Karlskrona z dzieckiem – poznaj najlepsze atrakcje

karlskrona co zwiedzić z dzieckiem - atrakcje

Karlskrona, niewielkie miasteczko położone w południowej części Szwecji, została okrzyknięta w zeszłym roku najbardziej słonecznym miejscem w kraju. I faktycznie, ilekroć tu byliśmy witało nas słońce - nawet w październiku! Karlskrona ma w swoim zanadrzu wiele atrakcji i jest miastem, do którego warto wybrać się na wycieczkę z dziećmi. Dzięki częstym rejsom promami Stena Line między Gdynią a Karlskroną do Szwecji możemy wybrać się na jeden dzień.

Karlskrona z dzieckiem weekend atrakcje
O tym, że miasto jest przyjazne dzieciom możemy się przekonać tuż po wyjściu z autobusu, którym dojeżdżamy z terminalu promowego - w parku Hoglands znajduje się plac zabaw, ławeczki oraz kawiarnia. Stąd wystarczy wspiąć się pod górkę, by znaleźć się na głównym placu Stortorget, gdzie zjeść można pyszne lody w Glassiären. Tylko kilka kroków od placu dzieli nas od kolejnego świetnego miejsca dla dzieci - jeśli udamy się w stronę parku Amiralitetsparken to znajdziemy plac zabaw z atrakcjami dla maluszków oraz nieco starszych dzieci.

plac zabaw dla dzieci Karlskrona (1)

plac zabaw dla dzieci Karlskrona (2)

Stortorget Karlskrona atrakcje dla dzieci co zobaczyć

Ze Stortorget możemy udać się w stronę kolejnego popularnego miejsca w Karlskronie: na Fisktorget, gdzie znajduje się słynny pomnik żony rybaka, Fiskargumman. Jeśli przejdziemy jeszcze kilka kroków dalej to dotrzemy do Stakholmen – skalistej, jedynej niezamieszkałej wysepki w Karlskronie.

Szwecja Karlskrona z dzieckiem

To świetne miejsce na rodzinny piknik w rodzinnym gronie. Przy Fisktorget znajduje się muzeum Blekinge (wstęp darmowy), gdzie poznać można nie tylko historię regionu, ale na którego tyłach znajduje się plac zabaw Grevagrundet.

Fisktorget Karlskrona z dzieckiem atrakcje
muzeum Blekinge Karlskrona co zobaczyć z dzieckiem

Plac zabaw dla dzieci przy Blekinge Muzeum Karlskrona

Jedną z największych atrakcji w Karlskronie jest Muzeum Marynarki Wojennej (wstęp darmowy), gdzie zobaczyć możemy z bliska m.in. prawdziwe pełnowymiarowe okręty wojenne, galiony, podwodny tunel, w którym można podziwiać wrak żaglowca na dnie morza oraz okręt podwodny. Przy muzeum, nad brzegiem morza znajduje się również kolejny plac zabaw.

rodzinne atrakcje Karlskrona co zobaczyć w jeden dzień

Karlskrona z dzieckiem atrakcje

Karlskrona - Szwecja w jeden dzień z dzieckiem

Atrakcje dla dzieci Karlskrona Szwecja

Niedaleko muzeum zlokalizowana jest przystań, z której odpływają promy na wyspę Aspö. Rejs nic nie kosztuje i trwa około 25 minut w jedną stronę. W sezonie możemy wybrać się na kemping Dragsö, gdzie można pobawić się na pirackim placu zabaw, liczyć trolle na Ścieżce Trolli czy zagrać w minigolfa.

Karlskrona Dragsö camping atrakcje dla dzieci
W razie niepogody wybrać możemy się do Barnens Lekland, małpiego gaju lub do Boda Borg, gdzie zespołowo rozwiązywać będziemy zagadki, by wydostać się z labiryntu. Obie atrakcje czynne są cały rok.

Barnens lekland- sala zabaw dla dzieci Karlskrona atrakcje
W okolicach Karlskrony znajduje się wodny park rozrywki Barnens Gård oraz skansen w Wämöparken, gdzie pospacerować można między charakterystycznymi drewnianymi domami oraz nakarmić zwierzęta w mini zoo.

aquapark Karlskrona atrakcje dla dzieci

Barnens Gård wodny park rozrywki dla dzieci
Najlepsze atrakcje Karlskrony - co zwiedzić z dzieckiem

Karlskrona oferuje tyle atrakcji dla dzieci, że na pewno nie będziemy się nudzić i wrócimy pełni wrażeń.

Karlskrona z dzieckiem - INFORMACJE PRAKTYCZNE 

Rejsy z Gdyni do Karlskrony oferuje Stena Line Polska, wypłynięcia z gdyńskiego portu zaplanowane są w godzinach porannych oraz wieczornych. Jeśli planujemy wybrać się na krótką wycieczkę do Karlskrony to należy zarezerwować rejs turystyczny “Szwecja w 1 dzień”. Jeśli podróżujemy z małymi dziećmi to podczas rezerwacji możemy zaznaczyć opcję, że w kabinie potrzebujemy łóżeczko dla dziecka lub barierkę do łóżka. Na promie znajduje się niewielki plac zabaw dla młodszych dzieci oraz kącik z grami dla nieco starszych. Za dodatkową opłatą możemy również wykupić posiłki na promie: do wyboru mamy m.in. bufet szwedzki. Dla rodziców czeka SPA lub wieczorna impreza na pokładzie.

STENA LINE Szwecja w 1 dzień
Z Gdyni wypływamy wieczorem, w Karlskronie jesteśmy dość wcześnie rano i mamy cały dzień na zwiedzanie tego uroczego zakątka Szwecji. W terminalu promowym w Karlskronie znajdują się schowki na bagaż, gdzie możemy zostawić zbędne rzeczy. Schowki są płatne i trzeba mieć przygotowane korony szwedzkie, gdyż na miejscu nie ma ani kantoru ani bankomatu.

Spod terminala odjeżdża autobus miejski numer 6, który zawiezie nas do centrum Karlskrony w niecałe 30 minut. Bilety można nabyć u kierowcy, płatność kartą lub gotówką (20 SEK dorosły, 15 SEK dziecko).

Karlskrona atrakcje - Szwecja w 1 dzieńWarto rozważyć również wycieczkę rowerową - za przewóz roweru promem zapłacimy obecnie 10 PLN, a spod terminala aż do centrum Karlskrony biegnie ścieżka rowerowa. Po samym mieście również łatwo i sprawnie można się poruszać na dwóch kółkach.

Zdjęcia: Visit Karlskrona / Wszedobylscy.com

Autor tekstu:
Anna Żuchlińska - prowadząca bloga Wszedobylscy.com. Ekipa Wszędobylskich, czyli Ania, Adrian i Alicja. Podróżują czasem we dwoje, czasem we troje. Głównie tanio i kiedy tylko mogą. Teraz odkrywają świat na nowo oczami dziecka.

Tekst powstał w ramach współpracy "Blogerzy z Dzieckowpodrozy.pl"