Gdzie z dzieckiem na wakacje do Hiszpanii?

Są takie miejsca, w których mamy wrażenie, że czas płynie wolniej. Słońce, szum morza, uroki popołudniowej sjesty – to wszystko sprawia, że w Hiszpanii naprawdę można wypocząć i w pełni cieszyć się życiem. To doskonały pomysł na wakacje z dziećmi.

Najlepsze okazje na wakacje >>tutaj<<

Dzięki niezwykle różnorodnej ofercie i sprzyjającemu klimatowi Hiszpania jest jednym z najczęściej odwiedzanych krajów na świecie. Stolica kraju – Madryt znany z przepięknego Pałacu Królewskiego, a także Barcelona z niesamowitą świątynią Sagrada Familia, to prawdziwe raje dla miłośników architektury i sztuki, a praktycznie na całym wybrzeżu Morza Śródziemnego znajdziemy wspaniałe plaże i doskonałą infrastrukturę turystyczną.

Sprawdź: Barcelona z dzieckiem - najlepsze atrakcje

W południowej części, w regionie Andaluzji położone jest Costa del Sol, co tłumaczyć można jako „Wybrzeże Słońca”. Największym ośrodkiem jest tutaj Malaga, ale najlepsze oferty na wczasy z dzieckiem znajdziemy w mniejszych kurortach, takich jak Torremolinos. Za 7-dniowy pobyt w hotelu 4-gwiazdkowym dla 4 osób z wykupioną opcją All Inclusive trzeba zapłacić 10463 zł. Bliżej granicy z Francją, w Katalonii, rozpościera się inny, równie atrakcyjny region – Costa Brava, czyli „Dzikie Wybrzeże”. Nazwa ta jest jednak zupełnie nieadekwatna, bo już od dawna doskonale rozwija się tu turystyka, jest mnóstwo hoteli, restauracji, przeróżnych atrakcji oraz oczywiście piękne plaże. Słynna uzdrowiskowa miejscowości Lloret del Mar, położona jedynie 80 km od Barcelony, jest doskonałym miejscem, aby spędzić wakacje z dziećmi. Za pokój 4-osobowy w formule „wszystko w cenie” w 4-gwiazdkowym hotelu zapłacimy 10748 zł.

Sprawdź najlepsze miejsca na wakacje w Hiszpanii

Hiszpania słynie także z przepięknych wysp, na których podziwiać można wspaniałe dzieła przyrody, korzystać z czystych plaż i kąpać się w krystalicznie czystej wodzie. Do najchętniej odwiedzanych wysp należą te wchodzące w skład archipelagu Balearów, jak Majorka, Minorka czy Ibiza. W jednej ze spokojniejszych miejscowości na Majorce – El Arenal dostaniemy pokój dla 4 osób w standardzie 4-gwiazdkowym i z opcją All Inclusive w promocyjnej cenie 7890 zł.

Sprawdź: Majorka - gdzie na wakacje z dziećmi [ceny]

Na pewno warto rozważyć także wyjazd na położone już u wybrzeży Afryki na Oceanie Atlantyckim Wyspy Kanaryjskie. Niezwykły wulkaniczny klimat sprawia, że Teneryfę czy Gran Canarię co roku odwiedza mnóstwo turystów. Polecamy - Hiszpania - Teneryfa z dzieckiem.

W Hiszpanii kryje się jeszcze wiele niezwykłych zakątków, może znacie jakieś miejsca godne polecenia? Gdzie warto wybrać się na wakacje z dzieckiem do Hiszpanii?