Centrum Poznawcze Hali Stulecia Wrocław

atrakcje dla dzieci Wrocław

Najlepszy sposób, by poznać wszystkie tajemnice Hali Stulecia – prawdziwej ikony Wrocławia, obiektu wyjątkowego w skali światowej.

Centrum Poznawcze Hali Stulecia jest stałą ekspozycją wykorzystującą multimedia i interaktywne urządzenia. Historia i architektura prezentowane są tu w sposób niezwykle atrakcyjny, w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni kuluarów. Hala Stulecia to jeden z najważniejszych zabytków Wrocławia, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a jednocześnie kultowe już dzieło modernistycznej architektury. Została zbudowana na Wystawę Stulecia w latach 1911-1913. W momencie powstania jej kopuła posiadała największą na świecie rozpiętość. Do dzisiaj gości wiele wydarzeń kulturalnych i sportowych, a także urzeka Wrocławian i turystów swoją surową i piękną bryłą.

rodzinne atrakcje Wrocław hala stulecia dla dzieci centrum poznawcze

Na terenie Centrum Poznawczego udostępnionych jest ponad 600 zdjęć i wizualizacji, elektroniczne mapy, ekrany dotykowe, makiety, gry i inne nowoczesne technologie audiowizualne służące popularyzowaniu wiedzy na temat genezy powstania i przemian hali. Jest tu również Pokój Historyczny, który przybliża sylwetki architekta Maxa Berga i innych twórców hali oraz ważnych postaci z historii Wrocławia. Na miejscu można też zobaczyć Panoramę Plastyczną Dawnego Lwowa – olbrzymia makieta budowana przez 10 lat. Poza tym odbywają się tu różnego rodzaju warsztaty i projekty edukacyjne, jak Dziecięce Studio Architektury.

hala stulecia atrakcje dla dzieci centrum poznawcze Wrocław

Zwiedzanie Centrum Poznawczego można połączyć ze zwiedzaniem wnętrza Hali, a także wynająć przewodnika. Tereny Wystawowe wokół hali są również bardzo atrakcyjne. Mieści się tam m.in. park, Ogród Japoński oraz Fontanna Multimedialna.

Hala Stulecia Wrocław atrakcje dla dzieci

Godziny otwarcia Centrum Poznawcze Hali Stulecia

Sezon letni (kwiecień-październik)

poniedziałek-czwartek – 10.00-18.00

piątek-sobota – 10.00-18.00

niedziela – 10.00-18.00

Sezon zimowy (listopad – marzec)

poniedziałek-piątek – 9.00-17.00

sobota-niedziela – 9.00-17.00

Bilety można kupić najpóźniej na pół godziny przed zamknięciem.

Centrum Poznawcze Hala Stulecia Wrocław atrakcje

Sprawdź również:

Wrocław najlepsze atrakcje dla dzieci

Centrum Poznawcze Hali Stulecia

ul. Wystawowa 1

51-618 Wrocław

Najlepsze atrakcje dla dzieci w Polsce

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *