Funny World Kappel-Grafenhausen

Funny World Kappel-Grafenhausen opinie atrakcje

Niezwykle przyjazne miejsce dla rodzin z małymi dziećmi. Znajdą tu one dla siebie masę różnorodnych atrakcji.

Funny World to rodzinny park rozrywki blisko granicy niemiecko-francuskiej, nad brzegiem Renu. Przygotowano w nim mnóstwo zabawy głównie dla maluchów. Funny World jest dostępny dla dzieci od 1. roku życia. Łącznie działa tu około 50 atrakcji. Z większości z nich wspólnie ze swoimi pociechami mogą korzystać rodzice. Cały kompleks przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych, na jego terenie znajdują się miejsca do piknikowania. Można tu także wprowadzać psy na smyczy.

Kappel-Grafenhausen Funny World opinie atrakcje

Kupując bilet wstępu do parku Funny World, możemy odwiedzić m.in. minizoo, park linowy, bawić się na zjeżdżalniach, karuzelach i kolejkach. Jest tu też dziecięce miasteczko Little Town, w którym znajduje się basen z piłeczkami, dmuchany zamek, mały diabelski młyn i tor wodny. Ciekawostką jest jedyne w Niemczech tematyczne pole do minigolfa African Style, na którym można zagrać pomiędzy postaciami egzotycznych zwierząt. Poza tym można zagrać tu w pit-pata czyli odmianę minigolfa, w której używa się kijów podobnycj do bilardowych. Dużą popularnością cieszy się też niezwykła wodna atrakcja Big Mountain Splash oraz huśtawka Flying Sombrero. W cyrku Fun(ny)tastico odbywają się efektowne przedstawienia i pokazy tresury zwierząt.

Funny World park rozrywki Niemcy opinie

Jedną z najnowszych atrakcji w Funny World jest całoroczna kryta sala zabaw Tortuga Kinderland. Dostępna jest dla rodzin z dziećmi do 12. roku życia, bez względu na pogodę. Nazwa Sali nawiązuje do słynnej pirackiej wyspy na Karaibach. Do dyspozycji gości są tu trampoliny, dmuchane zamki, zjeżdżalnie, basen z piłeczkami czy labirynt.

rodzinne atrakcje Funny World park rozrywki opinie

Sprawdź: 20 najlepszych parków rozrywki

Godziny otwarcia Funny World

Park czynny jest przez cały rok, z niewielkimi przerwami i nieregularnościami:
Poza sezonem letnim zamknięty jest w poniedziałki i wtorki.
W listopadzie jest otwarty tylko przez pierwszy tydzień miesiąca.
We wszystkie weekendy roku otwarty jest od 10.00 do 18.00.
We wszystkie dni powszednie (poza poniedziałkiem i wtorkiem) od marca do lipca otwarty jest od 11.00 do 18.00.
We wszystkie dni tygodnia w sezonie letnim (lipiec-sierpień) otwarty jest od 10.00 do 18.00.
Od września do lutego (poza poniedziałkiem i wtorkiem oraz listopadem) otwarty jest od 13.00 do 19.00.

Ceny biletów Funny World

Dzieci do lat 2 – wstęp wolny
Dzieci od lat 2 – 6,90 euro
Od 3 do 59 lat – 9,50 euro
Powyżej 60 lat – 6,90 euro
Bilety rodzinne (2 dorosłych +2 dzieci) – 34 euro
Każde dodatkowe dziecko – 7,90 euro

W cenę biletu wliczony jest wstęp do sali zabaw Tortura Kinderland.

rodzinne atrakcje Kappel-Grafenhausen Niemcy

Noclegi

W najbliższej okolicy parku znajduje się kilka hoteli. W samym Kappel-Grafenhausen można skorzystać np. Z usług Hotelu Engel. Ceny za Pokój dla 2 dorosłych z 1 dzieckiem zaczynają się tu od 630 zł/dzień. Z kolei w Hotelu Rheintal za nocleg dla takiej samej rodziny zapłacimy od 400 zł/dzień. W obu przypadkach w cenę wliczone jest śniadanie.

Dojazd

Funny World położony jest w niewielkiej miejscowości Kappel-Grafenhausen, w południowo-zachodnich Niemczech, niedaleko Freiburga i granicy z Francją. W okolicy znajduje się też znany park rozrywki Europa Park w Rust. Odległość do Funny World z Warszawy to około 1300 km. Najłatwiej dotrzeć tam z Polski autostradą A4 (zarówno polskim, jak i niemieckim odcinkiem), która przebiega przez prawie całe Niemcy ze wschodu na zachód. W Kircheim zjechać na autostradę A5, minąć Frankfurt, Heidelberg, Karlsruhe i Baden-Baden, a na wysokości Ettenheim zjechać na drogę 57a w kierunku granicy z Francją. Z tego skrzyżowania wystarczy jedynie 7 minut, by dotrzeć do Funny World. Przy parku znajduje się duży bezpłatny parking.

Funny World
Allmendstr. 1
77966 Kappel-Grafenhausen