreatywne. Nie obejdzie się też bez solnego eksperymentu!

Kolejną z naszych propozycji będą Ferie z Planetą Robotów. To doskonała propozycja dla osób w wieku od 6 do 10 lat. Zajęcia podczas ferii 2022 trwają przez 10 godzin dziennie. Uczestnikom zapewnione jest wyżywienie, opieka doświadczonej kadry, właściwe dla wytycznych GIS warunki sanitarne oraz niesamowite atrakcje! Cena za uczestnictwo w turnusie to 790 PLN.

W tym roku odbędą się też Ferie w Rodzinnym Centrum Sportu, przebiegające w rytmie squasha i zabawy w ninja! Poza tym, czekają tu na was zajęcia artystyczne, zabawy w ogrodzie klubu czy kinoteka małego człowieka! i nie tylko! Koszt takich półkolonii to 550 złotych za 4 dni.

Ostatnią z omawianych dziś półkolonii na ferie 2022 w Krakowie jest ta, organizowana przez Mania Pływania. Aż pięć dni spędzonych na Krytej Pływalni AWF Kraków w rytmie zabawy na basenie, oraz innych zajęć artystycznych… i nie tylko! Jeżeli pozwoli na to pogoda, to nie zabraknie tu śnieżnego szaleństwa w postaci wojny na śnieżki lub lepienia bałwana! Cena za turnus tych półkolonii wynosi od 700 złotych za osobę.

krakow-ferie-atrakcje-opinie-maniaplywania-polkolonie.jpg

To oczywiście nie wszystko! Ferie w Krakowie można też spędzić na wiele innych sposobów! Małych miłośników sportu na pewno zadowoli czas spędzony na Feriach Zimowych z TS Wisła organizowanych przez Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków oraz Wiślacka Szkoła Futbolu czy też możliwość skorzystania z lodowiska w TAURON Arenie Kraków. Jeżeli wasza pociecha interesuje się zagadnieniami technicznymi – nie możecie zignorować oferty na ferie Muzeum Inżynierii Miejskiej czy Ferie KreaTech, gdzie nie zabraknie dobrej zabawy połączonej z Minecraftem! Dla tych kochających kulturę znajdzie się również coś ciekawego – mowa tutaj o Feriach w MOCAK-u, Feriach w SCKM i nie tylko! Do wyboru, do koloru!

Sprawdź także: 

Kraków – atrakcje dla dzieci