Dwa parki w jednym miejscu!

Park rozrywki czy Aquapark? Teraz nie musicie wybierać! Energylandia oferuje 2 parki rozrywki w jednym miejscu. 1800 m2 powierzchni basenowych, wodospady, piaskowa plaża, a tuż obok dobrze Wam znane atrakcje najnowocześniejszego w Polsce parku rozrywki Energylandia - to wszystko w cenie jednego biletu!

aquapark energylandia opinie cena Do dyspozycji Gości są tu 4 strefy zabawy: dla dzieci „Bajkolandia”, dla cały rodzin „familijna” oraz dla młodzieży i młodych duchem „ekstremalna”. A co z czwartą? Tą ostatnią w tym wypadku warto nieco wyróżnić, gdyż mowa o wodnej strefie „Water Park” z basenami, zjeżdżalniami i oczywiście leżakami! 

Zobaczcie video:

Fani ekstremalnych zjeżdżalni wodnych będą mieli powód do uciechy! W poniedziałek 11 czerwca otwarta została nowa część Water Parku – Tropical Fun, która jest jego integralną częścią. A w niej odnajdziemy aż dziesięć nowych zjeżdżalni! Wśród nich wyróżnić możemy ekstremalna zjeżdżalnię, której start może przyprawić o szybsze bicie serca. Co ciekawe, podłoga, która się zapada spowoduje pionowe wpadanie w zupełnie nieznaną przestrzeń zjeżdżalni, nabierając przy tym ogromnej prędkości. Zaliczymy tutaj 90 metrów w dół z pułapu 15,5 metra. To zdecydowanie coś dla najodważniejszych! Nie bez powodu nazywa się „Kamikadze”. Jednak nie ma powodów do przerażenia, ponieważ są tu także „lżejsze zjeżdżalnie” dla dzieci i młodzieży. Większość tych zjeżdżalni jest unikatowa w skali kraju.

park wodny energylandia 2 parki w cenie 1a

Jednak poza nową strefą Tropical Fun trzeba pamiętać, że Energylandia to nie tylko park wodny, ale też park rozrywki. To największe w kraju miejsce do zabaw na aż 70 atrakcjach, na powierzchni ponad 26 ha. Odnajdziemy tu największe zagęszczenie Roller Coasterów w jednym miejscu na skalę Europy Środkowo-Wschodniej. Jest ich tu aż 11, a wśród nich fenomenalny i spektakularny Speed Coaster osiąga niebotyczną prędkość aż 110 km/h, co w konfrontacji z jego potężną wysokością gwarantuje nieziemskie doznania. Wagoniki mogą zabrać jednorazowo 10 osób. Speed Water Coaster to 688 metrów toru z licznymi zakrętami, spadkami oraz dwoma wodnymi niespodziankami. W Energylandii można odczuć przeciążenia, jakie doznaje kierowca bolidu wyścigowego, korzystając z Roller Coastera Formuła lub doznać niezłego zawrotu głowy podczas przejazdu Mayanem. Ten gwarantuje aż pięć inwersji. Dragon RMF podobnie jak Mayan jest podwieszanej kolejką, jednak o dużo łagodniejszej trasie, dlatego odnaleźć go można w strefie familijnej. W tej części Parku pojawił się Roller Coaster Boomerang, którym podróżujemy do przodu, a następnie cofamy się. Ulubieńcem dzieci definitywnie jest Energuś, którego przejażdżkę można porównać do jazdy kabrioletem.

Nieodłączną cechą parków rozrywki są pokazy i widowiska. Sceny teatrów prezentują dedykowane historię dla dzieci oraz imponujące musicale dla młodzieży i dorosłych, których nie brakuje także w położonej, w połowie między Krakowem, a Katowicami, Energylandii. Niecodzienną atrakcją, na ogół kojarzoną ze specjalnymi widowiskami, organizowanymi w wielkich arenach, są ekstremalne pokazy kaskaderskie, w których wykorzystywane są samochody, motocykle FMX oraz rowery BMX i MTB. Pościgi samochodów niczym z filmów akcji, znane z amerykańskich parków rozrywki, tak zwane kule śmierci, w których poruszają się jednocześnie trzy motocykle, to tylko namiastka tego, co można spotkać w Energylandii.  Co ciekawe wszystkie wymienione strefy dostępne są w ramach jednego biletu wstępu. Nie musimy się zatem martwić o stan naszego portfela korzystając z otaczających nas atrakcji.