Kiedy nad Bałtyk? Chwilę przed wysokim sezonem!

kiedy nad Bałtyk poza sezonem opinie 2022 wakacje

Nad Bałtyk latem chętnie jeździ cała Polska. Ale nadbałtyckie miejscowości mają wiele do zaoferowania również późną wiosną, jeszcze zanim zacznie się wysoki sezon. Oto kilka powodów, dla których warto je odwiedzić właśnie teraz.

Ustka-poza sezonem Bałtyk opinie 2022 wakacje kiedy jechać

Zanim skończy się rok szkolny, w takich miejscowościach jak Ustka, Władysławowo czy Krynica Morska spotkać można mniej turystów, a pogoda często już pozwala na korzystanie z wielu atrakcji. Mniej ludzi na plaży, przyjemna bryza od morza razem z wysokim poziomem jodu to idealne warunki do spacerów i innych aktywności na zewnątrz, jeszcze w ciszy i spokoju.

Sprawdź koniecznie atrakcje i oferty >>tutaj<<

Czerwiec często oznacza też niższe ceny i większą dostępność noclegów czy baz uzdrowiskowych. To idealny czas nie tylko na korzystanie z sanatorium, ale też na piesze lub rowerowe wycieczki, kąpiele leśne czy jogę na plaży. Nad Bałtykiem naprawdę ciężko o nudę. Zwłaszcza, że wiele wydarzeń kulturalnych odbywa się już teraz,

Nadmorskie miejscowości to również doskonała kuchnia, w której królują ryby morskie i słodkowodne, często serwowane w towarzystwie sezonowych warzyw i owoców. Wiele bałtyckich ryb, jest objętych okresem ochronnym w wysokim sezonie. Jednak w tym okresie niezwykle popularna staje się Belona, która właśnie w czerwcu dostępna jest u lokalnych rybaków i chętnie serwuje się ją w miejscowych restauracjach.

Władysławowo poza sezonem Bałtyk opinie kiedy warto jechać

A gdzie się wybrać?

Na przykład do Ustki, jednego z największych nadmorskich kurortów, z ponad stuletnią latarnią morską, szeroką bazą noclegową i mnóstwem atrakcji. Infrastruktura miasta pozwala aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu, jednak jeśli pogoda spłata nam figla z wodnych zabaw można skorzystać w obiektach pod dachem.

kiedy nad Bałtyk- Ustka 2022 przed sezonem

Albo do Władysławowa, które oferuje dostęp do Bałtyku z dwóch stron – od Zatoki Gdańskiej i otwartego morza – i jest też świetną bazą wypadową na Półwysep Helski. Północne Kaszuby to również Dwory i Pałace, które ubogacają lokalny krajobraz od wielu lat. Obecnie część z nich udostępniona turystom pełni funkcję hotelową, gastronomiczną czy muzealną, odbywają się w nich liczne wydarzenia kulturalne, które przyciągają odwiedzających przez cały rok.

Władysławowo poza sezonem 2022 kiedy jechać opinie Bałtyk

Warto też odwiedzić Krynicę Morską, na drugim krańcu polskiego wybrzeża, którą można zwiedzić rowerem, korzystając z trasy R10. Albo po prostu odpocząć na jednej z piaszczystych plaż Mierzei Wiślanej. Urokliwa Krynica Morska jest miejscem, gdzie można zagubić się w relaksujących okolicznościach wszechobecnej tu natury i choć na krótko zapomnieć o zgiełku wielkiego miasta.

Latarnia Krynica- Poza sezonem Bałtyk kiedy jechać opinie 2022

Zatem, może spontaniczny wyjazd nad Bałtyk?

O atrakcjach tych trzech nadbałtyckich miejscowości dowiesz się więcej na stronie www.czasnabaltyk.eu, na której dostępne są również oferty obiektów, honorujących Bon Turystyczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *