Europa Park Rust – atrakcje,ceny,noclegi,opinie

wczasy z dzieckiem Niemcy atrakcje

Drugi pod względem wielkości park rozrywki w Europie jest w stanie dostarczyć rodzinom z dziećmi ogromnej ilości niesamowitych wrażeń.

Europa Park działa nieprzerwanie od 1975 roku, zajmuje powierzchnię ponad 90 ha, posiada ponad 100 atrakcji i przyjmuje rocznie ponad 5 milionów gości. To najlepszy wynik w Niemczech i drugi w Europie, zaraz po podparyskim Disneylandzie. Maskotką Europa Parku jest sympatyczna mysz Ed Euromaus, która razem ze swoimi przyjaciółmi zabawia najmłodszych. Nazwa parku nie jest przypadkowa, bo dzięki ciekawie zaaranżowanym strefom tematycznym można tutaj poznać wiele europejskich państw.

parki rozrywki w Niemczech opinie

W ogromnym kompleksie dostępne są wszystkie charakterystyczne dla parków rozrywki atrakcje, a także dużo więcej. Jest tu aż 13 roller coasterów, karuzele, place zabaw i rozległe kolorowe ogrody. Odbywają się tu także efektowne pokazy i spektakle. Najbardziej charakterystyczne dla Europa Parku jest jednak 15 stref państwowych z dekoracjami i atrakcjami, a nawet kuchnią nawiązującą do poszczególnych krajów europejskich.

Włochy – strefa powstała jako pierwsza. Centralnym punktem jest tu wysoka na 7 m fontanna Fontana di Paradiso. Świetną zabawą dla całej rodziny będzie przejażdżka latającą maszyną włoskiego mistrza renesansu – Volo da Vinci.

Niemcy – tutaj można podziwiać wspaniałą architekturę różnych niemieckich krain i stylów – brandenburskie gotyckie budowle z cegły, saksoński barok czy weimarski neoklasycyzm. Jest tu także fragment muru berlińskiego, a w oryginalnym Zamku Baltazara z 1517 roku mieści się restauracja. Poza tym po niemieckiej strefie kursuje kilka kolejek, a najnowszą atrakcją jest Voletarium, w którym można spełnić swoje marzenia o lataniu i zobaczyć wiele wspaniałych krajobrazów. Siedem „latających maszyn” przenosi uczestników do różnych miejsc w Europie, wznosząc się pod niebo i zaskakując realistycznymi efektami.

Europa Park ceny bilety opinie

Anglia – miejsce, w którym elegancja idzie krok w krok z tradycją. Jest tu nostalgiczna karuzela z drewnianymi konikami, autodromy, strzelnica, a także wodny plac zabaw i wyścigi samochodowe. Na placu Wiktorii stoi natomiast The Globe – replika teatru szekspirowskiego w Londynie. Można w nim zobaczyć interesujące występy na żywo.

Francja – w tej strefie nie można narzekać na brak emocji. Wystarczy wybrać się do kina 4D, spotkać się z dinozaurami w Universum der Energie czy przejechać się kolejką EuroSat (podróż pod kopułą przypomijnającą planetarium). Na terenie Francji znajduje się też największy w Europa Parku roller coaster Silver Star, mierzący 73 m i osiągający prędkość 130 km/h.

Europa Park Niemcy ceny biletów

Grecja – wycieczka do antycznego świata, w którym można zobaczyć starożytne budowle, przejechać się symulatorem Cassandra’s Curse, w którym wszystko jest na opak, lub wodnym roller coasterem Posejdona. Na młodszych czeka kolejka Pegasus tuż obok greckiej wioski.

Islandia – tutaj czekają dwie potężne atrakcje – ogromny drewniany roller coaster Wodan oraz wystrzeliwujący wagoniki z ogromną prędkością Blue Fire Megacoaster. Maluchy zachęca wodny plac zabaw czy rejs statkiem i udział w bitwie morskiej Whale Adventure z użyciem wodnych działek.

