Białka Tatrzańska – atrakcje dla dzieci

bialka tatrzanska dla dzieci atrakcje
Białka Tatrzańska to bez wątpienia jedno z tych miejsc, których nie trzeba nikomu przedstawiać. Ta niewielka wioska, położona o 20 kilometrów od Zakopanego, od lat stanowi prawdziwą mekkę dla miłośników sportów śnieżnych. jak się jednak okazuje...w Białce jest co robić, nawet jeżeli aktualnie z jakiegokolwiek powodu nie możecie zjeżdżać po stokach! Sprawdzimy więc w dzisiejszym artykule: jakie atrakcje dla dzieci (i nie tylko) warto zobaczyć w Białce Tatrzańskiej!

Wyciągi narciarskie Białka Tatrzańska

Naturalnie, naszą listę atrakcji dla dzieci w Białce nie sposób nie rozpocząć od stoków i wyciągów narciarskich obecnych na miejscu. Rodzice podróżujący z dziećmi na pewno docenią różnorodność dostępnych tras — od tych dla absolutnie początkujących, aż do takich średniozaawansowanych, gdzie można naprawdę sprawdzić, lub nieco podszkolić swoje umiejętności w jeździe na nartach, lub snowboardzie. Wyciągi w Białce (a jest ich naprawdę dużo) mają pewną zaletę — na znaczą część z nich można wejść z pomocą jednego karnetu. Takie rozwiązanie jest zdecydowanie cenione przez rodziców, a zwłaszcza ich portfele. Podczas wyprawy do Białki Tatrzańskiej, musicie odwiedzić:
  • Ośrodek Narciarski Bania (świetny dla początkujących)
  • Wierch Horników 
  • Wyciąg narciarski Zebra (jedna z tras osiąga tu aż 750 metrów, a na dodatek można się tu przejechać skuterem śnieżnym)
  • Wyciąg narciarski Kaniówka
Jeżeli jednak dopiero rozpoczynacie swoją przygodę ze snowboardem czy nartami i nie macie jeszcze swojego sprzętu, to nie martwcie się. W Białce bardzo łatwo znaleźć wypożyczalnie profesjonalnych nart i desek, na których będziecie mogli spróbować swoich sił!

Terma Bania

Po zabawie na stoku warto nieco się zrelaksować — a trudno o lepsze miejsce do wypoczynku niż Terma Bania! Jest to nic innego jak sporej wielkości kompleks basenów wewnętrznych i zewnętrznych wypełnionych wodą termalną, której zdrowotne właściwości są naprawdę pożądane! Co więcej, temperatura panująca tu jest zgoła inna niż w tradycyjnych basenach — ma ona nawet 38 stopni Celsjusza! Właśnie dlatego, nie możemy się dziwić popularności tego miejsca, szczególnie że woda tu obecna działa pozytywnie na nasze zdrowie! A jak to możliwe? Otóż to proste — w termalnej wodzie znajdziemy duże stężenie, chociażby magnezu, żelaza, krzemionki, potasu czy wapnia. Kąpiel w tak wzbogaconej wodzie przynosi naprawdę dużo korzyści. Zauważymy wtedy, że nasza skóra, jak i cały organizm będą czuły się lepiej! terma-bania-atrakcje-białka-tatrzańska-dla dzieci Sam kompleks Terma Bania jest bardzo ciekawie podzielona na dwie niezależne strefy – zabawy i relaksu. Jak można się domyślić, pierwsza z nich przeznaczona jest dla wszystkich pragnących nieco zaszaleć na dostępnych atrakcjach takich jak chociażby spore zjeżdżalnie fala czy bicze wodne, a druga ma na celu zapewnienie komfortu i ciszy. Na miejscu znalazł się także kącik dla absolutnie najmłodszych dzieci, gdzie woda jest płytka, a same atrakcje są dostosowane do ich wzrostu i wieku. Tak naprawdę nie ma się tu, kiedy nudzić!

