Akwarium Wodny Świat w Zoo w Opolu

akwarium Opole wodny świat zoo atrakcje
Świat zwierząt jest dla dzieci niezwykle ciekawy, dlatego warto zabrać swoją pociechę do zoo i pokazać jej różnorodność gatunków zwierząt i roślin. Jeśli wybierasz się w podróż z rodziną w okolice Opola, koniecznie odwiedź zoo, w którym można podziwiać piękne zwierzęta, w tym ryby, w nowo otwartym pawilonie “Wodny Świat”.

akwarium Opole Zoo opinie atrakcje z dzieckiem

Wodny Świat w ZOO Opole

Pawilon “Wodny Świat” to nowa inwestycja opolskiego ogrodu zoologicznego. Jego wielkie otwarcie miało miejsce 1 marca 2024 roku, tak więc jest to nowoczesny obiekt, w którym można podziwiać ryby z różnych zakątków świata, a także wiele rodzimych gatunków, które spotkamy w Polsce.

W budynku znajduje się siedem zbiorników o łącznej powierzchni 300 tysięcy litrów. W dwóch zbiornikach z wodą słodką można obserwować między innymi ryby z Amazonii i rzeki Kongo. W zbiornikach z wodą słoną zobaczymy ryby zamieszkujące rafę koralową oraz ryby ławicowe. Na szczególną uwagę zasługują akwaria z piękną rafą koralową. Dużą atrakcją, zwłaszcza dla dzieci, będą zbiorniki, w których pływają rekiny, arapaimy, arowany, będące największymi rybami morskimi. Warto przyjrzeć się także pięknym płaszczkom morskim karbogłowym i trygonom kolistym pochodzącym z Indochin. Wśród ciekawszych gatunków ryb można znaleźć także mureny – opolskie zoo zamieszkują najwięksi przedstawiciele tego gatunku na świecie – mureny cętkowane i mureny olbrzymie. 

zoo opole akwarium wodny świat atrakcje dla dzieci

Na terenie pawilonu znajduje się także zbiornik zewnętrzny (tzw. odrarium) wypełniony rodzimymi gatunkami ryb, które można spotkać w polskich rzekach i stawach. Wśród nich znajdziemy między innymi: sandacze, okonie, jesiotry, szczupaki, jazie, karasie, karpie, brzany i wiele innych. 

Opolskie akwarium robi wrażenie, jest to nowoczesny, piękny obiekt, który zapewnia niezapomniane wrażenia zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Dlaczego warto zabrać dziecko do Zoo?

Zwiedzanie Zoo to bardzo dobry pomysł na spędzenie leniwego popołudnia z rodziną. Dzieci mogą obserwować różnorodność zwierząt, ich zachowania oraz naturalne środowisko, w którym żyją. Takie doświadczenie wzbudza w maluchach ciekawość i daje im możliwość lepszego poznania świata. Dla wielu dzieci spotkanie z żywymi zwierzętami może być źródeł inspiracji, w ten sposób Twoja pociecha może odkryć prawdziwą pasję. Jest to również doskonała okazja do rozwijania empatii, wrażliwości i szacunku do zwierząt. Mały człowiek wielu rzeczy uczy się poprzez obserwację, wizyta w zoo może więc pomóc mu zrozumieć, że zwierzęta tak samo jak ludzie również mają uczucia i indywidualne potrzeby. Obserwowanie ryb w akwariach może być też pomocne w zrozumieniu znaczenia ekosystemów wodnych, a także wpływu człowieka na życie morskie. Dzieci mogą dowiedzieć się o zagrożeniach, jakie dotykają świat oceanów i mórz, oraz o konieczności ochrony przyrody. To może być wspaniała lekcja ekologii.

błazenek atrakcje zoo opole wodny świat akwarium

Morski świat zwierząt bardzo często jest przedmiotem zainteresowania dzieci, dlatego zabierając je do opolskiego zoo, bez wątpienia dostarczysz im niesamowitych wrażeń. Zwiedzanie ogrodu zoologicznego to doskonały sposób na rozbudzenie ich ciekawości, a także na spędzenie czasu na świeżym powietrzu, co jest ważne dla zdrowia i dobrej kondycji dzieci.

Sprawdź również:
Najlepsze atrakcje dla dzieci w Polsce [RANKING]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *