Gdzie z dzieckiem na wakacje

 

Kiedy zaczyna się zbliżać czas wakacji, wszyscy rodzice zastanawiają się, jakie miejsce wybrać, aby ich dzieci były zadowolone, a jednocześnie nie sprawiały im zbyt wiele kłopotów. Oczywiście ofert wczasów z dzieckiem jest bez liku, ale każdy musi przecież dostosować je do swoich preferencji i możliwości, a także wziąć pod uwagę upodobania swoich podopiecznych.

A więc gdzie na wakacje z dzieckiem?

Dzisiaj biura turystyczne proponują programy przystosowane specjalnie dla potrzeb milusińskich, także nie ma większego problemu nawet z wyjazdem za granicę. Wiele ośrodków wczasowych i hoteli wychodzi też rodzicom naprzeciw i organizuje punkty przedszkolne, w których dzieciaki mają profesjonalną opiekę i mnóstwo możliwości do zabawy. Polska Organizacja Turystyczna promuje przede wszystkim wypoczynek w Polsce. Jednak popularne są np. wakacje z dzieckiem w Chorwacji – to przyjemne miejsce na wypoczynek już od maja do końca września. Pewnie najwięcej ofert w biurach podróży znajdziecie na wczasy w Turcji . To bardzo dobry kierunek kiedy porównamy cenę do jakości. Jednak tu warto już zwrócić uwagę na oferty all inclusive i korzystać ze sprawdzonych hoteli – przed wyjazdem przeczytaj koniecznie opinie innych rodziców na forum. W Turcji, ale przede wszystkim w Egipcie występuje tzw. "klątwa faraona" – więcej o niej już wkrótce – jednak wynika ona przede wszystkim z inne flory bakteryjnej w wodzie -dlatego wiele dzieciaczków, ale również dorosłych przechodzi "żołądkowe problemy" – warto zabezpieczyć się korzystając z podnoszących odporność prebiotyków.

Jeśli jednak boicie się podróży samolotem i nie czujecie się pewnie zagranicą, warto pomyśleć o wypoczynku z dziećmi nad Bałtykiem. Polskie plaże są jednymi z najpiękniejszych. Tu dzieci mogą bawić się swobodnie (bez kamieni) i pluskać w wodzie (trzeba tylko uważać na słońce). Jest też sporo atrakcji przeznaczonych specjalnie dla dzieci, które można uwzględnić w swoich planach i wybrać na noclegi miejsce położone gdzieś obok. Ciekawym miejscem pod tym względem jest Łeba, jako że tu znajduje się Park Dinozaurów, a także ruchome wydmy w Słowińskim Parku Narodowym, które na pewno przyciągną uwagę naszych pociech. Choć chyba najlepszym miejscem nad morzem jest Władysławowo – tutaj i nasady Półwyspu możecie korzystać z wielu atrakcji wokół – blisko jest Hel z jedynym w swoim rodzaju fokarium, blisko również jest Trójmiasto, które nie dość, że ma bardzo dużą bazę noclegową, dostosowaną do potrzeb każdego, to może zaoferować także takie rozrywki jak Aquapark w Sopocie, planetarium w Gdyni albo ZOO w Gdańsku-Oliwie, czy uwielbiany przez małe i "duże" dzieci Jarmark Dominikański.

Czy możecie polecić jeszcze jakieś warte uwagi miejsca na urlop czy wakacje z dziećmi? Jeśli tak, to napiszcie swoje opinie -zostawcie komentarz poniżej- niech będzie to dla Was forum!

PS: ostatnio promowane Pomorskie wydaje się być dobrą propozycją nad Bałtykiem na wczasy z dzieckiem!
 gdzie na wczasy z dzieckiem