Jaka sukienka dla dziewczynki przyda się na wyjazd?

Przed wyjazdem dobrze zastanowić się nad wyborem ubrań, które dziecko powinno zabrać. Wiadomo, że na wycieczki, urlopy i inne wyjazdy najlepiej sprawdzają się sprawdzone i komfortowe ciuchy. Czy jednak warto zabierać sukienkę? A jeśli tak, to jaki model sukienki dla dziewczynki sprawdzi się najlepiej poza domem?

sukienka dla dziewczynki

Nie przesadzaj z ilością

To dobra rada, która uchroni przed zabieraniem na wyjazd zbyt wielu ubrań. Oczywiście ilość sukienek, które warto zabrać dla dziecka zależy ściśle od tego gdzie i na jak długi czas wyjeżdżamy. Na dwutygodniowe wakacje w ciepłych krajach wręcz należy zabrać więcej sukienek, bo po prostu będą najwygodniejszym ubraniem na takim wyjeździe. Jednak zawsze trzeba dopasować ilość bagażu to okresu wyjazdu i przewidywanych aktywności. Jeśli córka ma z tym problem i chciałaby zabrać zbyt wiele sukienek, musimy jej wyjaśnić, że nie będą jej potrzebne.

Sukienki na wakacje

Jak już wskazaliśmy, na urlop warto zabrać dziecięce sukienki. Zwróć uwagę na lekkie materiały, które zapewnią komfort termiczny nawet w gorący dzień. Sukienka powinna przepuszczać powietrze, dobrze chłonąć wilgoć i szybko wysychać. Materiał powinien być delikatny, miękki, cienki. Latem łatwo o podrażnienia, ważne więc by materiał był bezpieczny. Doskonale sprawdzi się muślin bawełniany. Sukienka z tego surowca spełni wszystkie wymagania stawiane strojowi na lato. Dodatkowo rękawki w typie motylków będą chronić ramiona przed słońcem. Dobrą informacją, która jest dość ważna przy wyborze sukienki dla dziewczynki na wyjazd, jest fakt, że muślinu nie trzeba prasować. To dobre rozwiązanie, kiedy na wyjeździe nie mamy takich możliwości. Dodatkowo sukieneczkę można przeprać jeśli zajdzie taka potrzeba, a model wyschnie bardzo szybko. To zdecydowanie propozycja warta rozważenia, zajmuje mało miejsc w walizce i jest bardzo praktyczna.

Na zimowe wyjazdy

Choć na ferie i zimowe szaleństwa należy zabrać przede wszystkim ciepłe ubrania na stok, to sukienka też może się przydać. Czasem na wyjeździe także trzeba się ładnie ubrać. Rodzinny obiad czy kolacja wymaga nieco innej oprawy niż odzież sportowa. W tym przypadku sprawdzi się sukienka z długim rękawem, warto też wybrać grubszy, zimowy model. Nasza propozycja to sukienka z meszkiem. Jest ciepła, przyjemny meszek wewnątrz daje poczucie komfortu, a luźny krój pozostawia swobodę ruchów. Można ją zestawić z rajstopami lub legginsami.

O czym pamiętać wybierając sukienkę na wyjazd?

Na wyjazdach najczęściej dobrze sprawdzają się proste i znane rozwiązania. Nie warto pakować na wyjazd nowych ubrań, nie wiemy bowiem, czy przypasują dziecku. Dużo lepsza będzie znana i lubiana sukienka, w której dziewczynka czuje się komfortowo. Nie uciska jej, nie spada, ma odpowiednią długość. Zabranie niewygodnych ciuchów na wyjazd do bardzo zły pomysł. Jeśli więc nie możecie się zdecydować, które sukienki zabrać, zdecydujcie się na model, który córka najchętniej zakłada w domu. W końcu dzieje się tak nie bez powodu. Sukienka dla dziewczynki na wyjazd przyda się w wielu okolicznościach, zarówno latem, jak i zimą. Dobrej jakości sukienka posłuży podczas zwiedzania, podczas uroczystości na wyjazdach i na co dzień. Nie zawsze przecież wchodzimy na szczyty, a do codziennych czynności sukienki nadają się bardzo dobrze, trzeba tylko zabrać odpowiednie modele.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *