Jak dojechać z lotniska Skavsta do centrum Sztokholmu – ceny transportu

dojazd lotnisko Skavsta centrum Sztokholmu

Lotnisko Sztokholm Skavsta jest popularne szczególnie wśród tanich linii lotniczych. Do centrum Sztokholmu jest stąd ponad 100 km, a podróż do stolicy Szwecji trwa czasem dłużej, niż sam lot z Polski. Sprawdźmy zatem ceny i możliwości komunikacyjne.

Transport z lotniska Skavsta do Sztokholmu

Lotnisko Skavsta położone jest w gminie Nyköping ok. 100 km na południe od Sztokholmu. Najpopularniejszym środkiem transportu są autobusy Flygbussarna. Podróż trwa ok. 80 minut, a autobusy odjeżdżają regularnie z przystanku tuż obok wyjścia z terminalu i dojeżdżają do samego centrum - przystanku Stockholm City Cityterminalen. Rozkład jazdy ogólnie dostosowany jest do połączeń i przez większą cześć dnia autobusy odjeżdżają co poł godziny. Warto jednak sprawdzić dokładnie rozkład przed planowaniem podróży, gdyż może się zdarzyć, że w wybrane dni cieżko będzie dopasować odpowiednie połączenie (szczególnie w niedziele i święta).

Przykład: wylot samolotu Wizzair do Gdańska zaplanowany jest na godz. 07:40, a w grudniowe niedziele z centrum Sztokholmu do Skavsta autobus jest o 04:30, a później dopiero 08:30. W takich sytuacjach jeśli nie lubicie tak wcześnie wstawać (szczególnie z dziećmi) polecamy nocleg w hotelu Connect 50 metrów od lotniska. Dostępne są tam pokoje ekonomiczne, a śniadania serwowane są już od 4 rano – to dobre rozwiązanie dla porannych lotów ze Skavsta.

Ceny biletów - autobusy lotnisko Skavsta-Stockholm

Bilety online są nieznacznie tańsze od biletów kupowanych na lotnisku czy w centrum Sztokholmu. Dorośli za przejazd zapłacą 139 SEK w jedną stronę czyli ok. 62 pln. Dzieci do lat 12 wraz z osobą dorosłą podróżują bezpłatnie. Młodzież 12-25 lat oraz seniorzy powyżej 65 lat przejadą na trasie lotnisko Skavsta centrum Sztokholmu w cenie 119 SEK.

ceny transportu lotnisko Skavsta Centrum Sztokholmu