Jak przetrwać upały? TOP 7 najlepszych wodnych atrakcji w Energylandii

jak przetrwac upaly energylandia atrakcje
Żar niemiłosiernie leje się z nieba? Męczy Cię panujący na zewnątrz upał? Marzy Ci się leżak pod parasolem, chłodny napój w dłoni i wodne przygody? Możecie uwierzyć: dla nas też jest to marzenie! Na szczęście to wszystko, o czym mówiliśmy (albo i więcej), dostępne jest w Parku Rozrywki Energylandia! To właśnie tam czekają na was nie tylko rollercoastery… ale i przeróżne atrakcje wodne. Takie pochlapanie się naprawdę potrafi całkowicie odmienić wasz sposób spędzania czasu! Przedstawmy więc naszą propozycję TOP 7 najlepszych wodnych atrakcji w Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze! 

Numer 1: Speed Water Coaster

Nie sposób nie zacząć od ekstremalnej wodnej atrakcji, czyli Speed Water Coaster. To najwyższa i najszybsza wodna kolejka na świecie! Wsiadając na tą atrakcję, wpierw usiądziecie w specjalnych wagonikach stylizowanych na małe łodzie. Następnie, winda wyniesie wasze “pojazdy” na wysokość… 60 metrów aż dojdzie do zjazdu! Wasza prędkość osiągnie 110 km/h, a to nie koniec! speed water jak przetrwac upaly energylandia atrakcje Na samym końcu przejażdżki wjedziecie do kanału z wodą, a przez osiągniętą prędkość, rozbryźnie się ona na wszystkie strony! Dzięki temu nieco się schłodzicie, a w ciągu upalnego dnia jest to nie do przecenienia! Jeżeli kochacie adrenalinę i ekstremalne wodne przygody — ta atrakcja jest wręcz idealna dla was!

Numer 2: Anaconda

Anaconda to fenomenalna atrakcja dla rodzin z dziećmi. Wsiadacie na stacji do ogromnych łodzi, których pojemność mieści aż dwadzieścia osób naraz. Ruszając w trasę, zjedziecie z dwóch stromych wodospadów, a osiągnięta przez was prędkość to około 55 kilometrów na godzinę! Po takim pędzeniu wagoniki uderzają w taflę wody, a was delikatnie chłodzą kropelki wody!  anaconda jak przetrwac upaly energylandia atrakcje

Numer 3: Big Milk Water Park i Tropical Fun

– już trzecim, wręcz doskonałym sposobem na schłodzenie swojego ciała podczas upalnego dnia jest ogromny odkryty park wodny Big Milk Water Park! Znajdziemy tam aż 14 zjeżdżalni różnego typu oraz 3 baseny. big milk water park jak przetrwac upaly energylandia atrakcje Wasza wizyta powinna być zaplanowana już teraz, szczególnie że mamy tam do czynienia z nowo otwartą zjeżdżalnią Twister, której zjazd zaczyna się na wysokości 15 m, a zabawa rozkręca przez następne 100 metrów! Zakręty, zmiany pochylenia wirowanie w wielkiej wodnej komorze — Twistera trzeba naprawdę przetestować!  

Numer 4: Zraszacze i bitwa balonowa

Na terenie parku, w wielu miejscach znajdziemy zraszacze, umożliwiające orzeźwienie i ochłodzenie w upalne dni! Opcjonalnie, zapraszamy was do wzięcia udziału w bitwie balonowej. zraszacze jak przetrwac upaly energylandia atrakcje To doskonała szansa dla rodziców i dzieci… kto wie, może wygracie ze swoją drużyną tę emocjonującą bitwę!

Numer 5: Jungle Adventure, Atlantis i Swiss Water Cups

Piątym sposobem na ochłodzenie się na terenie parku rozrywki Energylandia Zator. Jest to pakiet trzech niesamowitych spływów wodnych, a każdy z nich jest całkowicie inny! Swiss Water Cups to łagodna, relaksująca przejażdżka dla najmłodszych. Atlantis to ciekawy spływ z lekką nutką przygody. Znajdziemy tam fale, rwącą rzekę — idealne dla rodzin! Ostatnim z trzech spływów jest Jungle Adventure – ten należący do ekstremalnych! 

Numer 6: Splash Battle

Splash Battle to jak sama nazwa mówi, prawdziwa wodna bitwa! Ta wodna atrakcja to interaktywna zabawa dla całej rodziny, na których wsiadacie do czteroosobowych łódek, uzbrojonych w armatki wodne! splach battle jak przetrwac upaly energylandia atrakcje Wtedy możecie strzelać do innych uczestników… a pozostali uczestnicy mogą strzelać w was ze stacjonarnych armatek ustawionych wzdłuż trasy! Tutaj nikt nie zostanie suchy!

Numer 7: Toffifee Kopalnia Złota i Wyspa Skarbów

Ostatnia propozycja to strefy Toffifee Kopalnia Złota i Wyspa Skarbów, idealna dla najmłodszych. Wsiadając na Flume Ride, wejdziemy do wagoników stylizowanych na łódki z pnia drzewa, wciąganych na kilkumetrowe wzniesienia i ześlizgujące się z nich w wodę. Idealna sprawa dla najmłodszych gości Parku Rozrywki Energylandia! toffiffe jak przetrwac upaly energylandia atrakcje Sami widzicie — gdy nadejdą słoneczne i upalne dni, idealną opcją będzie skorzystanie z tych 7 atrakcji. Słońce, woda i przygody – to wszystko czeka na Was w Energylandii w Zatorze!

Sprawdźcie także:

Energylandia 2020-nowy rollercoaster i nowa strefa atrakcji!