Atlas. Kto lata dookoła świata? Zwiedzaj świat z samolotami Super Wings

[Patronat Dzieckowpodrozy.pl]

Twoje dziecko uwielbia poznawać świat? Teraz może to zrobić w towarzystwie wesołych samolotów Super Wings w książce "Atlas. Kto lata dookoła świata?". Dzięki książce w atrakcyjny sposób przekażecie dzieciom wiedzę o świecie, doskonale się przy tym bawiąc. Może to świetny pomysł na prezent na zbliżające się Święta?

atlas dla dzieci kto lata do okoła świata super wings

W towarzystwie znanych z serialu bohaterów dzieci poznają wiele niesamowitych zakątków naszej planety. „Atlas” zawiera piękne ilustracje, najważniejsze informacje o krajach i zamieszkujących je narodach, a także ciekawostki geograficzne i kulturowe. Uzupełnieniem jest słowniczek zawierający najczęściej używane zwroty w innych językach. Dodatkową atrakcję stanowią rozkładane mapy oraz naklejki – dzięki nim „podróżowanie” i odkrywanie świata stanie się jeszcze ciekawsze.

Lektura tej książki to znakomity pomysł, jak zainteresować dzieci podróżowaniem i odkrywaniem świata, a także pokazać im różnorodność naszej planety. „Atlas” rekomenduje Piotr Gaszyński – z wykształcenia mgr ochrony środowiska, z zawodu pilot wycieczek zagranicznych, a z zamiłowania – podróżnik i przyrodnik.

atlas dla dzieci kto lata do okoła świata super wings 3

Bogactwo przekazanych informacji pomaga zrozumieć maluchom, jak bardzo niejednolity jest świat i że wszędzie mieszkają dzieci takie jak one, mimo że różnią się kolorem skóry, mówią innym językiem lub wyrastają w odmiennej kulturze. Super Wings podczas misji odwiedzają dzieci wielu narodowości, bawią się z nimi i niosą pomoc, jednocześnie ucząc najmłodszych czytelników tolerancji.

„Atlas. Kto lata dookoła świata?” nie tylko zapewnia pozytywne wrażenia estetyczne i poszerza wiedzę, ale też pomaga otworzyć oczy na rozmaitość świata i zachwycić się jego pięknem”.

Patronat medialny nad książką objęli: TVP ABC, CzasDzieci.pl, Dzieckowpodrozy.pl.