Co słychać w Energylandii? Nowości 2018

ENERGYLANDIA w Zatorze jest największym parkiem rozrywki w Polsce. Na 26 hektarach czeka 70 atrakcji, które podzielone są na 4 strefy: Bajkolandia dla dzieci, Familijna dla całych rodzin, Ekstremalna dla fanów szalonych zabaw i wysokiego poziomu adrenaliny a także wodna strefa Water Park z basenami.

Polecamy również: Hallowen w Energylandii

Energylandia otwarta jest od kwietnia do października. Zamknięcie sezonu to dobra okazja na podsumowanie dotychczasowych działań parku i uchylenie rąbka tajemnicy, co będzie się działo w przyszłości. A trzeba przyznać, że plany inwestycyjne są imponujące! Biorąc pod uwagę, że park powstał w lipcu 2014 roku i w przeciągu 3 lat kolejne atrakcje wyrastają jak grzyby po deszczu, to chyba nikogo nie zdziwi stwierdzenie, że Energylandia stała się liderem pod względem rozwoju parków rozrywki. W roku 2015 jako jedyny park na świecie w trakcie jednego sezonu postawił aż 3 roller coastery. I nie zamierza na tym poprzestać. W przeciągu najbliższych trzech lat Energylandia rozrośnie się do 150 hektarów i uplasuje w czołówce największych parków rozrywki w Europie.

Zdj. 2. Energylandia Zator opinie

W 2018 roku Energylandia porwie nas w kosmos, a to za sprawą nowego, największego w Europie Mega Coastera HYPERION. Wagoniki osiągną prędkość 140 km/h, a tor będzie miał długość 1450 metrów! Do tego po drodze czekać będzie 80 metrowy spadek mający aż 84 stopnie, którego koniec będzie znajdował się w podziemnym tunelu czy efekt Super-Splash polegający na przejechanie kolejki przez strefę wodną. Nieziemskie przeżycia gwarantowane ;)

Rollercoaster Hyperion Energylandia opinie nowości 2018

Hyperion Energylandia opinie nowości 2018

Planowana jest też rozbudowa parku wodnego. Obecnie baseny, zjeżdżalnie, wodospady i statek zajmują 1800 m2. Strefa ta cieszy się ogromnym powodzeniem, więc przygotowano projekt z myślą o nastolatkach. Już widzimy to wodne szaleństwo na takich zjeżdżalniach :D

Park Wodny Energylandia

Park Wodny Energylandia 2018

Do 2020 roku wybudowany zostanie także hotel dedykowany rodzinom z dziećmi. Będzie on pierwszym z planowanego całego kompleksu hotelowego zlokalizowanego wokół Energylandii. Ten 4 gwiazdkowy hotel architektonicznie nawiązywać będzie do Wenecji. Dla dzieci przygotowana zostanie duża bawialnia. Centralna część zabudowany zostanie przeszklona tworząc przytulne patio z kawiarniami i punktami usługowymi. Na parterze znajdzie się także kompleks SPA z rozbudowaną ofertą zabiegów relaksacyjnych. Powstanie też część konferencyjno - restauracyjna.

Hotel Energylandia otwarcie kiedy opinie

Hotel Energylandia dla rodzin z dziećmi

Hotel Energylandia kiedy otwarcie

Obecnie problemem jest infrastruktura drogowa wokół Energylandii. W szczycie sezonu dojazd do Zatoru to nie lada wyzwanie. Dlatego we współpracy z lokalnymi samorządami zostaną zrealizowane projekty związane z budową nowych dróg, mających na celu udrożnienie przejazdu i rozładowanie korków tworzących się wokół parku rozrywki. Trzymamy kciuki za realizację ambitnych planów i nie możemy doczekać się kolejnego sezonu. Możecie zerknąć na godziny otwarcia parku w 2018 i już dziś zaplanować pobyt w Energylandii. Z własnego doświadczenia podpowiemy tylko, że warto się tu udać w dni robocze poza ścisłym sezonem (lipiec-sierpień). Wtedy macie szansę na uniknięcie korków przy dojeździe oraz długich kolejek do atrakcji. Życzymy szalonej, rodzinnej zabawy :)

Energylandia Kalendarz Otwarcia 2018

Autorzy:

Tekst: Ola Dudek, zdjęcia: Tomek i Michaś Dudek - autorzy bloga www.globtroterek.com - podróżują po Europie, którą uwielbiają fotografować i odkrywać na swój własny, niepowtarzalny sposób. To na ich blogu znajdziecie niesamowite gry miejskie, dzięki którym zwiedzicie najważniejsze atrakcje wielu eropejskich miast, a Wasze dzieci będą zachwycone. 

Tekst powstał w ramach współpracy "Blogerzy z Dzieckowpodrozy.pl"