Egzotyka w lutym? 3 ciepłe kierunki oferujące niezapomniane atrakcje!

Egoztyczne wakacje w lutym kierunki polecane

Pierwsza połowa ferii zimowych już oficjalnie za nami. Jak co roku, fani sportów zimowych korzystają z zaśnieżonych stoków i bajkowych widoków w górskich kurortach. A co z miłośnikami cieplejszych klimatów? Luty oraz marzec to również idealny czas na tropikalne wyprawy! Oto 3 egzotyczne kierunki, w których znajdziecie nie tylko wysokie temperatury, ale i niezapomniane atrakcje!

 1. Dzika strona Kenii

  Kenia-egzotyczne wakacje w lutym ciepłe kierunki Turkusowa woda, białe plaże i palmy delikatnie kołyszące się na podmuchach bryzy... Kenia to niewątpliwie raj dla osób szukających błogiego relaksu i promieni słonecznych. W lutym na termometrze zobaczycie aż 31 stopni – idealna odskocznia od polskiej zimowej aury. Jednak pogoda i piękne wybrzeże nie są głównymi atrakcjami tego rejonu. W Kenii wybierzecie się na rodzinne safari. Wsiadajcie do terenowego Jeepa i w drogę! W licznych Parkach Narodowych będziecie mieli okazje obserwować dzikie zwierzęta w swoim naturalnym środowisku. Dokąd najlepiej się wybrać? Jedną z najpopularniejszych destynacji jest zdecydowanie Park Narodowy Lake Nakuru, w którym zobaczycie różowe jezioro. Jednak to nie woda nadaje mu ten efektowny kolor, a tysiące Flamingów stojących nad taflą! W tej części parku możecie również zaobserwować inne gatunki ptactwa wodnego oraz niesamowitą faunę. Podczas safari nie może zabraknąć przejazdów przez dziką sawannę. Na spostrzegawczych uczestników wyprawy czekać będą niezapomniane widoki z królestwa zwierząt. Spokojnie pasące się zebry i gazele, spacerujące żyrafy, chichoczące hieny oraz polujące lwy to tylko niektóre zwierzęta, które możecie ujrzeć podczas rodzinnego safari! Znajdziecie też ekscytującą alternatywę do jazdy samochodem terenowym po wysuszonej słońcem sawannie. W Kenii można pływać z żółwiami i delfinami oraz oglądać niesamowite podwodne życie toczące się wokół rafy koralowej. Rafy znajdują się bardzo blisko brzegu, nie musicie więc wypływać daleko w ocean. Wystarczy Wam zestaw do snorkelingu! Pamiętajcie jednak, że nietuzinkowe plany wymagają nietuzinkowego zabezpieczenia. Dlatego, zanim zaczniecie planować aktywne wakacje, koniecznie zajrzyjcie na stronę ERGO Ubezpieczenia Podróży, aby wybrać polisę turystyczną szytą na miarę rodzinnych potrzeb!
 2. Śladami Majów w Meksyku

  Meksyk-egzotyka zimą wakacje kierunki Lekcje historii wcale nie muszą być nudne i monotonne. Żeby się o tym przekonać, zabierzcie dzieciaki na meksykański Półwysep Jukatan! Czekają Was tam nie tylko niesamowite atrakcje pochodzące ze starożytności, ale i rajskie plaże oraz wymarzona pogoda. Od grudnia do kwietnia jest to prawdziwy raj dla turystów, temperatury sięgają 29 stopni. Na Półwyspie koniecznie udajcie się szlakiem starożytnych Majów. W regionie znajduje się jedna z największych atrakcji Meksyku – Chichen Itza. Ogromna piramida schodkowa nosi miano jednego z 7 cudów świata! W całym kompleksie miasta Chitzen Itza znajdziecie wiele budowli i świątyni wzniesionych przez Majów oraz boisko do Pelote – tradycyjnej gry, której zasady owiane są mroczną tajemnicą. Zgubcie się na kilka godzin w ogromnym kompleksie archeologicznym, a na pewno odbędziecie niezapomnianą lekcję historii! Jeżeli po odwiedzeniu Chitzen Itzy wciąż będziecie mieli niedosyt starożytnych atrakcji to macie szczęście, po całym półwyspie rozsiane jest ponad 100 stref archeologicznych! Wśród najpopularniejszych można wymienić położone na skale ruiny Tulum, znajdujące się w głębi dżungli Coba oraz nieco oddalone Uxmal. Przemierzając drogę między kompleksami, nie zapomnijcie zajrzeć do wyjątkowych, podziemnych cenot. Są to naturalne studnie wypełnione wodą słodką. Przejrzyste zbiorniki są niczym baseny, w których możecie zażyć orzeźwiającą kąpiel podczas meksykańskich upałów. Do najpopularniejszych zdecydowanie należy Cenota Ik-kil, która jest chętnie odwiedzana przez turystów. Jest ona odpowiednia również dla rodzin z dziećmi – na miejscu otrzymacie wyporne kamizelki, a na odważnych czeka podest do skoków do wody! A jak połączyć historię z rodzinną zabawą? Zajrzycie do parku rozrywki Xcaret, który został zbudowany na miejscu starożytnego miasta Majów! Zobaczycie tam liczne kompleksy, inscenizacje z życia starożytnej cywilizacji oraz pokazy tradycyjnych tańców i muzyki. Jest to również eco-park. Na terenie Xcaret żyją setki kolorowych ptaków i papug! Wejdźcie do pawilonu motyli, na plaży śledźcie ogromne żółwie, a w dżungli wypatrujcie małp, iguan i tapirów. Na fanów adrenaliny czeka przygodowa część parku zwana Xplor! Pamiętajcie jednak, aby zapewnić sobie dodatkowe bezpieczeństwo podczas sportów wysokiego ryzyka. Koniecznie zakupcie rozszerzenie ochrony do podstawowego pakietu ubezpieczenia.
 3. Wakacje ze słoniami na Sri Lance

