Hotel Zamek Ryn****

zamek ryn tytułowe zdjęcie atrakcje dla dzieci

Wspaniała mazurska przyroda, prawdziwy zamek krzyżacki, wysoki standard i masa atrakcji – takie zestawienie jest idealne dla rodzin szukających wypoczynku.

Miasteczko Ryn leży na terenie Krainy Wielkich Jezior Mazurskich, pomiędzy popularnymi kurortami – Mrągowem, Mikołajkami i Giżyckiem. Z dwóch stron miejscowość otaczają jeziora – Ołów oraz Ryńskie. Taka lokalizacja zapewnia łatwy dostęp do wielu atrakcji regionu, pozwala uprawiać sporty wodne, korzystać z rejsów wycieczkowych statkami czy odwiedzać pobliskie zabytki. Ryn może poszczycić się także pieczołowicie odrestaurowanym zamkiem krzyżackim, w którym mieści się luksusowy hotel.

najlepsze rodzinne hotele Mazury

Historia Zamku w Rynie sięga drugiej połowy XIV wieku. Został zbudowany przez Krzyżaków jako przyczółek do zbrojnych wypraw na Litwę. Później stał się też siedzibą komturstwa, a pierwszym komturem został Fryderyk von Wallenrode, brat wielkiego mistrza zakonu Konrada von Wallenrode, który był pierwowzorem dla literackiej postaci stworzonej przez Adama Mickiewicza. Obecnie działa tu czterogwiazdkowy hotel, udostępniający 350 miejsc noclegowych, zarówno w czterech skrzydłach zamku, jak i w Willi Pod Zamkiem i Gościńcu Ryński Młyn.

Sprawdź aktualne promocje >>tutaj<<

zamek ryn atrakcje dla dzieci 1

Hotelowe pokoje urządzone są w elegancki sposób, nawiązujący do tradycji miejsca. Goście mają do wyboru m.in. przestronne pokoje typu Junior Suite (każdy z nich posiada patrona – postać związaną z zamkiem) i luksusowe apartamenty. Pokoje wyposażone są w czajnik elektryczny i foliowe torby na pieluchy, dostępny jest też bezprzewodowy Internet. Na życzenie gości mogą zostać zabezpieczone gniazdka elektryczne, w recepcji dostępne są dodatkowe ręczniki i pościel, wanienki, łóżeczka, jednorazowe pieluchy i termometry, a nawet elektroniczna niania.

Sprawdź aktualną ofertę hotelu tutaj

O najmłodszych zadbano również w hotelowej restauracji, gdzie dostępne jest menu dziecięce, krzesełka do karmienia, plastikowe naczynia, śliniaczki czy kolorowanki. W toaletach ogólnodostępnych znajdują się też przewijaki.

hotel dla dzieci Zamek Ryn

Atrakcje dla dzieci

Podczas pobytu w hotelu można korzystać z wielu atrakcji, zarówno w samym zamku, jak i w najbliższej okolicy. Już samo zwiedzanie tej niesamowitej gotyckiej warowni z przewodnikiem jest świetną zabawą. Można zobaczyć tu ekspozycję uzbrojenia z czasów średniowiecza.

walka rycerska Ryn biesiady atrakcje dla dzieci

Nieopodal, w Ryńskim Centrum Kultury można też zobaczyć wystawę dawnych przedmiotów codziennego użytku i narzędzi pochodzących z Rynu. W samym zamku działa Klub Malucha Bajkogród (dla gości hotelu bezpłatny) z wieloma zabawkami i grami dla dzieci oraz konsolą Xbox. W określone dni w wakacje, weekendy i święta organizowane są animacje. Jest też nowy zewnętrzny plac zabaw ze zjeżdżalniami, huśtawkami i kolorowymi domkami, stoły do tenisa stołowego, kręgielnia, bilard i symulator golfowy.

najlepsze noclegi dla dzieci hotel Ryn

Niebywałą atrakcją zarówno dla dzieci jak i rodziców są organizowane w Hotelu "Biesiady Rycerskie". Odziani w piękne stroje przenisiecie się do niezwykłych czasów średniowiecza. Zobaczcie sami co czeka na Was podczas Biesiady:

Położenie hotelu pomiędzy dwoma jeziorami skłania do aktywności. Nad Jeziorem Ryńskim, tuż przy zamku, znajduje się promenada z ekomariną, skąd wyruszyć można w rejs motorówką lub jachtem żaglowym. Nad jeziorem Ołów jest strzeżona plaża oraz malownicza ścieżka spacerowo-rekreacyjna. Można też wziąć udział w zajęciach nurkowania, pojeździć na nartach wodnych czy po prostu wybrać się na ryby. Przy hotelu działa wypożyczalnia rowerów. W najbliższej okolicy organizowane są loty balonem czy motolotnią. Zimą można wybrać się na jeden z dwóch pobliskich stoków narciarskich w Mrągowie lub Mikołajkach. Niedaleko znajduje się Miasteczko Westernowe Mrongoville i Park Miniatur Warmii i Mazur Mazurolandia.

rodzinne atrakcje Mazury Ryn

Centrum Spa i Basen

Na zamku działa również Spa Księżnej Anny oferujące relaksujące zabiegi i masaże. Przygotowano także specjalną ofertę zabiegów dla dzieci. W gotyckich podziemiach znajduje się też jedyny w swoim rodzaju basen z biczami wodnymi, gejzerami i przeciwfalą. Warto skorzystać także z jednej z dwóch znajdujących się przy nim saun.

hotele przyjazne rodzinie Mazury

Hotel Zamek Ryn otrzymał wiele nagród potwierdzających wyjątkowe podejście do rodzin z dziećmi, m.in. certyfikat Hotel Przyjazny Rodzinie. Teraz otrzymuje również rekomendację portalu Dzieckowpodrozy.pl.

rekomendacja- dzieckowpodrozy- hotel przyjazny dzieciom

Hotel Zamek Ryn**** Pl. Wolności 2, 11-520 Ryn tel.: +48 87 429 7000 www.zamekryn.pl

logoHotelZamekRyn