Irlandia – kraina stworzona specjalnie dla dzieci. Czeka na nie łagodna kolejka Ba-a-Express, karuzele Spinning Dragons i Ship Boat, przejażdżka traktorem starego Mac Donalda i małymi samochodzikami Big Bobby Car i duży kryty plac zabaw Zamek Limeryka pełen zjeżdżalni i miejsc do wspinaczki. Tu można też spotkać się z euromyszą Edem.

atrakcje Europa Park rozrywki opinie Niemcy z dzieckiem

Holandia – znakiem rozpoznawczym tej strefy jest oczywiście ogromny wiatrak. Można tu popłynąć łódką do krainy piratów albo pokręcić się na obrotowych filiżankach Koffiekopjes. Na maluchy czeka niezapomniana przygoda – lot z Czerwonym Baronem, szaleństwo na minisamochodzikach oraz emocjonujące przejście po moście pontonowym.

Austria – górzysta kraina z wieloma emocjonującymi przejażdżkami. Wodna zabawa czeka podczas spływu wielką kłodą Tiroler Log Flum. W trakcie jazdy roller coasterem Alpenexpress Enzian można zobaczyć kopalnię diamentów, a dzięki nowoczesnej technologii Alpenexpress Coastiality symultanicznie przeżywa się przygodę w wirtualnej rzeczywistości (dzięki specjalnym goglom).

europa park Niemcy atrakcje dla dzieci

Luxemburg – tutaj nad wszystkim góruje ogromna piramida, w której mieści się Historama – miejsce pełne historii związanych z Europa Park pokazywanych za pomocą nowoczesnych multimediów. Natomiast kolejka Monorail zapewnia wspaniały widok na współczesny park. Warto też zwróć uwagę na restaurację FoodLoop, w której dania trafiają do gości poprzez system przypominający roller coaster.

Portugalia – strefa odkrywców i wilków morskich. Ogromny water coaster Atlantica Super Splash to wyzwanie tylko dla śmiałków. Z kolei podczas spektakularnego show „Piratas da Atlantica” można obejrzeć pokaz skoków do wody z dużej wysokości i z niezwykłymi ewolucjami. Kryty plac zabaw Casa da Aventura oferuje małpi gaj i zjeżdżalnie.

Niemcy atrakcje dla dzieci park rozrywki Europa Park Rust

Rosja – z całą pewnością jedno z najciekawszych miejsc w parku. Działa tu potężny roller coaster o nazwie Euro-Mir, nawiązujący do słynnej stacji kosmicznej. Jest tu także oryginalne centrum szkolenia rosyjskich kosmonautów! Wspaniale prezentują się też rękodzielnicze rosyjskie wyroby, jak np. Matrioszki.

Szwajcaria – niezapomniana atmosfera szwajcarskich Alp ze starym młynem, wiejską stodołą i oryginalnymi drewnianymi domkami z 1785 roku. Wybierzcie się na przejażdżkę po torze bobslejowym Swiss Bob Run albo wzdłuż alpejskiej doliny kolejką Matterhorn-Blitz. Maluchom spodoba się podniebna podróż wokół lodowca Jungfrau Glacier Flight.

parki rozrywki Niemcy opinie atrakcje

Skandynawia – kraina dzielnych Wikingów pełna kolorowych norweskich domków. Jeśli chcecie dorównać Wikingom odwagą, musicie wsiąść na ogromną wahadłową łódź Vindjammer i wybrać się na Fjord Rafting, na którym pełno niebezpiecznych wodospadów. Dzieciom przypadnie do gustu też Baśniowa Wieża Andersena.

Hiszpania – wiele tutejszy dekoracji zostało sprowadzonych specjalnie z Hiszpanii, dzięki czemu można odnieść wrażenie, że jest się w dawnej Sevilli. Można tu pojeździć na kilku karuzelach oraz zobaczyć wspaniałe kaskaderskie show na wielkiej hiszpańskiej arenie lub pokaz tańca Flamenco.

atrakcje dla dzieci Rust Niemcy

Oprócz stref państwowych w Europa Parku znajduje się jeszcze Kraina Przygody z jeziorem i piękną roślinnością, nawiązujące do słynnego filmu Królestwo Minimków oraz Zaczarowany Las Braci Grimm, w którym można spotkać postaci z najpopularniejszych bajek. Jest tu też kino 4D, liczne place zabaw, organizowane są festiwale i imprezy tematyczne.

godziny otwarcia europa park  Niemcy ceny

Godziny otwarcia Europa Park Rust

Park czynny jest prawie przez cały rok.
W sezonie letnim (kwiecień-listopad) od 9.00 do 18.00.
W sezonie zimowym (koniec listopada-styczeń) od 11.00 do 19.00.