  Sri Lanka-egzotyka wakacje zimą luty kierunki ciepłe Jeżeli macie ochotę na odpoczynek w otoczeniu natury, koniecznie wybierzcie Sri Lankę jako kierunek Waszej rodzinnej podróży. Złoto-czerwone plaże , szumiący ocean oraz bujna flora zdecydowanie zachęcą Was do leniwych spacerów. W lutym wygrzejecie się w słońcu, na termometrach można zobaczyć aż 32 stopnie.

  Azja jest idealnym miejscem, żeby z bliska obserwować niesamowite zwierzęta, którymi są słonie. Jedną z największych atrakcji Sri Lanki jest sierociniec dla słoni Pinnawala, który jest otwarty dla turystów. Podczas odwiedzin w sierocińcu poświęćcie chwilę na obserwację spokojnego życia dziecięcych słoniątek i starszych osobników. Na całej Sri Lance znajdziecie też wiele mniejszych schronisk dla słoni, gdzie trafiają zwierzęta uwalniane z cyrków lub niehumanitarnych miejsc pracy.

  W niektórych schroniskach czekać na Was niesamowite przeżycie – nakarmicie i wykąpiecie w rzece ogromnego słonia. Ale uwaga… może Was spotkać niespodziewany prysznic ze słoniowej trąby! Dla odważnych istnieje możliwość krótkiej ‘’przejażdżki” na grzbiecie wielkiego ssaka. Nie oczekujcie jednak koszyka czy siodła – schroniska kategorycznie zabraniają ich używania, ponieważ są niewygodne i bolesne dla zwierząt. Przed taką atrakcją koniecznie zadbajcie o bezpieczeństwo rodziny. Pamiętajcie, że niektóre aktywności mogą wymagać dodatkowego ubezpieczenia! Sporty wysokiego ryzyka, takie jak jazda na słoniu, nie będą znajdowały się w podstawowych zakresach ochrony.

  Na Sri Lance będziecie mieć również okazję do obserwacji ogromnych zwierząt w zupełnie dzikiej scenerii. Wyruszcie na słoniowe safari, gdzie zobaczycie słonie leniwie przechadzające się po buszu oraz urządzające sobie kąpiel w dzikich sadzawkach. A jeżeli będziecie mieli szczęście, ujrzycie też innych zwierzęcych mieszkańców Sri Lanki – dzikie pawie, warany, małpy i krokodyle! Wyspa jest niesamowitym miejscem do podziwiania flory i fauny. Koniecznie zajrzyjcie również na zielone plantacje herbaty oraz mieniące się w złotym słońcu pola ryżowe.

  Który ciepły kierunek wybierzecie na najbliższy rodzinny wyjazd? Wolicie ekscytujące safari w Kenii, podróż do ery Majów w Meksyku czy wakacje z naturą na Sri Lance. A jeżeli nie możecie się zdecydować to odwiedźcie wszystkie po kolei! Dodatkowo oszczędzicie sobie kłopotu kupowania pojedynczego ubezpieczenia przed każdą podróżą. W ERGO Ubezpieczenia Podróży znajdziecie ubezpieczenie multi-trip, które obowiązuje na wszystkie Wasze podróże przez cały rok. Wygodnie i bezpiecznie! Pora planować wszystkie wyjazdy i zbierać beztroskie wspomnienia.

Sprawdź koniecznie:

lato 2023 ubezpieczenia dla rodzin z dziećmi wakacje 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *