Ceny transportu w Londynie! Jak się poruszać? Jakie zniżki dla dzieci?

Transport po Londynie- Ceny

Londyn nie należy do najtańszych miast w Europie. Bogactwo atrakcji miasta przyciąga miliony turystów. jak zatem najlepiej poruszać się po mieście? Jakie bilety wybrać? Korzystać z metra czy autobusów? Jakie zniżki mają dzieci? Już podpowiadamy!

Po mieście sprawnie i szybko można poruszać się metrem, autobusami, kolejką DLR czy pociągami, dodatkowo możemy wypożyczyć rower z samoobsługownych stanowisk. Wiele atrakcji możemy odwiedzić również na piechotę, planując całodzienny spacer.

jak poruszać się po Londynie-ceny transportu 2015

Gdy wybieracie się na weekend w Londynie najwygodniej wykupić tzw. „Visitor Oyster Card” na dowolnej stacji metra – to karta „przedpłacona” (bilet na wszystkie rodzaje transportu). Wpłacacie 5 funtów depozytu + kwota doładowania, wszystko czego nie wykorzystacie zostanie Wam zwrócone razem z depozytem po oddaniu kart. Korzystanie z tej formy biletu gwarantuje Wam najniższe stawki. W strefie 1 wydacie maksymalnie £6.40/dziennie podróżując bez limitu metrem i autobusami, lub tylko £4.40 na nielimitowane korzystanie z autobusów (dla porównania: papierowy "Travel Card" - czyli bilet całodniowy na wszystkie środki transportu to koszt aż £12.00). Co ważne dzieci poniżej 11 lat podróżują bezpłatnie.  Należy pamiętać, że transport w Londynie podzielony jest na 9 stref, gdzie strefa 1 i 2 to centrum Londynu. 

Najszybszą formą transportu jest oczywiście metro. London Underground liczy obecnie 12 linii i aż 275 stacji. Mapę metra znajdziecie tutaj. Poruszanie się typowymi dla Londynu autobusami piętrowymi to też wygodny środek komunikacji (pod warunkiem, że w godzinach szczytu nie chcecie przejechać z jednego końca miasta na drugi). Podróż wszystkimi środkami transportu po Londynie wygodnie zaplanujecie na oficjalnej stronie Transport of London.