Gdzie z niemowlakiem nad morze?

Wielu rodziców ma poważne obawy przed zabraniem niemowlęcia na choćby krótki wyjazd, i jest to zupełnie zrozumiałe. Jednak przy dobrej organizacji nawet tak małe dziecko może przeżywać radosne chwile i cieszyć się z pobytu nad morzem. Rodzinny wyjazd to też doskonała okazja do odpoczynku od codzienności dla rodziców, dlatego tym bardziej nie należy rezygnować z wakacji z maluszkiem.

wakacje z niemowlakiem nad morzem - Gdzie z małym dzieckiem Każda wyprawa z kilkumiesięcznym maluszkiem  zawsze stanowi pewne wyzwanie. Długotrwałe przygotowania, pakowanie i wielokrotne sprawdzanie, czy wszystko jest na pewno na swoim miejscu. Zdarza się, że walizka niemowlaka jest większa od tej dla osoby dorosłej.  Gra jest jednak warta świeczki, bo jeśli dobrze wszystko zaplanujemy, pierwsze wakacje z niemowlakiem staną się dla nas niezapomnianym przeżyciem. Większość powie: "przecież dziecko i tak nic z tego nie będzie pamiętać", jednak dla nas, rodziców, taki rodzinny czas na długo zostanie w pamięci. Liczy się jakość czasu spędzona wspólnie, a nie koniecznie ilość zwiedzonych miejsc. Te podczas wypoczynku z niemowlakiem schodzą na drugi plan.
Wypoczynek nad Bałtykiem może być świetnym pomysłem na pierwszy wypad z maluchem, pod warunkiem, że dobrze wybierzemy czas i miejsce na nocleg. Z jednej strony błękitne fale i nieskończone ilości złotego piasku, z drugiej strony chłodna morska bryza, korki na drogach czy zatłoczone plaże. Jak to dobrze rozegrać? Na co zwrócić uwagę przy planowaniu  pierwszych wakacji z maleństwem nad morzem?

Gdzie z niemowlakiem nad morze?

 Tak małe dzieci wymagają specjalnych warunków, a ich rodzice muszą mieć pewność, że ich pociecha będzie miała wszystko, czego potrzebuje. Na wybrzeżu działają hotele dla rodzin z dziećmi, które są w stanie zapewnić im bezpieczny i bezstresowy pobyt. Musicie mieć pewność, że jesteście "mile widziani" i nikt nie będzie nas Was krzywo patrzał gdy dziecko przez chwilę głośno płacze. Sale zabaw czy programy animacji nie są jeszcze tak bardzo ważne w przypadku tak małych dzieci, jednak warto aby w obiekcie było miejsce na bezpieczną zabawę z maluchem podczas "niepogody".  wakacje z niemowlakiem nad morzem noclegi hotele
Duże znaczenie ma też miejscowość, do której planujemy pojechać. Lepiej jest unikać zatłoczonych kurortów, w których ciągle panuje tłok i może nam być ciężko swobodnie poruszać się z niemowlakiem. Jeśli zdecydujemy się na tętniącą życiem wakacyjną miejscowość, warto skorzystać z oferty kameralnych ośrodków położonych na uboczu, takie, w których zapewniony będziemy mieć spokój. Z tego samego powodu nie warto wyjeżdżać w środku sezonu letniego. Z powodu natłoku turystów wszystko się wtedy przedłuża – stoimy w korkach, czekamy na miejsce w restauracji czy po bilet do jakiejś atrakcji. A małe dzieci nie najlepiej to znoszą. Maj, czerwiec czy wrzesień - to prawdopodobnie najlepsze miesiące na swobodny wypoczynek z młodszymi dziećmi nad morzem. W maju i czerwcu dzień jest znacznie dłuższy niż we wrześniu, a i pogoda ostatnimi laty bardziej letnia niż wiosenna.  Troska o naszego maluszka jest naturalna i pozwala nam zachować czujność. Nie traćmy jej także podczas wakacji, a cała rodzina będzie w pełni zadowolona.
noclegi z niemowlakiem nad morzem hotele gdzie dzieckowpodrozy