Dziennik łowcy przygód [patronat]

atrakcje dla dzieci Bełchatów Giganty Mocy

„Dziennik łowcy przygód. Extremalne Borneo” to unikalny, zabawny, pełen zaskoczeń (i entuzjazmu) dziennik z podróży. Pamiętacie czasy, gdy czuliście to samo?

Łowca przygód

Uwielbia pisać i podróżować. Na co dzień  posługuje się również językiem angielskim (w końcu jest uczniem dwujęzycznej szkoły w swojej rodzinnej Łodzi). I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że w tym roku kończy 10 lat (uwaga, gdy zaczynał pisać bloga planetkiwi.pl miał zaledwie osiem). To właśnie Simon – Szymon Radzimierski – bloger i podróżnik, fan trekkingów i egzotycznych zwierząt.

W podróżach towarzyszą mu rodzice, zwani czule: Muńka i Daddy. Oboje prawnicy, prowadzący stabilne życie zawodowe, z natury pozbawione niespodzianek. Jak mówią, Szymon pokazuje im nowy świat. Wobec swojego syna są uważni, ale nie przesadnie opiekuńczy, otwarci na jego potrzeby, gotowi przekuć je w nowe możliwości rozwoju.

Podróże planują pół roku naprzód, a wybór kierunku, w jakim polecą, zależy też od promocji na bilety. Nie kupują drogich, nie śpią w hotelach i nie wynajmują luksusowych samochodów. Z dala od kurortów i pięciogwiazdkowych hoteli, na plaże docierają przed dżungle, a nocleg znajdują w biednych wioskach, gdzie nikt nie mówi po angielsku. Szymon podróżował już w brzuchu mamy, do dziś zwiedził 30 krajów, jeździł po Europie, obu Amerykach, Nowej Zelandii, Australii, Azji. Na mapie jego podróży są: Laos, Tajlandia, Borneo, Kuba, Filipiny, Dubaj, Etiopia, Argentyna, Oman. Lodowce i wulkany, rzeki pełne krokodyli i dżungle pełne węży. Wioska kanibali, targ pływający po rzece czy siarkowe jeziora. Wszystko opisuje swoimi słowami, z zachwytem, przerażeniem, zaskoczeniem i ciekawością.

książki podróżnicze dla dzieci

Szymon Radzimierski to autentyczny, zabawny, bystry chłopak, który nie potrafi za długo usiedzieć  w miejscu. W wolnych chwilach najbardziej lubi bawić się z kolegami w tworzenie fantastycznych światów w stylu Gwiezdnych Wojen. Lubi jeździć na rowerze. 14 września w księgarniach pojawi się jego pierwsza książka „Dziennik łowcy przygód. Extremalne Borneo”.

Extremalnie między wersami

national geographic książki podróżniczeTa książka to unikalny, zabawny, pełen zaskoczeń i odkryć dziennik z podróży. Szymon często przerywa opowieść, bo akurat trafia na węża, przewodnik właśnie oznajmia, że zabłądził w dżungli, albo rodzice wołają go na rybną kolację. Czytelnik staje się towarzyszem podróży, wszystko dzieje się teraz, na jego oczach. Nie bez powodu Autor na początku książki prosi „Wpisz swoje imię. Od teraz będziesz częścią naszej ekipy”.  I tak się staje.

Z książki dowiemy się, czy łowcy głów są niebezpieczni, jak przetrwać tydzień w dżungli bez namiotu i dlaczego nie wolno wnosić do samolotu durianów?  Poznamy nosacze, dzioborożce, krokodyle i węże, odwiedzimy pływające miasta i kopalnie diamentów. Dowiemy się, jak powstaje maczeta, gdzie rośnie cynamon, skąd bierze się kauczuk i co oznacza ular lari lurus.

Zdradzę ci też, czy morze może świecić, co robią jednodniowe żółwiki i gdzie snorkelować z nieparzącymi meduzami lub z diabłami morskimi o paszczy większej od twojej głowy. Pamiętaj, każdy może zostać Tarzanem! – zachęca autor.

To przede wszystkim fascynujący opis przeżyć żądnego przygód chłopca. Są tu jego emocje, ogromny entuzjazm, zachwyt, przerażenie i ciekawość.

Wydawnictwo Burda Książki zaprasza w podróż z Szymonem Radzimierskim, autorem książki „Dziennik łowcy przygód. Extremalne Borneo”. Gotowi na superprzygodę?

extremalne borneo książki dla dzieci

Premiera książki 14.09.2016. Książkę można zamówić w przedsprzedaży na empik.com

http://www.dzieckowpodrozy.pl/wp-admin/profile.php

Więcej:
FB SIMON: facebook.com/planetkiwi
FB BURDA KSIĄŻKI: facebook.com/burdaksiazki

Książkę objęło patronatem Dzieckowpodrozy.pl. Szymon wielokrotnie na naszych łamach dzielił się z Wami swoimi przygodami, również tymi na Borneo.

dziennik łowcy przygód opinie