Noclegi Europa Park Rust gdzie ceny

Ceny biletów Europa Park Rust

                                                       Sezon letni                  Sezon zimowy

Dzieci do lat 4                                bezpłatnie                      bezpłatnie
Dzieci w dniu swoich urodzin     bezpłatnie                      bezpłatnie
Dzieci od 4 do 11 lat                     40,5 euro                         34,5 euro
Dorośli i dzieci pow. 12 lat           47 euro                            41 euro
Seniorzy (pow. 60 lat)                  40,5 euro                         34,5 euro
Niepełnosprawni                           40,5 euro                         34,5 euro
Parking                                            6 euro                               6 euro

Nocleg

Integralną częścią Europa Parku jest wakacyjny resort z wyjątkowo rozległą i różnorodną ofertą noclegową. Goście mają do wyboru aż 5 hoteli 4-gwiazdkowych, ośrodek wypoczynkowy oraz pole kempingowe.

W hotelu Bell Rock, nawiązującym wystrojem do Nowej Anglii z czasów Ojców Założycieli Stanów Zjednoczonych (są tu m.in. pokoje Abrahama Lincolna czy Johna Kennedy’ego, a także apartamenty w latarni), ceny zaczynają się od 73 euro za osobę za noc. Hotel Colosseo z wystrojem w stylu starożytnego Rzymu oraz Hotel Santa Isabel, wyglądający niczym portugalski klasztor, proponują pokoje od 69,5 euro za osobę. Natomiast w hiszpańskiej posiadłości El Andaluz najtańszy nocleg kosztuje 72,5 euro za osobę. Natomiast w hotelu-średniowiecznym zamku Castillo Alcazar można spędzić noc już za 62 euro za osobę.

Camp Resort to miejsce, w którym można poczuć się jak na Dzikim Zachodzie. Dostępne są noclegi zarówno w drewnianych domkach, jak i namiotach-tipi, a nawet w krytych wozach. Najtańszą opcją jest oczywiście 4-osobowy namiot, który można wynająć już za 92 euro za noc. Poza tym działa tu pole kempingowe z pełną infrastrukturą. Postawienie kampera kosztuje 25 euro za noc, a namiotu 13 euro.

hotele noclegi przyjazne rodzinie Europa Park Niemcy

Europa Park Rust - Dojazd

Europa Park położony jest w niewielkiej miejscowości Rust, w południowo-zachodnich Niemczech, niedaleko Fryburga. Bardzo blisko stąd do granicy z Francją, za którą leży Strasburg. Nieopodal zaczyna się też Szwajcaria. Odległość Rust od Warszawy to około 1300 km. Podróżując samochodem, najłatwiej jest przejechać granicę autostradą A4 i następnie kontynuować jej niemiecką częścią aż do Chemnitz, gdzie trzeba wjechać na autostradę A72 w kierunku Hof/Zwickau. Po przejechaniu Hof znów zmieniamy drogę na autostradę A9 i kierujemy się na Monachium/Norymbergę. Dojeżdżamy nią do węzła 530-Kreuz Nürnberg-Ost, na którym wjeżdżamy na autostradę A6 w kierunku Heilbronn. Po dłuższej jeździe, w pobliżu miejscowości Waldorff, skręcamy na A5 w kierunku Bazylei. Po blisko 150 km zjeżdżamy na Rust, na drogę 57b, która po chwili przejdzie w K5349 prowadzącą bezpośrednio do parku.

4 km od Europa Parku znajduje się stacja kolejowa i przystanek autobusowy Ringsheim. Można stąd dojechać pod bramę parku autobusem 7231. Zatrzymują się tu także lokalne pociągi odjeżdżające z Fryburga czy Offenburga. Natomiast najbliższe lotniska znajdują się w Strasburgu. Karlsruhe/Baden Baden czy w Bazylei.

Sprawdź również:
20 najlepszych parków rozrywki w Niemczech