Kraków – ferie 2021: zajęcia i półkolonie dla dzieci

krakow-ferie-atrakcje-opinie
Ferie zimowe to czas, na który zdecydowanie czekają dzieci, gdyż to wtedy będą mogły odpocząć od szkoły. To jednak oczywiście od nas — rodziców, zależy to, jak nasze dzieci spędzą swój czas! W dzisiejszym artykule postaramy się pokazać wam, co ciekawego czeka na dzieci w Krakowie w okresie ferii 2020!

Ferie 2021 w województwie małopolskim, jak i samym Krakowie rozpoczynają się 15 lutego i kończą 28 lutego. W tym czasie warto zdecydować się na co najmniej jedną z dostępnych w tym czasie atrakcji, które naprawdę są ciekawe! Oprócz warsztatów i zajęć o zróżnicowanej tematyce nie zabraknie tam również półkolonii, będących idealną zabawą dla najmłodszych.

Poniżej archiwalne wydarzenia wkrótce nowy program na 2021

Warsztaty i zajęcia — Ferie Kraków 

Nasz artykuł rozpoczniemy od propozycji warsztatów i zajęć organizowanych na terenie Krakowa. Na szczególną uwagę zasługuje ARTzona, w której odbywać się będą między innymi…

  • Warsztaty projektowania (MAŁA ARTzona — Szkoła Dizajnu)
  • Warsztaty w studiu nagraniowym (AUDIOzona)
  • Warsztaty podróżnicze (MAŁA ARTzona — Mali Odkrywcy)

To jednak nie wszystko! Na miejscu dzieci będą mogły spróbować swoich sił w nie tylko tworzeniu ceramiki czy rzeźb, lecz także pobawić się wspólnie przy pomocy chociażby gier planszowych. Udział w pojedynczych zajęciach to koszt 10 złotych za osobę, jednak istnieje możliwość uczestnictwa w całym dniu warsztatów i zajęć, w cenie 25 złotych. Atrakcje w ARTzonie będą odbywać się w terminie 27-31 stycznia.

warsztaty_zimowe-krakow-osrodek-norwida-ferie-opinie

Kolejne warsztaty dla dzieci odbywać się będą w Ośrodku Kultury im. C.K. Norwida, w terminie 3-7 lutego w godzinach 9:00 – 15:00. Zajęcia przeznaczone dla najmłodszym pozwolą im odkryć historię dzielnicy Nowa Huta od całkowicie nowej, nieznanej dotąd strony! W tym samym centrum odbywać się będą także inne zajęcia: warsztaty filmowe, plastyczne czy przyrodnicze — tutaj nikt nie będzie się nudził! Udział w pojedynczych zajęciach/warsztatach kosztuje 10 zł, zaś udział w kompletnym dniu zajęć to koszt 25 zł.

Warsztaty i zajęcia (przeznaczone szczególnie dla dzieci w wieku od 7 do 11 lat) będą także odbywać się w krakowskiej Kuźni Rozmaitości. W trakcie ferii maluchy mogą spędzić czas na zajęciach teatralnych, muzycznych czy plastycznych.  Udział w pojedynczych zajęciach kosztuje zaledwie 7 zł. Opłata za cały dzień zajęć to 15 zł, a za cały tydzień – 70 zł.

 

Ferie w Muzeum Krakowa

Muzeum Krakowa również zadbało o to, aby zainteresować dzieci swoimi zajęciami organizowanymi w poszczególnych oddziałach muzeum w okresie ferii. Harmonogram dostępnych zajęć prezentuje się następująco:

 

Dzień Zajęcia Miejsce Godzina
26.01 Ogniste opowieści Rynek Podziemny 11:00
26.01 Propaganda wczoraj i dziś Fabryka Schindlera 14:00
27.01 Titi, Nunu i Klembolo, czyli niespodziewana wyprawa w głąb lasu Muzeum Teatralne 10:00
27.01 Tadeusz Pankiewicz – kronikarz krakowskiego getta Apteka pod Orłem 12:00
28.01 Podgórskie wycinanki Muzeum Podgórza 10:00
28.01 Co łączy igloo i kameleona? Podziemna Nowa Huta 12:00
29.01 Miasto ze snów. I ty możesz zostać architektem Pałac Krzysztofory 10:00
29.01 Niebezpieczna historia Celestat 12:00
30.01 Śladami królowej Jadwigi Dom Zwierzyniecki 10:00
30.01 W rytmie walca, czyli co się działo w karnawale Kamienica Hipolitów 13:00
31.01 Dada Thesaurus Thesaurus Cracoviensis  10:00
31.01 PRL w kadrze. Turniej gier planszowych dla dzieci i młodzieży Muzeum Nowej Huty 12:00
01.02 Wysnute z wyobraźni Rydlówka 11:00
03.02 Titi, Nunu i Klembolo, czyli niespodziewana wyprawa w głąb lasu Muzeum Teatralne 10:00
4.02 Wysnute z wyobraźni Rydlówka 10:00
4.02 O zaczarowanych kamieniach i skrzydlatych rycerzach Rynek Podziemny 12:00
4.02 Śladami pamięci XX w. Wzdłuż Ulicy Karmelickiej Ulica Pomorska 12:00
5.02 Propaganda wczoraj i dziś Fabryka Schindlera 10:00
5.02 Niebezpieczna historia Celestat 12:00
6.02 Śladami królowej Jadwigi Dom Zwierzyniecki 10:00
6.02 Tadeusz Pankiewicz – kronikarz krakowskiego getta Apteka pod Orłem 12:00
6.02 W rytmie walca, czyli co się działo w karnawale Kamienica Hipolitów 13:00
7.02 Dada Thesaurus Thesaurus Cracoviensis  10:00
7.02 Miasto ze snów. I ty możesz zostać architektem Pałac Krzysztofory 12:00
8.02 Podgórskie wycinanki Muzeum Podgórza 11:00
8.02 Strażnicy zaczarowanej księgi – spektakl teatralny dla dzieci Pałac Krzysztofory 15:00

