Centrum Poznawcze Hali Stulecia Wrocław

atrakcje dla dzieci Wrocław

Wrocław to niezwykle ciekawy zakątek naszego kraju, a będąc na miejscu, warto nie tylko poznać najważniejsze punkty tego miasta, ale i dowiedzieć się nieco więcej o jego kluczowych punktach. Najlepszy sposób, by poznać wszystkie tajemnice Hali Stulecia – prawdziwej ikony Wrocławia, obiektu wyjątkowego w skali światowej. Sprawdźcie co oferuje wrocławskie Centrum Poznawcze Hali Stulecia i być może... przekonajcie się do jego odwiedzenia! 

Centrum Poznawcze Hali Stulecia jest stałą ekspozycją wykorzystującą multimedia i interaktywne urządzenia związane wspólną tematyką. Historia i architektura prezentowane są tu w sposób niezwykle atrakcyjny, w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni kuluarów. Hala Stulecia to jeden z najważniejszych zabytków Wrocławia, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a jednocześnie kultowe już dzieło modernistycznej architektury. Została zbudowana na Wystawę Stulecia w latach 1911-1913. W momencie powstania jej kopuła posiadała największą na świecie rozpiętość. Do dzisiaj gości ono wiele wydarzeń kulturalnych i sportowych, a także urzeka Wrocławian i turystów swoją surową i piękną bryłą. I wiecie co - nie ma się czemu dziwić!

rodzinne atrakcje Wrocław hala stulecia dla dzieci centrum poznawcze

Na terenie Centrum Poznawczego do waszej dyspozycji udostępnionych jest ponad 600 zdjęć i wizualizacji... a to nie wszystko! elektroniczne mapy, ekrany dotykowe, makiety, gry i inne nowoczesne technologie audiowizualne służące popularyzowaniu wiedzy na temat genezy powstania i przemian hali. Swoje miejsce znalazł tu również Pokój Historyczny, który przybliża sylwetki architekta Maxa Berga i innych twórców hali, w której będziecie się znajdować oraz ważnych postaci z historii Wrocławia. Na miejscu można też zobaczyć Panoramę Plastyczną Dawnego Lwowa – naprawdę olbrzymią makietą budowaną przez uwaga - 10 lat! Poza tym odbywają się tu różnego rodzaju warsztaty i projekty edukacyjne, jak Dziecięce Studio Architektury.

hala stulecia atrakcje dla dzieci centrum poznawcze Wrocław

Zwiedzanie Centrum Poznawczego można połączyć ze zwiedzaniem wnętrza Hali, a także wynająć przewodnika. Nie zapomnijmy także o tym, że tereny wystawowe wokół hali są również bardzo atrakcyjne. Mieści się tam m.in. park, Ogród Japoński oraz Fontanna Multimedialna. Kiedy skończycie swoją wizytę w tym miejscu, warto również przejść się wokół samej hali.

Hala Stulecia Wrocław atrakcje dla dzieci

Cennik Centrum Poznawcze Hali Stulecia

bilet normalny bilet ulgowy bilet grupowy bilet rodzinny wejście bezpłatne
Wystawa multimedialna 12 zł 9 zł 8 zł 30 zł 0 zł
Wystawa multimedialna Zwiedzanie Hali Stulecia 14 zł 11 zł 10 zł 35 zł 0 zł

Godziny otwarcia Centrum Poznawcze Hali Stulecia

  • Czwartek - niedziela w godzinach 10:00-18:00
Centrum Poznawcze Hala Stulecia Wrocław atrakcje

Centrum Poznawcze Hali Stulecia - lokalizacja

Centrum Poznawcze Hali Stulecia znajdziemy na ulicy Wystawowej 1 we Wrocławiu. Dokładną lokalizację tej atrakcji znajdziecie na mapce poniżej.

Sprawdź również:

Wrocław najlepsze atrakcje dla dzieci