Jesień w Dolomitach Sesto!

Dolomity Trydent jesień opinie atrakcje co zobaczyć

Zanim dopadnie Cię jesienna słota złap słońce w najbardziej słonecznych górach Europy - w Dolomitach!

Jesień to idealny czas na wyjazd w góry. Temperatury nie spadają jeszcze zbyt nisko, a słońce nie operuje na tyle mocno, by górskie wypady były zbyt wyczerpujące na rodzinne wycieczki. W jesiennej aurze góry są zdecydowanie najbardziej malownicze. Zachęcamy do rodzinnego wypadu w najbardziej słoneczne góry Europy- Dolomity!

Dolomity di Sesto Trydent Adyga

Jedną z mniej znanych w Polsce grup górskich położnych w tej części systemu alpejskiego są Dolomity di Sesto. Ta grupa górska leży na terytorium włoskich prowincji Belluno i Bolzano. Swoją nazwę zawdzięcza głównej miejscowości regionu - Sesto (Sexten) - będącej najbardziej na wschód wysuniętą gmina włoskiego regionu Trydent-Górna Adyga. Jak wiele miejscowości w regionie także i Sesto otoczone jest ze wszech stron szczytami górskimi. Ciekawostką jest jednak fakt, że otaczające miejscowość góry tworzą w rzeczywistości naturalny zegar słoneczny. Patrząc na oświetlone przez słońce szczyty zawsze można dokładnie rozpoznać porę dnia!

W góry marsz!

Okolice Sesto są niekwestionowaną bramą do Parku Przyrody Tre Cime. Trzy Szczyty, czyli Tre Cime di Lavaredo (2.999 m n.p.m.) to jedna z najbardziej charakterystycznych wizytówek Dolomitów Sesto i zarazem najbardziej rozpoznawalny punkt parku. Tre Cime tworzą trzy ogromne kolumny skalne, od pokoleń będące wyzwaniem dla wielu wspinaczy. Wokół nich biegnie nietrudny szlak górski, dostępny nawet dla niewprawionych piechurów.Dolomity jesienią góry z dzieckiem

Dolomity Sesto są wszakże dostępne nie tylko miłośnikom via ferraty i wspinania, ale także są idealnym miejscem na rodzinne górskie wędrówki. Propozycje kilku takich wypadów z najmłodszymi znajdziecie tutaj.

z dzieckiem Tre Cime Trydent Dolomity góry

Wiele fantastycznych całodziennych wycieczek można odbyć na wspólnym rodzinnym bilecie umożliwiającym nielimitowane przejazdy kolejami linowymi oferowanymi przez ośrodek sportowy Tre Cime.

Caravan Sexten Park czyli górski luksus

Wybierając się w Dolomity Sesto warto zaplanować pobyt jak najbliżej natury. W dzisiejszych czasach, kiedy ciągle poszukujemy nowych pomysłów na podróż, jednocześnie preferując wyższe standardy i różne formy spędzania wolnego czasu, chcemy zaproponować Wam przyjemną i niebanalną alternatywę dla wakacji na kempingu, które być może znacie z dawnych lat.

Dolomity Camping Miama opinie atrakcje

Miejsce, które mamy na myśli wymyka się jednak wielu schematom.

Caravan Park Sexten to piękny i funkcjonalny całoroczny kompleks turystyczny z zapierającą dech w piersiach scenerię Dolomitów wokół, zajmujący obszar aż siedmiu hektarów.

camping noclegi dolomity trydent opinie

Kemping, położony zaledwie 6km od centrum Sesto idealnie wkomponowuje się w otaczający go górski krajobraz, jednocześnie oferując wszelkie udogodnienia dla mobilnych podróżnych. Caravan Park Sexten dysponuje 268 miejscami dla camperów oraz miejscami noclegowymi zlokalizowanymi w części hotelowej Mountain Resort Patzenfeld, a także w domkach kempingowych „Dolomites Lodges”.

jesień w Dolomitach z dzieckiem

Podróżujący na kółkach dostaną tu wszystko czego potrzeba: zaopatrzenie w prąd i wodę, funkcjonalne, a zarazem przytulne i przestronne sanitariaty, trzy regionalne restauracje, sklep, myjnię dla samochodów, wypożyczalnię sprzętu sportowego (rowery/narty biegowe) udogodnienia dla najmłodszych w postaci boiska, ścianki do wspinaczki, klubiku z animacjami, placu zabaw. Kemping posiada bardzo bogatą strefę wellness, na którą składają się kompleks saun, baseny zewnętrzne i wewnętrzne oraz basen do sesji relaksacyjnych wypełniony wodą o bardzo wysokim zasoleniu.

basen DOlomity gdzie nocować z dzieckiem Trydent

W Caravan Park Sexten dużą uwagę przywiązuje się do tworzenia harmonii między ludźmi i naturą, szukania powiązań między tradycją i innowacyjnością. Wielowiekowe tradycyjne domy wiejskie, w których w kurorcie ulokowano restauracje czy sanitariaty zostały faktycznie przeniesione z tyrolskich wsi, odbudowane w samym sercu kurortu i starannie wkomponowane w majestatyczny krajobraz. Strefa wellness czyli Merdiana Spa urzeka odwiedzających oryginalnym, nowoczesnym designem i naturalnymi materiałami, z których zostały zbudowane.

Miłośnicy przyrody, turyści poszukujący prawdziwej przygody czy rodziny z dziećmi – wszyscy znajdą tu swój własny luksus, w otoczeniu pięknych, majestatycznych Dolomitów.

Dolomity Sesto - nadchodzące wydarzenia:

  • Uroczyste zakończenie sezonu pasterskiego!

Sezon pasterski w Sesto kończy się w tym roku 21 września. Tego dnia, po długim letnim wypasie na słonecznych łąkach górskich, pasterze sprowadzą zwierzęta na czas zimy z hal do wsi. Dla lokalnej społeczności Sesto jest to czas świętowania i zabawy. Schodzącym z gór stadom i pasterzom wystrojonym w regionalne tyrolskie stroje, towarzyszy muzyka na żywo. Mieszkańcy wsi goszczą pasterzy lokalnymi przysmakami, prezentują swoje plony i zbiory. To wydarzenie, którego nie można ominąć!

  • Festiwal Rowerowy Rocky Mountain Bike Days powraca!

W dniach od 2 do 6 października Caravan Park Sexten we współpracy z marką rowerową Rocky Mountain organizuje górski festiwal rowerowy. W ramach tego wydarzenia codziennie zaplanowano górskie rowerowe wycieczki o różnym stopniu trudności. W trakcie rowerowych wypadów będzie można nauczy się rozmaitych technik jazdy na rowerze, przetestować najnowsze modele rowerów Rocky Mountain, spróbować jazdy E-Bike’m. Dla chętnych będzie także możliwość wzięcia udziału w wycieczkach freeride'owych.

Trasy wypraw poprowadzono spektakularnie po między Alpami Karnickimi a Dolomitami Sesto. Podczas wycieczek oraz w trakcie trwania całego festiwalu grupę uczestników wspierać będą instruktorzy z Rocky Mountain Team. Więcej szczegółów tutaj.