Wybrzeże Bretanii i szlak GR 34

rodzinne atrakcje Francja

Planując ostatnie wakacje we Francji, postanowiliśmy wpaść na tydzień do północnej Bretanii. Nigdy szczególnie nie ciągnęło nas w te rejony, jednak uznaliśmy, że tym razem sprawdzimy, co słychać nad oceanem. Nie spodziewaliśmy się niczego specjalnego, raczej zakładaliśmy, że będzie to tydzień poświęcony lenistwu, zabawom na kempingowym basenie i wieczornym partyjkom w planszówki. Tymczasem Bretania powaliła nas na kolana :) Zakochaliśmy się w widokach, pięknych trasach spacerowych i ogromnych, piaszczystych plażach.

Szlak GR 34

Francuskie szlaki oznaczone skrótem GR (Grande Randonnee czyli wielkie szlaki) przecinają cały kraj. Ich sieć liczy 180 tysięcy kilometrów, a do najsławniejszych zaliczają się szlaki przez Alpy, Pireneje czy te prowadzące w kierunku hiszpańskiego Santiago di Compostela.

rodzinne atrakcje Bretania

W pobliżu naszego kempingu, w miejscowości Erquy, przebiegał szlak GR 34, który jest przedłużeniem normandzkiej trasy przebiegającej od Kanału La Manche do zatoki Saint Michel.

wczasy z dzieckiem Bretania opinie

Francja wakacje z dziećmi

wczasy z dziećmi Bretania

atrakcje dla dzieci Bretania

Trasa prowadzi Szmaragdowym Wybrzeżem, szczytami klifów, wśród pięknej, bujnej roślinności. Jest bardzo dobrze oznaczona, przeznaczona wyłącznie dla piechurów. Szlak rowerowy poprowadzony jest osobno.

Bretania rodzinne atrakcje Francja

atrakcje dla dzieci Bretania

Bretania wycieczki z dzieckiem atrakcje

rodzinne atrakcje bretania

To miejsce wymarzone dla fotografów! Wieczorny spacer gwarantował idealne światło, piękne kadry i brak osób postronnych, które mogłyby zepsuć ujęcie ;)

atrakcje dla dzieci Bretania

Plaże Bretanii

Ogromne, piaszczyste plaże Szmaragdowego Wybrzeża gwarantują, że nie natkniecie się tutaj na wojny parawanowe ;) Od kolejnych plażowiczów dzieliły nas metry.  Miejsca jest tyle, że bez problemu wyznaczyliśmy sobie boisko do gry w baseball i piłkę nożną. Co więcej, mogliśmy się bawić bez obaw, że uderzymy innego plażowicza piłką.  

plaże Bretania wczasy z dzieckiem

Francja z dziećmi rodzinne atrakcje plaże

atrakcje dla dzieci Francja Bretania

Dzięki wielkim pływom, jakie nawiedzają tę okolicę, uzupełniliśmy kolekcję naszych muszelek o fantastyczne okazy ;) Kilkumetrowy odpływ odsłania dno morskie pełne krabów i innych, bliżej nie określonych przez nas żyjątek, które z ciekawością obserwowaliśmy.

wakacje z dzieckiem Francja opinie

Francja atrakcje dla dzieci plaże

A zachody słońca na plaży to mistrzostwo świata :)

wczasy z dziećmi Bretania opinie

Szmaragdowe Wybrzeże plaże opinie

Erquy

Naszą miejscówką było małe, urocze miasteczko Erquy. Znajdziecie tu kilka restauracji serwujących ryby i owoce morza, przyprawione dużą ilością pietruszki, tymianku i czosnku. Z portu możecie wyruszyć statkiem w rejs po okolicy i podziwiać z pokładu klify wbijające się w ocean.

atrakcje dla dzieci Bretania

Francja Erquy atrakcje dla dzieci

Najwięcej miejsc noclegowych oferują kempingi, gdyż turystyka kempingowa jest we Francji bardzo popularna. Nasz kemping, poza przestronną parcelą w cieniu piniowych drzew, oferował baseny, atrakcje wodne, plac zabaw, dmuchany zamek oraz boiska do gry w piłkę nożną, koszykówkę i boule.

wakacje z dzieckiem Bretania

atrakcje dla dzieci Bretania

Francja z dziećmi opinie atrakcje

Chodźcie z nami na spacer wzdłuż wybrzeża :)

Po tym jak zauroczyła nas północna Bretania, wiemy, że jeszcze kiedyś wrócimy nad ocean, by zwiedzić południową część tego regionu :)

Autorzy:
Tekst: Ola Dudek, zdjęcia: Tomek i Michaś Dudek - autorzy bloga www.globtroterek.blogspot.com - podróżują po Europie, którą uwielbiają fotografować i odkrywać na swój własny, niepowtarzalny sposób. To na ich blogu znajdziecie niesamowite gry miejskie, dzięki którym zwiedzicie najważniejsze atrakcje wielu eropejskich miast, a Wasze dzieci będą zachwycone. 

Tekst powstał w ramach współpracy "Blogerzy z Dzieckowpodrozy.pl"