Muzeum dla Dzieci Warszawa

atrakcje dla dzieci Warszawa muzeum etnograficzne

Wiele muzeów chwali się, że posiada specjalnie przygotowaną ofertę dla najmłodszych, ale tylko jedno postanowiło podkreślić to samą nazwą. Etnograficzne Muzeum dla Dzieci potrafi wzbudzić w maluchach ciekawość i zainteresowanie. W dzisiejszym artykule sprawdzimy, czego możecie się spodziewać podczas odwiedzenia tego doprawdy unikalnego miejsca! Zaczynamy przygodę w warszawskim Muzeum dla Dzieci!

Sprawdź koniecznie: warszawa-z-dzieckiem-Smart-Kids-2023

Muzeum dla Dzieci im. Janusza Korczaka zostało otwarte w związku z 125. rocznicą powstania Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie. Dlatego też podstawą jego działalności jest ochrona polskiego i światowego dziedzictwa kultury. I choć może brzmi to nieco patetycznie, to jest niezwykle potrzebne w procesie edukacji dzieci. Nie obawiajmy się jednak, że nasze pociechy podczas wizyty w tym muzeum będą musiały siedzieć cicho i wysłuchiwać nudnawych wykładów. Przyjęcie za patrona najbardziej znanego obrońcy dzieci w końcu zobowiązuje.

Muzeum dla Dzieci w Warszawie

Atrakcje Muzeum dla Dzieci

Wystawy i spotkania organizowane przez Muzeum dla Dzieci cechuje nowoczesne podejście. W organizowanych tu zajęciach często uczestniczą rodzice wraz ze swoimi pociechami. Zapraszani są twórcy sztuki ludowej, plastycy, muzycy, a także podróżnicy, którzy opowiadają o życiu innych kultur. Dużą zaletą muzeum są organizowane cyklicznie imprezy tematyczne, jak SuperKOLBERG, nawiązujący nazwą do legendarnego polskiego etnografa Oskara Kolberga, opierający się m.in. na warsztatach plastycznych i muzycznych, a także grach i zabawach. Warto tez uczestniczyć w Rodzinnych Spotkaniach z Tradycją, które prezentują dzieciom i ich rodzicom obrzędowość związaną z polskimi świętami. Można też nauczyć się wyrobu tradycyjnych ozdób podczas Warsztatów Świątecznych. Organizuje się tu także Popołudnia w Muzeum, podczas których dowiemy się więcej na temat innych kultur oraz Etnoniedziele, łączące poznawanie zbiorów Muzeum Etnograficznego z warsztatami plastycznymi i zadaniami edukacyjnymi. Wszystko oczywiście podszyte dobrą zabawą.

Atrkacje dla dzieci Muzeum Etnograficzne w Warszawie

Ceny biletów Muzeum dla Dzieci Warszawa

  • indywidualne – 20 zł za jedno dziecko
  • rodzeństwo: drugie dziecko 10 zł
  • każde kolejne dziecko 5 zł (w cenie biletu dla dziecka bezpłatne zwiedzanie wystaw Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie dla dwóch opiekunów)
  • grupowe – 15 zł za jedno dziecko (min. 10 os. po wcześniejszej rezerwacji), opiekunowie bezpłatnie
  • Ostatni bilet sprzedawany jest na pół godziny przed zamknięciem muzeum

Godziny otwarcia Muzeum dla Dzieci Warszawa

Poniedziałek Muzeum nieczynne
Wtorek 9:00 – 15:00*
Środa 9:00 – 15:00* 15:00 – 18:00**
Czwartek 9:00 – 15:00*
Piątek 9:00 – 15:00*
Sobota 10:00 – 18:00**
Niedziela 12:00 – 17:00**
  • * muzeum otwarte wyłącznie dla wycieczek szkolnych
  • ** muzeum otwarte dla zwiedzających indywidualnych

Dojazd do Muzeum dla Dzieci Warszawa