Festiwal Dzieci w Gdyni za nami!

Festiwal Dzieci Gdynia 2019 progam atrakcje
W Gdyni w miniony weekend (7-8 września) w Parku Kolibki odbywał się festiwal skierowany dla najmłodszych. Wydarzenie obfitowało w wiele atrakcji oraz warsztatów dla dzieci.

Festiwal Dzieci

Festiwal Dzieci rozpoczął się od występu na scenie artystów z Teatru 4 Miasto. Aktorzy zaprezentowali najmłodszym spektakl pod tytułem „Opowiedział Dzięcioł Sowie”. Był to jeden z wielu występów, które młodzi widzowie mieli okazję oglądać na scenie.

Festiwal DzieciFestiwal Dzieci

Jedną z dmuchanych atrakcji była rakieta kosmiczna. Została ona przygotowana przez Dmuchany Park Rozrywki – AirSpace Gdynia. Cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród dzieci.

festiwal dzieci

Młodzi pasjonaci piłki nożnej mogli poczuć satysfakcję. Podczas dwudniowego festiwalu dzieci mogły zamienić się w piłkarzyki. W ten sposób rywalizowały ze sobą podzielone na drużyny. Zabawa przyniosła dużo satysfakcji i radości.

Festiwal DzieciFestiwal Dzieci

Jedną ze specjalnych stref dla uczestników festiwalu była Edukido. Pod okiem instruktorów dzieci tworzyły różne konstrukcje z klocków Lego.

Festiwal DzieciFestiwal Dzieci

Na festiwalu nie obyło się bez malowania buziek. Zadowolone dzieci mogły wybrać wzory oraz kolory, które miały pojawiać się na ich twarzach. Oprócz tego mogli podziwiać magiczne pokazy.

Festiwal Dzieci

Oprócz różnych edukacyjnych stref oraz dmuchańców przygotowano atrakcje, które zmuszały do wysiłku fizycznego. Dzieci miały okazję  pokonać między innymi tor przeszkód STOPEK. Musiały przeskoczyć przeszkodę, przejść przez rurę oraz przebiec przez opony.

Festiwal Dzieci

Także drugiego dnia festiwalu nie zabrakło atrakcji na scenie. Mieli okazję zaprezentować się m.in.: artyści z Teatru Pomarańczowy Cylinder. Zagrali np. spektakl  Profesorek Wodorek w Kosmosie.

Festiwal DzieciFestiwal Dzieci

Oprócz różnych atrakcji dla dzieci organizatorzy zadbali też o rodziców. Dorośli mieli okazję uczestniczyć w panelach dyskusyjnych. Prowadziły je psycholożki Anna Szreder (po lewej) oraz Sonia Kuraś (po prawej). Razem z zgromadzonymi rodzicami dyskutowały między innymi  o tym,  jak radzić sobie ze zmęczeniem i frustracją, wynikających z nadmiaru obowiązków szkolnych, jak pomóc dziecku w konfliktach interpersonalnych, o metodach radzenia sobie z różnymi typami buntu dziecięcego, o zachowaniach agresywnych, wybuchach złości i o tym, jak bezpiecznie nauczyć dziecko wyrażać emocje, Było także, o tym jak rozmawiać z dzieckiem o różnicach między płciami oraz o uzależnieniach wśród najmłodszych czyli grach komputerowych i fonoholizmie.

Polecamy również:
Gdynia – atrakcje dla dzieci