Bunkry i fortyfikacje Hel i okolice-Szlak Historii Militarnej

Szlak Historii Militarnej Kaszubów Północnych opinie

Półwysep Helski i Kaszuby Północne to nie tylko wspaniałe miejscowości wakacyjne. To również bogata historia, często związana z wielkimi wydarzeniami.

Po zwiedzaniu zapraszamy na atrakcje dla dzieci Port Rumia

Uwielbiane przez turystów Kaszuby Północne znane są z pięknej przyrody, plaż i doskonałych warunków do wypoczynku. Ale wielowiekowa tradycja tych ziem, która zachwyca tak wielu przyjezdnych, jest z całą pewnością wynikiem długiej i niełatwej historii. Wystarczy wspomnieć choćby walkę ze Szwedami w Pucku podczas potopu w 1655 roku lub bohaterską obronę Helu na początku II wojny światowej, gdzie obrońcy skapitulowali jako jedni z ostatnich w kraju. Odcisnęła ona swoje piętno na tutejszych wsiach i miastach, zostawiając wiele śladów materialnych i niematerialnych. Można je poznać dzięki dobrze oznaczonemu Szlakowi Historii Militarnej Kaszub Północnych.

Sprawdź: Półwysep Helski i okolice - atrakcje dla dzieci

atrakcje szlak militarny Hel bunkry fortyfikacje zwiedzanie

Szlak jest przeznaczony dla zmotoryzowanych, ale poszczególne jego etapy można też pokonywać na rowerze lub pieszo. Łącznie umieszczono na nim ponad 80 obiektów z terenu powiatu puckiego. Odbywając podróż po zabytkach, miejscach bitew, obiektach militarnych, pomnikach czy muzeach możemy lepiej przyswoić sobie ważne wydarzenia historyczne związane z wojskowością. Obok znanych atrakcji, jak Muzeum Obrony Wybrzeża w Helu, Hallerówka we Władysławowie czy fortyfikacje na Półwyspie Helskim, pojawiają się też mniej oczywiste, m.in. pozostałości bazy lotniczej w Pucku, pomnik upamiętniający lądowanie floty Zygmunta III Wazy w Lisim Jarze obok Jastrzębiej Góry czy nawet obiekty poligonu torpedowego na wodach Zatoki Puckiej.

Zobacz mapę fortyfikacji i atrakcji na Szlaku Militarnym:

mapa fortyfikacji hel bunkry szlak militarny

Kliknij w mapę aby powiększyć

Zwiedzaliście już któryś z obiektów na Szlaku Historii Militarnej Kaszub Północnych? Podzielcie się swoimi opiniami.

Dodaj komentarz

Connect with:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *