Gdzie na rower z dzieckiem – Kraków

kraków trasy rowerowe z dzieckiem jakie wybrac
Zbliżające się najcieplejsze miesiące w naszym kraju tylko zachęcają do wyjścia na rower. Bez wątpienia jest to jedna z najlepszych form aktywności, szczególnie w rodzinnym gronie. Jazda na rowerze pozytywnie wpłynie na przeróżne grupy mięśni: nóg, bioder czy grzbietu. Sporym problemem bywa jednak znalezienie ciekawych tras do pokonywania, tak aby wycieczki nie były nudne. Dziś właśnie dlatego pokażemy wam to, jakie trasy warto wziąć pod uwagę przy następnej wycieczce rowerowej., będąc lub mieszkając w okolicy Krakowa! 

Zobacz koniecznie:

Trasy rowerowe - Kraków

W Krakowie corocznie przybywa nie tylko dróg rowerowych, ale też ciekawych tras, które można pokonać przy pomocy roweru. Dziś przedstawimy wam kilka najpopularniejszych tras, a każda z nich będzie wyróżniała się czymś innym!

Trasa rowerowa po Bulwarach Wiślanych

Na sam początek wzięliśmy jedną z najpopularniejszych tras krakowskich — tą przebiegających na Bulwarach Wiślanych. Są one bez wątpienia jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji w Krakowie — niezależnie od tego, czy mówimy o mieszkańcach tego miastach, czy turystach. Te piękne tereny rozciągające się wzdłuż obu brzegów Wisły są także kapitalnym celem wyprawy rowerowej. Wbrew pozornym wrażeniom, trasa ta jest naprawdę ciekawa, szczególnie przez miejsca, które odwiedzicie po drodze! Na waszą uwagę zasługują oczywiście zamek królewski i katedra wawelska, lecz naturalnie to nie wszystko! Podczas tego przejazdu nie ominie was przyjemność przejechania przez wiele mostów nad Wisłą… a widoki z nich są naprawdę piękne! 

Trasa rowerowa wzdłuż Rudawy

Kolejną z naszych propozycji jest trasa rowerowa prowadząca wzdłuż Rudawy, jednego z dopływów Wisły. Trasa ta jest doskonała jako jedna z pierwszych wypraw rowerów w rodzinnym gronie, a powód dla takiego stanu rzeczy jest następujący: trasa ta jest nietrudna i nie wymaga dużej wytrzymałości. Właśnie dlatego, warto odpocząć od tego, co oferuje harmider miasta i uciec na chwilę na taką wycieczkę! Wyprawę rowerową wzdłuż Rudawy warto rozpocząć już na Błoniach, skąd możemy bezpośrednio dostać się nad samą Rudawę. Trasa ta ma długość 4,5 kilometra i zaledwie w kilku miejscach przecięta jest przez ulice, na szczęście mało ruchliwe. Zalecamy jednak zachowanie ostrożności! Trasa biegnąca wzdłuż Rudawy to doskonały pomysł na spędzenie czasu w rodzinnym gronie, a w dodatku… na rowerze! 

Trasa rowerowa przez Nową Hutę

Nowa Huta przyciąga wielu turystów, szczególnie przez swoją ciekawą historię i wiele ciekawych punktów, będących swego rodzaju “punktami kontrolnymi” dla turystów. My jednak zalecamy to, aby odwiedzić Nową Hutę przy pomocy roweru. Podczas tej trasy warto koniecznie zobaczyć miejsca takie jak Plac Centralny (stanowiący nomen omen centrum tej dzielnicy), Łąki Nowohuckie i Zalew Nowohucki, przy którym warto odpocząć, lecz to nie wszystko. Koniecznie należy zajrzeć także na dworek Jana Matejki, do kościoła św. Bartłomieja czy na klasztor cystersów w Mogile. nowa huta krakow trasy rowerowe z dzieckiem Jeżeli zdecydujecie się na taką wyprawę, to musicie zdać sobie sprawę, że cała ta trasa to przynajmniej 10 kilometrów jazdy na jednośladzie! Warto wpierw przygotować nie tyle, co siebie, ale i nasze pociechy! 

Trasa rowerowa do Rydlówki

Poszukując innej łatwej i przyjemnej trasy, na pewno natraficie na tą prowadzącą do Regionalnego Muzeum Młodej Polski “Rydlówka”. Trasa tą najlepiej rozpocząć gdzieś w okolicach centrum Krakowa i kierować się między innymi ulicami Reymonta i Armii Krajowej aż do Bronowic Małych — dokładnie na ulicę Włodzimierza Tetmajera. Praktycznie cały czas będziecie jechać spokojnymi dzielnicami Krakowa. Trasa na miejsce jest stosunkowo prosta i nie wymaga zjazdu z dobrze przygotowanej, łagodnej drogi rowerowej. Samo muzeum również nie jest trudne do znalezienie, szczególnie gdy niedaleko niego znajdziemy znak informacyjny.

Trasa rowerowa — Zalew Zakrzówek

Nie mogliśmy także zapomnieć o tym, jak piękna trasa prowadzi nad Zalew Zakrzówek, położony około 3 km od Starego Miasta. Okolice zalewu są niezwykle popularne dla spacerowiczów i jeżeli właśnie o nich mowa — rowerowiczów! Co więcej, na miejscu możemy sprawdzić swoje… umiejętności wspinaczki skałkowej! Dojazd na Zalew Zakrzówek najlepiej rozpocząć w okolicach Ronda Grunwaldzkiego. Następnie kierujcie się w stronę ulicy Monte Cassino i ulicy Kapelanki. Po skręceniu w ulicę Twardowskiego, bez problemu dotrzecie nad sam Zalew Zakrzówek! Trasa ta jest naprawdę przyjemna i łatwa.

Sprawdź także:

Kraków – atrakcje dla dzieci

Trasa Kraków — Tyniec

Trasa pomiędzy Krakowem a Tyńcem, czyli po prostu Trasa Tyniecka, to jedna z najciekawszych i najatrakcyjniejszych tras w okolicy. Rozpoczyna się ona przy posterunku na ulicy Tynieckiej i prowadzi wzdłuż Wisły po drodze rowerowej. Kontynuując wycieczkę tą trasą, miniemy też Las Wolski czy klasztor kamedułów co jest naprawdę samo w sobie piękną ucztą dla naszych oczu, lecz to nie wszystko! Docierając do Tyńca, warto obejrzeć też lokalny park krajobrazowy czy rezerwat Skołczanka. Wartym odnotowania faktem jest także to, że Trasa Tyniecka to fragment trasy Wiślanej Trasy Rowerowej, Szlaku Bursztynowego i międzynarodowej trasy EuroVelo 4!

Oczywiście te trasy to zaledwie część z dostępnych możliwości obejrzenia Krakowa w gronie rodzinnym z perspektywy rowerzysty.

Czy znacie jeszcze jakieś inne, równie ciekawe przykłady tras rowerowych w największym mieście Krakowa?

Dajcie znać w komentarzach!