Ferie zimowe już za rogiem. Jak zaplanować bezpieczny rodzinny wyjazd na narty?

wyjazd na ferie narty ubezpieczenie
Puszysty śnieg, mroźne krajobrazy i rumiane policzki rozgrzane od licznych zjazdów w dół stoku. Nowy, 2023 rok ledwo się rozpoczął, a myślami wędrujemy już do wyczekiwanych ferii zimowych. Nienależnie od tego, czy wolicie Włochy czy Austrię, snowboard czy narty, solidne zaplanowanie podróży to podstawa. Jak zapewnić sobie i najbliższym bezpieczny wyjazd?

Odpowiednie przygotowanie

Rezerwacje opłacone, ciepłe ubrania spakowane, sprzęt sportowy wyczyszczony… zanim jednak wyruszycie w drogę, koniecznie zadbajcie o bezpieczeństwo i beztroskie wspomnienia z wyjazdu! Niestety zimowa aura i szybka prędkość osiągana podczas zjazdu ze stoku sprzyjają niespodziewanym wydarzeniom. Drobny wypadek na nartach może skończyć się stłuczeniem, skręceniem lub złamaniem. Wasza rodzina zostanie narażona nie tylko na stres, ale i niemałe wydatki związane z wizytą u lekarza lub w szpitalu. Koszty leczenia i transportu medycznego za granicą mogą wynosić nawet kilkanaście tysięcy euro!

Właśnie dlatego konieczne jest zakupienie odpowiedniego ubezpieczenia. W ERGO Ubezpieczenia Podróży znajdziecie pakiet szyty na miarę Waszych potrzeb. Zakres ubezpieczenia oraz jego suma zależą wyłącznie od Was. Specjalnie z myślą o miłośnikach białego szaleństwa powstał pakiet SKI&SPORT. Jest to rozszerzenie ochrony, które zawiera szereg dodatkowych elementów, niezbędnych podczas aktywnego urlopu.

Sprawdź koniecznie:

lato 2023 ubezpieczenia dla rodzin z dziećmi wakacje 1

Dlaczego „zwykłe ubezpieczenie” nie wystarczy?

Pozornie zakup rozszerzenia ochrony może wydawać się zbędny. Rekreacyjne uprawianie sportu ujęte jest w podstawowych polisach turystycznych, a podczas rodzinnych wyjazdów jeździmy amatorsko, spokojnie i dla relaksu. Dlaczego „zwykłe ubezpieczenie” nie wystarczy? Sporty narciarskie uznawane są za sporty wysokiego ryzyka, a niektóre z nich nawet za sporty ekstremalne! Górskie trasy, zatłoczone stoki i mroźne warunki pogodowe niestety sprzyjają wypadkom. Dodatkowe rozszerzenie sportowe uchroni Twój portfel od wydatków i rodzinę od dodatkowych zmartwień.

W skład pakietu SKI&SPORT wchodzą wszystkie elementy niezbędne dla tych, którzy planują aktywny wypoczynek. Podstawą stają się tu koszty ratownictwa górskiego. W przypadku wyjazdu do kraju Unii Europejskiej niektóre koszty leczenia pokryte zostaną w ramach tzw. Kraty EKUZ. Interwencje medyczne w górach nie podlegają jednak refundacji z funduszy publicznych. Wysokie koszty transportu ze stoku spadną więc w całości na Was. W przypadku zakupu rozszerzenia ochrony, koszty pokryje Ubezpieczyciel. W ubezpieczeniu znajdują się również koszty rehabilitacji po powrocie do Polski.

Odpowiedzialność cywilna, uszkodzony sprzęt narciarski i zamknięte stoki

Co jeszcze powinno wchodzić w skład ubezpieczenia na rodzinny wyjazd na narty? Warto sprawdzić, czy w Waszym pakiecie znajduje się OC osobowe i w mieniu. Drobne zderzenie na stoku może skutkować narażeniem zdrowia osoby trzeciej lub zniszczeniem jej sprzętu. Będziecie zmuszeni pokryć powstałe straty, jeżeli wina za spowodowanie wypadku leży po Waszej stronie. Z odpowiednim ubezpieczeniem tę sumę pokryje Ubezpieczyciel. Dodatkowo, w niektórych krajach posiadanie ubezpieczenia OC na stoku jest obowiązkowe. Wymienić można tu właśnie Włochy, gdzie za brak ważnej polisy grozić Wam będzie grzywna wynosząca do 150 euro oraz odebranie karnetu narciarskiego!

W ramach SKI&SPORT ochronie podlegacie nie tylko Wy, ale i Wasze narty. W zakresie polisy znajduje się ubezpieczenie sprzętu narciarskiego/sportowego, opóźnienie dostarczenia oraz koszty wypożyczenia. Na miejscu zastaniecie nieprzyjazne warunki pogodowe? Jesteście zabezpieczeni przed zamknięciem tras narciarskich i kąpielisk. A w razie wystąpienia niespodziewanej sytuacji opiekę nad Waszą rodziną sprawuje Centrum Alarmowe, dostępne 24/7 na całym świecie.

Jeżeli planujecie rodzinną zimową wyprawę oraz aktywne sportowe podboje koniecznie zobaczcie pakiet SKI&SPORT w ERGO Ubezpieczenia Podróży. Jedna polisa zapewni Wam pełen zakres ochrony. Wygodnie i bezpiecznie. Teraz możecie już ruszać i zbierać beztroskie wspomnienia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *