Czym powinny wyróżniać się dziecięce buty sportowe na lato?

buty sportowe na lato dla dzieci 2022

Wybierając buty dla dziecka na lato, należy kierować się nie tylko modą, lecz przede wszystkim wygodą i komfortem noszenia danego obuwia oraz jego uniwersalnością. Najlepiej więc sprawdzają się modele sportowe takie jak, np. trampki. Należy odpowiednio dopasować je do potrzeb dziecka. Ważne zatem, aby były zarówno bezpieczne dla jego stóp, jak i trafiały w jego gust.

 

Wygodne i bezpieczne buty dla dziecka

Lato kojarzy się zazwyczaj z sandałkami lub klapkami. Choć takie obuwie na pewno jest przewiewne, nie zawsze sprawdzi się w przypadku dzieci. Jeżeli maluch odznacza się wyjątkowo dużą aktywnością i jest stale w ruchu, warto z nich zrezygnować i zamiast tego postawić na sportowe buty. Świetnie nadają się zwłaszcza na dłuższe wyjazdy z dzieckiem na wakacyjny wypoczynek. W nich nasza latorośl może bez obaw biegać i skakać. Takie buty muszą być jednak odpowiednio zaprojektowane.

Wśród obuwia sportowego na lato dla dzieci sprawdzonym wyborem są oczywiście trampki. Na rynku dostępne są ich rozmaite modele. Dobre rozwiązanie to m.in. wysokie trampki dziecięce Converse. Takie buty, w przeciwieństwie do klasycznego fasonu, sięgają za kostkę. Dobrze ją osłaniają i stabilizują, co może stanowić zaletę podczas szaleństw naszej pociechy. Warto przy tym pamiętać, że dobre trampki muszą mieć odpowiednio elastyczną podeszwę i być stosunkowo lekkie. Istotny jest także materiał, z którego wykonana została ich cholewka. Powinien być przewiewny, tak, aby nie pociły się w nim stopy dziecka. Dobrze sprawdzają się więc klasyczne, płócienne trampki, najlepiej z niewielkimi wywietrznikami.

Odpowiedni rozmiar

Kupując dziecięce buty sportowe na lato, trzeba też oczywiście zwrócić dużą uwagę na to, czy na pewno mają dobry rozmiar. Zarówno za duże, jak i za małe obuwie może sprawić wiele problemów. Nie chodzi tu wyłącznie o brak wygody dziecka i to, że może się ono np. potknąć. Źle dobrany rozmiar może nawet spowodować deformację stopy. W żadnym razie nie wolno więc kupować butów „na zapas”.

Trzeba zatem zawsze dokładnie sprawdzić, czy buty pasują w danym momencie na dziecko. Najlepiej, aby maluch je przymierzył, Wówczas trzeba uważnie zweryfikować, czy trampki go gdzieś nie uwierają lub nie obcierają, lub przeciwnie – czy nie zsuwają się ze stopy. Warto przy tym pamiętać, że według specjalistów dobrze dobrany but dziecięcy to taki, który jest dłuższy o 8-10 mm od długości stopy malucha.

Ciekawy wygląd

Wygoda i bezpieczeństwo to oczywiście kluczowe kwestie podczas wybierania sportowych butów dla dziecka na lato. Warto jednak pamiętać również o zagadnieniach estetycznych, które mają znaczenie także dla maluchów. W końcu dziecko na pewno o wiele chętniej będzie nosić trampki, które mu się podobają. Jeśli chodzi o wygląd takiego obuwia, wybór jest na szczęście duży. Dostępne są zarówno klasyczne, białe, czarne lub czerwone modele, jak również buty w odcieniach niebieskości, różu i wielu innych. Bez problemu można też znaleźć trampki z modnymi wzorami, które przedstawiają, np. kreskówkowych bohaterów. Stosunkowo łatwo można więc kupić model, który będzie pasować naszemu dziecku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *