Czerwiec z dzieckiem nad morzem?

czerwiec z dzieckiem nad morzem opinie

Dlaczego warto wybrać się nad morze w czerwcu? Powodów jest sporo! Brak tłoku, znacznie niższe ceny, najdłuższe dni w roku, a i pogoda ostatnio w tym okresie była najprzyjemniejsza.

Z roku na rok przybywa zwolenników wypoczynku nad Bałtykiem tuż przed głównym sezonem turystycznym. Czerwiec to doskonały miesiąc na rodzinny wypoczynek. W tym czasie jeszcze nie doświadczycie korków w nadmorskich miejscowościach, w restauracjach i na plaży pełen luz, a i ceny są zdecydowanie atrakcyjne. gdzie w czerwcu z dzieckiem nad morze Bałtyk opinie forum

Lipiec to najbardziej oblegany miesiąc nad morzem, jednak okazuje się, że statystyczne to najbardziej deszczowy letni miesiąc. A pogoda w czerwcu? Ta ostatnimi laty rozpieszczała, a gdy dodamy długość dnia - 21 czerwca dzień trwa aż 16 godz. 46 min, podczas gdy tego samego dnia w sierpniu już tylko 14 godz. 21 minut.

Sprawdź: Czerwiec z animacjami dla dzieci taniej!

Gdzie w czerwcu z dzieckiem?

770 km - tyle wynosi linia brzegowa Polski! Mieliście tego świadomość? Do wyboru jest więc bardzo dużo miejsc, od popularnych kurortów turystycznych, po miejsca, w których będziecie zupełnie sami. Pamiętajcie, że wybór lokalizacji może się okazać kluczowy, jeśli szukacie alternatywnych atrakcji w razie "niepogody". Warto wówczas wybrać te miejscowości, które oferują w okolicy sporo atrakcji. Jednymi z najbardziej atrakcyjnych są zdecydowanie okolice Półwyspu Helskiego (sprawdź: Półwysep Helski -atrakcje do 30 km), jeśli dodacie do tego bliskość bardzo ciekawego Trójmiasta, wówczas nie ma możliwości, aby Wasz urlop był nieudany. W czerwcu nie musicie bać się tłoku na plażach czy większych korków - to jeszcze zwykle w miarę spokojny czas na rodzinny wypocznek.

Spokojne miejscowości nad Bałtykiem

 

Pomimo, że w czerwcu nawet popularne nadmorskie miejscowości nie są jeszcze głośne czy zatłoczone, to prawdziwą cieszę znajdziecie w wioskach i małych miejscowościach. Tam czeka na Was wyłącznie bliskość z naturą i wypoczynek z dala od "komercjalizacji i cywilizacji". Pamiętajcie jednak, że w razie "niepogody" w okolicy nie będzie zbyt wielu atrakcji. Wśród polecanych  kameralnych miejscowości nadmorskich warto wyróżnić takie jak: Poddąbie, Pustkowo, Piaski, Kopalino, Sarbinowo, Kadyny czy Rogowo. Polecamy także nasz przewodnik 10 spokojnych miejscowości nad morzem.

_spokojne miejscowości nad Bałtykiem czerwiec z dziećmi opinie

Sprawdźcie polecane: Noclegi nad morzem przyjazne dzieciom

   

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *