Makieloki – dzieci i podróże

W cyklu „Z bloga wzięte” mamy dla Was kolejne inspirujące miejsce w sieci. Tym razem świeży blog „Makieloki – dzieci i podróże”.

Ania z mężem to zaprawieni "backpackersi" – wspólnie zwiedzili m.in. Wietnam, Kambodżę czy Gruzję. Od czterech lat są rodzicami, a od kilku miesięcy podwójnymi rodzicami. Swoim podejściem udowadniają, że możliwe jest godzenie pasji poznawania świata wraz z byciem odpowiedzialnym rodzicem. Są miejsca do których podróżują tylko we dwoje (np. podróż po Rumunii autostopem, czy Wietnam), jednak jest coraz więcej miejsc, do których podróżują wspólnie, chcąc zarazić dzieci podróżniczą pasją.

makieloki i podroze blog

Ania, z wykształcenia socjolog, świetnie opisuje nie tylko odwiedzone miejsca, a przede wszystkim wyzwania przed jakimi stoją podróżujący rodzice. Wbrew pozorom, czasami największym wyzwaniem jest przekonać innych (np. dziadków), że 1000 km samochodem z rocznym dzieckiem to nie „mission impossible”. Trzymamy kciuki za rozwój bloga i już czekamy na kolejne relacje z wspólnych podróży na https://makieloki.wordpress.com/

makieloki i podroze z dziecmi blog