Duszniki Zdrój – atrakcje dla dzieci

duszniki zdrój dolnośląskie atrakcje dla dzieci
Duszniki-Zdrój — założymy się, że znaczna część z was w ogóle nie słyszała o takiej miejscowości! A szkoda. To piękne miasto uzdrowiskowe leżące na Dolnym Śląsku i graniczy niemalże bezpośrednio z Czechami i doliną rzeki Bystrzycy Dusznickiej jest zdecydowanie warte odwiedzenia! Właśnie dlatego, dziś pokażemy wam to, co warto odwiedzić w Dusznikach-Zdrój; szczególnie jeżeli szukacie miejsc odpowiednich dla rodzin z dziećmi! Sprawdźcie naszą listę rodzinnych atrakcji!

Muzeum Papiernictwa — Duszniki-Zdrój

Bez wątpienia, papier stanowi jeden z najważniejszych wynalazków w całej historii. Pomimo szeroko pojętej rewolucji technologicznej nadal jest obecny w naszym życiu — czy tego chcemy, czy nie. Właśnie dlatego, warto poświęcić mu nieco więcej czasu i odwiedzić unikalne w skali całego kraju Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdrój. Sam budynek jest już warty uwagi, gdyż pamięta on czasy… XVII-wieczne! Jeżeli jednak chodzi o samą ekspozycję — możemy tu obejrzeć i prześledzić historię nie tylko samego papieru, ale i drukarstwa! Zaufajcie nam — to miejsce koniecznie warto zobaczyć, szczególnie w rodzinnym gronie!

Dworek Chopina

Być może tego nie wiecie, lecz Duszniki-Zdrój są bardzo silnie związane z osobą legendarnego polskiego kompozytora, Fryderyka Chopina. Otóż nie tylko przebywał on tu podczas swojego pobytu zdrowotnego, ale też zagrał dwa koncerty! Jeden z nich był niezwykle ważny dla kariery muzyka i stanowczo popchnął ją do przodu! Obecny tu dworek został nazwany Dworkiem Chopina, a co najlepsze — corocznie odbywa się tu znany na cały świat Festiwal Chopinowski. Zwycięstwo w tym konkursie nie jest byle czym — często stanowi ono dla nieznanych jeszcze muzyków szansę na wielką karierę! Być może uda się wam odwiedzić to miejsce w trakcie trwania tego festiwalu?

Kolorowa fontanna — Duszniki Zdrój

W Dusznikach-Zdrój znajdziemy fontannę, która jest świetną atrakcją dla dzieci… lecz nie jest ona zwykłą fontanną. Jest ona położona w lokalnym Parku Zdrojowym i ma ona swoją początki w pierwszych latach XX wieku. Mieni się ona kolorowymi światłami, które podświetlając tryskającą wodę. To świetne miejsce do złapania oddechu i zrelaksowania się. fontanna kolorowa duszniki zdroj atrakcje dla dzieci

Dusznicki Express

Dusznicki Express to nic innego jak miejska kolejka turystyczna, pozwalające na zobaczenie Dusznik-Zdrój z całkowicie innej perspektywy. Co jednak najlepsze — jest to świetna zabawa zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców! dusznicki express duszniki zdroj atrakcje dla dzieci Ta unikalna kolejka wozi swoich pasażerów po pięknych zakątkach tego miasta i może jednocześnie pomieścić w sobie 56 osób podczas jednego przejazdu. Pamiętajcie, że możecie korzystać z Dusznickiego Expressu w każdą porę roku, gdyż wagoniki są ogrzewane w trakcie zimy!

Duszniki Arena

Duszniki Arena to jeden z najnowocześniejszych w Europie ośrodków sportów zimowych, zlokalizowany na Jamrozowej Polanie. To świetna zabawa dla rodzin, szczególnie w zimowych miesiącach, lecz nie tylko! Co znajdziecie w dusznickiej Duszniki Arena?  duszniki arena duszniki zdroj atrakcje dla dzieci Otóż przede wszystkim są to przeróżne trasy o zróżnicowanej długości dla miłośników sportów wodnych. Na szczególną uwagę zasługują tu szerokie na 8 metrów oświetlone tory do narciarstwa biegowego. Są one dostosowane zarówno dla kompletnych amatorów, jak i doświadczonych biathlonistów.  W lecie miejsce to zmienia się całkowicie nie do poznania. Wtedy możemy tu uprawiać jazdę na rolkach, na rowerze, czy nordic walking! Nie martwcie się, jeżeli przyjechaliście do Dusznik-Zdrój bez swojego sprzętu sportowego — gdyż na miejscu znajdziecie profesjonalną wypożyczalnię! 

Pijalnia Wody Mineralnej Duszniki-Zdrój

Pijalnia Wody Mineralnej w Dusznikach-Zdrój to bez wątpienia obowiązkowy punkt do odwiedzenia w tym mieście. Została ona zbudowana w XIX wieku i cieszy się niezwykle dużą popularnością w całym kraju! Możemy tu skosztować przeróżnych wód leczniczych, a obok samej pijalni znajdziemy też nieduże źródełko wody mineralnej nazwanej na cześć wcześniej już wspomnianego Fryderyka Chopina - "Pieniawa Chopina"!  

Atrakcje w pobliżu Duszniki-Zdrój

Położenie miasta Duszniki-Zdrój tylko zachęca do dalszej eksploracji pobliskich terenów. Dla przykładu koniecznie odwiedźcie niedaleką Kudowę Zdrój. Naprawdę nie brakuje tu atrakcji, a sama Kudowa Zdrój się nimi chętnie chwali! Dla przykładu, Muzeum Żaby pokazują nam wszystko co związane z tymi zwierzętami to warte odwiedzenia miejsce szczególnie w gronie rodzinnym. Ogród Muzyczny w Kudowie-Zdroju to cudowne miejsce na relaks w otoczeniu rzeźb instrumentów muzycznych, a Muzeum Zabawek Bajka pozwala najmłodszym na zobaczenie tego, jakimi zabawkami bawili się nie tylko ich rodzice… ale i dziadkowie. To oczywiście zaledwie początek okolicznych atrakcji i zachęcamy was do samodzielnych “eksploracji”!

Byliście już w Dusznikach-Zdrój? 

Jeżeli tak, to dajcie znać w komentarzach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *