Przejazd czołgiem i atrakcje wojskowe w Bastion Panzer Kołobrzeg

Bastion Panzer Kołobrzeg

Dzieci mogą dziś korzystać z tylu rozrywek, że niektórymi są wręcz znudzone. Ale przejażdżki prawdziwym czołgiem z całą pewnością nie zapomną do końca życia.

Na obrzeżach Kołobrzegu, znanego nadmorskiego kurortu, wśród zieleni, zgromadzono pokaźną kolekcję sprzętu pancernego. Jego widok robi ogromne wrażenie – w końcu takich pojazdów nie widzi się na co dzień na polskich drogach. Ale co najważniejsze, sprzęt ten jest w pełni sprawny, można więc wsiąść do niego i wybrać się niezwykle emocjonującą przejażdżkę. Odpoczywając nad morzem, mamy więc okazję, żeby sprawić dzieciom nie lada frajdę.

Poligon Kołobrzeg

Atrakcje Wojskowe Kołobrzeg - poligon Bastion Panzer

Na wyposażeniu Bastionu znajduje się m.in. czołg T-55, różnego rodzaju transportery opancerzone z gąsienicami i samochody pancerne, a nawet pływająca amfibia. Wszystkie te pojazdy udostępnione są do zwiedzania i fotografowania, a specjaliści opowiadają o specyfice każdego z nich. Największą przyjemność sprawia jednak sama przejażdżka którąś z tych niesamowitych maszyn. Uczestnicy otrzymują hełmofony i mogą poczuć się jak żołnierze na poligonie. Zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom taka zabawa sprawia dużą przyjemność. Drugiej szansy, żeby przejechać się tego typu sprzętem, mogą już nigdy nie mieć. Kierowcy potrafią prowadzić pojazdy w taki sposób, aby nikomu nie stała się krzywda. Zwracają też uwagę na to, z kim jadą i nie szarżują zbytnio, jeśli wiozą małe dzieci. Na terenie poligonu działa też strzelnica i kuchnia polowa, co tylko podkreśla wszechobecną militarną atmosferę. Dla grup zorganizowanych przeprowadza się też zajęcia dodatkowe, np. rzucanie granatem do celu, kurs wykrywania min czy posługiwania się kompasem. Bastion Panzer co roku organizuje też latem Piknik Wojskowy – mającą charakter festynu imprezę z pokazami broni, walki, rekonstrukcjami historycznymi i wystawami sprzętu.

Rodzinne atrakcje Kołobrzeg - przejazd czołgiem

Ceny biletów Bastion Panzer Kołobrzeg

Przejażdżka czołgiem – 100 zł

Przejażdżka transporterem opancerzonym:
dorośli – 15 zł
dzieci do lat 7 – 10 zł

Ceny mogą ulegać zmianie w zależności od cen paliwa.