Sprawdźcie także:

Terma Bania – Białka Tatrzańska

Lodowy Zamek Białka Tatrzańska

W zimowe miesiące, na terenie wspomnianych przed chwilą Term Bania znajduje się Lodowy Zamek. Ta konstrukcja wykonana w pełni z lodu to fenomenalna atrakcja dla najmłodszych, szczególnie gdy w weekendy są organizowane przeróżne przedstawienia! Obejrzenie rzeźb czy malowideł lodowych może być czymś, co maluchy zapamiętają na długo!

Szczyt Kotelnicy

Będąc w Białce Tatrzańskiej, nie sposób nie oprzeć się także pokusie obejrzenia panoramy szczytów Tatr. Świetnym takim miejscem może być szczyt Kotelnicy, na który wjedziecie wyciągiem. To tutaj możecie zrelaksować się i patrzeć z zachwytem na okoliczne szczyty. Przy okazji, to także świetne miejsce na przekąskę, gdyż na miejscu znajdziemy także! kotelnica -atrakcje-białka-tatrzańska-dla dzieci

Dom do góry nogami Białka Tatrzańska

W Polsce, jak i na świecie naprawdę nie brakuje tego typu atrakcji. W domu do góry nogami sufit stanie się podłogą, a podłoga sufitem! To miejsce jest doskonałe dla rodzin z dziećmi — na pewno każdy będzie miał tu ubaw po pachy, gdy będzie starał się pójść w głąb któregokolwiek pomieszczenia. Tutaj wasze zmysły naprawdę oszaleją! Przy okazji, zdjęcie w takim miejscu stanowić będzie doskonałą pamiątkę!

Śnieżny labirynt

Białka Tatrzańska pełna jest ciekawych atrakcji, szczególnie w sezonie zimowym. Do takich należy bez wątpienia zaliczyć także… śnieżny labirynt! Wykonany ze śniegu labirynt jest naprawdę świetną atrakcją i mimo swoich niewielkich rozmiarów, stanowi ciekawą odskocznię od zjeżdżania na nartach lub desce. Jest to zabawa przeznaczona raczej dla najmłodszych, gdyż trudność tego labiryntu nie powinna być trudnością dla dorosłych. Na końcu labiryntu znajdziemy także górkę, z której można zjeżdżać na dostępnych na miejscu jabłuszkach czy materacach! Obowiązkowo odwiedźcie tę atrakcję.

Polecamy: Noclegi w górach dla rodzin z dziećmi

Turystyka rowerowa w Białce Tatrzańskiej

W samej Białce Tatrzańskiej nie brakuje także opcji do turystyki rowerowej. Obecna tu ścieżka rowerowa zachęca do wypraw w okoliczne miejscowości czy też wzdłuż pobliskich wierchów. Jeżeli macie ochotę na dłuższą wyprawę, to polecamy wam trasę od Bukowiny Dolnej do Trybsza, skąd już bardzo niedaleko do samej Białki. Oczywiście to zaledwie jedna z nich, a na mapie tras turystyczno-sportowych możecie znaleźć taką propozycję, która dostosowaną będzie do waszych potrzeb!

Escape Room Białka Tatrzańska

Opcjonalnie, gdy pogoda na zewnątrz nie będzie zachęcała do aktywności na świeżym powietrzu, pamiętajcie o tym, że w Białce znajdziemy także Real Escape Games, czyli escape room. Jeżeli nigdy nie braliście udziału w takiej zabawie, to już tłumaczymy wam zasady! Zostaniecie zamknięci w pokoju pełnym zagadek i łamigłówek, a waszym celem będzie znalezienie sposobu na wyjście z niego. To świetna zabawa dla całych rodzin, gdyż przetestujecie tu swoją współpracę, spryt i nie tylko! Sami więc widzicie, że wyjazd do Białki Tatrzańskiej wcale nie musi polegać wyłącznie na jeżdżeniu na nartach czy snowboardzie. Niezależnie czy wpadacie tu na weekend, czy na dwa tygodnie, to mamy nadzieję, że spędzicie tu czas w ciekawy i wartościowy sposób.

Oczywiście czekamy na to, aż podzielicie się z nami swoimi wspomnieniami z tej podhalańskiej miejscowości!

Dajcie znać w komentarzach!