Biało czerwone piramidy w Egipcie, Burj Khalifa w Dubaju czy Krzywa Wieża w Pizie

Wyjątkowe święta przed nami! 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę powinno być zauważone na całym świecie. Okazuje się, że 30 budynków-symboli rozbłyśnie 11 listopada na biało-czerwono. Takie inicjatywy bardzo lubimy!

podswietlone budynki na dzień niepodleglości

Zwykle to jedne z najchętniej odwiedzanych miejsc na świecie, jednak w przypadku bardzo ważnych wydarzeń czy rocznic, dają też możliwość wyrażenia wsparcia czy jedności z daną sprawą. Mowa tu o popularnych budynkach takich jak Krzywa Wieżą w Pizie, piramidy egipskie czy jeden z symboli Dubaju - najwyższy budynek Burj Khalifa. Na biało-czerwono podświetlona zostanie również figura Chrystusa w Rio de Janeiro, a w Meksyku Anioł Niepodległości. Łącznie aż 30 wyjątkowych budowli na całym świecie zamieni się naszymi barwami narodowymi.

Mogę zdradzić, że 11 listopada między innymi figura Chrystusa w Rio de Janeiro będzie podświetlona na biało-czerwono, również Krzywa Wieża w Pizie, piramidy egipskie. Tych obiektów będzie ponad 30 na całym świecie. Burdż Chalifa w Zjednoczonych Emiratach Arabskich - jeden z najwyższych budynków na świecie - powiedział na antenie TVP Wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk 

A Wy co sądzicie o takim uczczeniu naszego święta? Czekamy na komentarze na Facebooku.

Czytaj również: Najładniejsze Jarmarki Bożonarodzeniowe w Polsce