 Ferie muzeum krakowa opinie atrakcje dzieci

Koszt wstępu na każde zajęcia edukacyjne to 5 złotych. Pamiętajcie o tym, że ilość miejsc na nie jest ograniczona i warto wcześniej zarezerwować uczestnictwo naszych dzieci.

Półkolonie — Ferie Kraków 2020

Jeżeli mówimy o spędzanie czasu w trakcie ferii, to nie sposób nie zapomnieć o półkoloniach, które w tym roku zachwycają różnorodnością. Jesteśmy pewni, że każde krakowskie dziecko znajdzie tu coś dla siebie — od zajęć typowo sportowych po te nastawione na naukę języków, kreatywne działania plastyczne lub naukowe.

Pierwsze półkolonie, jakie omówimy to te organizowane przez Centrum Sportowo-Edukacyjne SkakAnka. Co ciekawe, będziemy tam mieli do czynienia aż z dwoma, całkowicie innymi od siebie turnusami. Pierwszy z nas będzie przebiegał pod hasłem “Zdobywcy i odkrywcy” a w trakcie zajęć zorganizowanych na jego potrzeby dzieci poznają osobistości takie jak Jan z Kolna, Henryk Arctowski czy Wanda Rutkiewicz.

skakanka krakow opinie polkolonie dzieci ferie

To będzie prawdziwy zew przygody! Drugi turnus będzie nieco inny i skupi się na haśle “Naukowcy i Wynalazcy”, gdzie dzieci poznają postaci pokroju Marii Skłodowskiej-Curie, Heleny Rubinstein czy Mariana Rejewskiego. Koszt uczestnictwa w pięciodniowym turnusie wynosi 700 złotych, jednak istnieje możliwość uczestnictwa w pojedynczych dniach — w takim przypadku cena wynosi 150 złotych za osobę.

Innymi interesującymi półkoloniami są te, które przygotowała Kraina Zabaw Dziecięcych Anikino. Tutaj także odbędą się dwa całkowicie inne od siebie turnusy. Pierwszy z nich (27.01 – 31.01), nazwany “Ogień i Woda” przebiegać będzie na zdobywaniu wartościowej wiedzy, między innymi o duchu zero waste, lecz nie tylko! W programie półkolonii przewidziane są także ciekawe wyjścia, zajęcia integracyjne, konkursy i gra terenowa “W Krainie Lodu”. Drugi turnus (3 – 7.02) tej półkolonii nazwany został “Ziemia i Powietrze”. Podczas jego trwania dzieci nie tylko stworzą ekologiczne zabawki czy wiatrak, ale też odwiedzą Centrum Edukacji Ekologicznej Symbioza i wezmą udział w grze terenowej “Planeta Ziemia”. Koszt pojedynczego turnusy wynosi 470 złotych.

Ostatnią z omawianych dziś półkolonii na ferie 2020 w Krakowie jest ta, organizowana przez Mania Pływania. Aż pięć dni spędzonych na Krytej Pływalni AWF Kraków oraz sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 100 w rytmie zabawy na basenie, oraz innych zajęć artystycznych… i nie tylko! Jeżeli pozwoli na to pogoda, to nie zabraknie tu śnieżnego szaleństwa w postaci wojny na śnieżki lub lepienia bałwana! Cena za turnus tych półkolonii wynosi 600 złotych za osobę.

krakow-ferie-atrakcje-opinie-maniaplywania-polkolonie.jpg

Parki Trampolin GOjump w tym roku przygotowały dla dzieciaków MEGACAMP – zajęcia sportowe z dużą dawką skocznej zabawy. Do wyboru mamy: gimnastykę, zajęcia ogólnorozwojowe, funjump, parkour i wiele innych zajęć. MEGACAMP to 3 godziny dziennie zabawy i zajęć pod okiem Trenerów przez cały tydzień. Zajęcia prowadzone są od 27 stycznia do 7 lutego.

Na mapie krakowskich atrakcji pojawił się również nowy park – GOair Powietrzne Miasto. Jedyny dmuchany Park Rozrywki w Małopolsce. To ponad 20 atrakcji, które zapewnią doskonałą zabawę dzieciakom: tory przeszkód, eliminator, wieża do skoków, ogromne zjeżdżalnie i wiele więcej. Podczas ferii czekają na was cogodzinne animacje w cenie biletu, a wszystko to ubrane w motyw #BądźJakNinja. Dzieciaki zmierzą się z pokonaniem 4 żywiołów i zdobędą mega nagrody.

Sprawdź także: 

Kraków – atrakcje dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *