Miasteczko LEGOREDO®

Legoland Billund atrakcje

Odwiedzając duński LEGOLAND®, można przenieść się aż na Dziki Zachód, gdzie czeka mnóstwo niesamowitych przygód.

Miasteczko LEGOREDO® wykorzystuje formułę miasteczka westernowego, faktycznie trudno oprzeć się wrażeniu, że przenieśliśmy się w czasie i przestrzeni. Spotkani kowboje, Indianie i poszukiwacze złota są przyjaźni i chętnie bawią się z maluchami. Można też odwiedzić saloon i posłuchać muzyki country na żywo. Ale oprócz tego Dziki Zachód w Legolandzie obfituje w niezwykłe rozrywki, niespotykane nigdzie indziej.

Atrakcje Miasteczko LEGOREDO® LEGOLAND® Billund

Moc wrażeń w LEGOREDO zapewniają rozmaite atrakcje, wszystkie jednak połączone są motywem przewodnim Dzikiego Zachodu i dostarczają ogromnych emocji. Sprawdźcie, na co możecie tu liczyć.

LEGO® Canoe – zapierający dech w piersiach spływ indiańskim kanu, podczas którego podziwiać można piękną przyrodę i dzikie zwierzęta (z klocków Lego). Na koniec czeka na nas 3-poziomowy wodospad, a ostatni stopień to wielki, emocjonujący skok. Atrakcja dostępna dla wszystkich powyżej 120 cm wzrostu.

atrakcje dla dzieci Dania

Kopalnia Złota LEGOLDMINE® – tutaj poczujecie się jak prawdziwi poszukiwacze złota. Każdy może spróbować szczęścia i przesiewając piasek wydobyć z koryta rzeki Klondike mały samorodek. Potem za opłatą można przetopić go na pamiątkową monetę.

Legoland Billund atrakcje

Westernowa Przejażdżka – klasyczna karuzela dla dzieci, wciąż ciesząca się dużym powodzenie. Można przejechać się na malowanych konikach różnych maści. Z karuzeli mogą korzystać dzieci poniżej 150 cm wzrostu.

Westernowa przejażdżka Legoland

Wódz Długie Uszy (Chief Longears) – w wiosce indiańskiej czeka legendarny wódz, bawiący już kilka pokoleń dzieci, od samego początku Legolandu. Chętnie przyjmuje nowych członków do swojego plemienia i organizuje dla nich zabawy w swoim tipi. Można tu też kupić pióropusz i upiec chleb przy ognisku.

Wioska indiańska Legoland Billund

Nawiedzony Dom – wampiry, duchy i przerażające potwory wypełzają tu ze wszystkich zakamarków, trzeba też uważać na Szalonego Naukowca i jego dziwne eksperymenty. Podczas przejażdżki można się zgubić, a więc cały czas miejcie się na baczności. Dzieci powyżej 130 cm wzrostu mogą uczestniczyć w przejażdżce samodzielnie, dzieci pomiędzy 110 a 130 cm wzrostu wymagają opieki dorosłych.

Nawiedzony Dom Legoland Billund

Obok Nawiedzonego Domu znajduje się też miniaturowa replika Góry Rushmore (góry z podobiznami amerykańskich prezydentów wykutymi w skale) oraz postać legendarnego indiańskiego wodza Siedzącego Byka. W 1986 roku została wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa jako największa na świecie figura zbudowana z klocków LEGO®.