Bunkier Wisła – Toruń

Macie ochotę na spory zastrzyk adrenaliny i atrakcję zupełnie inną od tych, które już znacie? A może byliście już w Toruniu kilka razy i znużyły was dobrze znane miejsca! Mamy więc dla was świetną propozycję! Koniecznie odwiedźcie Bunkier Wisła w Toruniu, gdzie macie możliwość doświadczenia prawdziwego nalotu! Gotowi na takie emocje? Sprawdźcie więc dalszą część przygotowanego przez nas artykułu i koniecznie odwiedźcie tą atrakcję w wolnym czasie! Zapraszamy do lektury!

Bunkier Wisła w Toruniu – atrakcje

Historia omawianego dziś bunkru w Toruniu sięga już 1943 roku. Zbudowany on został z lanego betonu i prefabrykatów – na starcie był on betonową szczeliną przeciwlotniczą LSDG, mogącą pomieścić sto osób. Na całość składają się zygzakowaty korytarz, dwa przedsionki, wyjście ewakuacyjne z drabiną i szybem, oraz  dwóch suchych latryn. Obecnie Bunkier Wisła jest wspaniałą atrakcją turystyczną, oferującą niezapomniane przeżycia i możliwość cofnięcia się w czasie do czasów trwania wojny!

Sprawdź też:
–> Toruń – atrakcje dla dzieci <–

Warto też wspomnieć o innej kwestii, gdyż w Bunkrze Wisła mamy możliwość przeżycia symulacji nalotu bombowego! Na własnej skórze poczujemy namiastkę tego, przez co niegdyś przechodziła ludność w naszym kraju i nie tylko! Usłyszymy przerażające dźwięki syren alarmowych, odgłosy silników bombardujących nas samolotów, a także dźwięki samych wybuchów bombowych. To naprawdę robi niemałe wrażenie i to nie tylko na dzieciach! O to, aby zagrożenie stało niemalże namacalne i możliwie najbardziej realistyczne – dbają specjalni, doskonale przygotowani animatorzy. Z całą pewnością jest to jedyna taka atrakcja w Toruniu, która dostarczy nam niezapomnianych wrażeń, szczególnie w gronie najbliższej rodziny!

Bunkier Wisła oferuje nam także interesującą grę miejską, której fabuła osadzona jest w czasach II Wojny Światowej. Na własnej skórze możemy poczuć strach i inne emocje towarzyszące mieszkańcom okupowanego miasta. Wspomniana gra miejska skierowana jest do grup zorganizowanych powyżej 12 osób, więc jest to doskonały pomysł, gdy dotrzecie na miejsce w większej grupie.

Gotowi na taką dawkę adrenaliny? Odwiedźcie Bunkier Wisła w Toruniu przy najbliższej okazji!

Bunkier Wisła – cennik

  • Bilet wstępu – 5 zł od osoby.

Bunkier Wisła – godziny otwarcia

  • Bunkier Wisła w Toruniu czynny jest codziennie od godziny 10:00 do godziny 18:00.
  • Pokazy odbywają się co 20 minut od godziny 10:20, z przerwą techniczną w godzinach: 15:00 – 15:40.
  • Pokazy odbywają się przy minimum pięciu chętnych osobach.

Bunkier Wisła – lokalizacja

Poniżej znajdziecie dokładną lokalizację Bunkra Wisła w Toruniu.  Jest on położony tuż obok Starówki, niedaleko wylotu ul. Ducha Świętego na Bulwar Filadelfijski.

Sprawdźcie też nasz artykuł o lokalnych atrakcjach: